Hifk vai Grifk, pelaajien tasossa ei eroa

Anonyymi-ap

Ifkin jengi huononee vuosi vuodelta, vaikka fyrkkaa pitäisi olla.

Maalivahdeiksi hankitaan suomisarjaveskoja.
Hyökkääjiksi vanhoja patuja ja Lundelleja - herätys! Nimi selässä ei tee pelaajasta hyvää!
Puolustus? Surkuhupaisaa katsoa keakitason A-junnuja Suomen kalleimmassa liigajengissä! Sund on ainoa pakki, joka kuuluu ifkin liigapakistoon!

Sitten tää nuori-Kapanen - aivan käsittämätön hankinta! Isipappa tuntee Jokisen ja pojan pitää nyt SHL haistelun jälkeen päästä haistelemaan liigaa!? Haloo! Samantien ulos!

Ifkin lippuhinnat ovat liigan korkeimmat, koska asiakkaat olettavat saavansa taistelevaa laatukiekkoa! Nyt koottu joukkue mikkihiireistä ja entisten pelaajien pojista on yleisön huijausta!

Jokinen ulos! Pesonen ulos! Eskola ulos!

Micke-Max takaisin ja Lennart Petrel päävalmentajaksi, niin aletaan nähdä IFK-kiekkoa! Menestyksestä ei tällä kaudella ole odotuksia, mutta Muulin ja Lennun johdolla ainakin tulisi hyvää viihdettä!

PS. Karalahtea ja sen kavereita ei seura kaipaa!

2

201

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      9 maalia omiin ja nolla tehtyä viikonlopun saldo; sarjassa jumbona.

      On kaiketi pakko toimia, jos yleisöä ei haluta enempää pettää .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      236
      4016
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2317
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1481
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      937
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      930
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      331
      860
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      847
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      770
    Aihe