Liikenne häiriintyi, terrrorizzilippuja heilutettiin. Ja nämä tyhmät suvakkiakat voisi laittaa samaan paluukuormaan, kiitos!
Häiriköinti keskustassa
40
374
Vastaukset
- AnonyymiHallitus alas! Hallitus alas! Hallitus alas! 
 https://www.aamulehti.fi/tampere/art-2000011534581.html
- AnonyymiEi muuta kuin vesitykki jostain ja sillä aletaan suihkutella pitkin Hämeenkatua. Eiköhän häirikköjä ala juoksuttaa. - AnonyymiPossun virtsaa ... 
- AnonyymiFiksu kreikkalainen maanviljelijä ruiskutti suoja-aidan yli sian ureaa laittomia tunkeutujia vastaan. Paikalliset olivat täysin kyrsiintyneitä näihin (Paitsi "pesää" jakavat vajakkisuvakkiämmät). 
- AnonyymiJa Hki-Vantaan lentoasemalla oli myös sen näköistä taapertajaa vastassa näitä "passivisteja", että olisi voinut koko rosskaväen laittaa takaisin samaan koneeseen ja kokka lopullisesti kohti etelän maita... 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Fiksu kreikkalainen maanviljelijä ruiskutti suoja-aidan yli sian ureaa laittomia tunkeutujia vastaan. Paikalliset olivat täysin kyrsiintyneitä näihin (Paitsi "pesää" jakavat vajakkisuvakkiämmät). Maalaisjärkeä vielä löytyy edes Kreikasta 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Ja Hki-Vantaan lentoasemalla oli myös sen näköistä taapertajaa vastassa näitä "passivisteja", että olisi voinut koko rosskaväen laittaa takaisin samaan koneeseen ja kokka lopullisesti kohti etelän maita... Persunössömössömussuttajilla on vain pulinaa. Ei ole poloisita kerrottavana sankaritarinoita vaan itkuparkua jos on poistettu festareilta, lentokoneesta tai kirjoitettu lehteen jotain omasta mielestään vääryyttä. Aina vaan muut tekevät jotain mainittavaa eikä persuja ylistä koskaan kukaan muu kuin persut vaan. 
- AnonyymiSinusta ei ole suihkuttamaan yhtään mitään, pikku persuliini. Unelmoit vaan. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Sinusta ei ole suihkuttamaan yhtään mitään, pikku persuliini. Unelmoit vaan. Persujen skeidapulina on jo paha ihmis- ja ympäristöloukkaus. 
 
- AnonyymiTuppulandiassa itketään tämänkin takia koko loppuvuosi. 
- Anonyymihamasin kannattajat osottaa mieltään Suomalaisen veronmaksajan rahoilla. 
 Eikö näitä paskoja voi lähettää sinne mistä ovat tulleet?
 Kukaan tarvi näitä terroristeja Suomessa!!!- AnonyymiRoskaväkeä! Menisivät töihin! Hyvä että näiltä leikataan tukia! 
- AnonyymiNiin, Gazaan huutamaan iskulauseitaan. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Niin, Gazaan huutamaan iskulauseitaan. Yrittivät päästä sinne ne laivueet mutta eivät taaskaan päässeet. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Yrittivät päästä sinne ne laivueet mutta eivät taaskaan päässeet. Pitäis päästää sinne muttei pois. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Pitäis päästää sinne muttei pois. Persukat ovat niin nössöjä, että vain niiskuttelevat, että israel, israel viis veisaten maailman muista. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Pitäis päästää sinne muttei pois. Israelilaiset ottivat Greta Thunbergin kiinni laivasta kansainvälisiltä vesiltä ja alkoivat nöyryyttää. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Israelilaiset ottivat Greta Thunbergin kiinni laivasta kansainvälisiltä vesiltä ja alkoivat nöyryyttää. SVT: Aktivistien mukaan Greta Thunberg pakotettiin suutelemaan Israelin lippua 
 
- AnonyymiViimeisimmät luvut israelilaisen sotilasteknologian viennin kehityksestä osoittavat, että 2024 oli alalle historian paras vuosi. 
 Se kertoo siitä, kuinka paljon kansainvälistä kysyntää ihmismaaleilla testatulle teknologialle on.
 Toisaalta se on myös tarina siitä, että palestiinalaiset kuolevat Gazassa kasvottomana massana.
 – Heidän epäinhimillistämisensä mahdollistaa sen, että sen kautta markkinoidaan ja kehittämään sotilasteknologiaa.
 Palestiina on äärimmäinen reuna, joka näyttää laajemman ilmiön. Se ilmiö koskettaa meitä kaikkia, ja siinä mielessä Palestiina sijaitsee tulevaisuudessa,- AnonyymiGazassa teknologiayhtiöt ovat valjastaneet kuoleman tuotekehitykseksi ja markkinointimateriaaliksi. 
 
- AnonyymiRespektiä. 
 On kauheaa tänä päivänä seurata kansanmurhaa sivusta.
 Luulin että oltais opittu.
 Tauno Palokin jo aikoinaan lauloi siitä punaisesta ruususta, jota ei voi tappaa ihmisten aseilla.
 Israelin valtioterrori synnyttää terroria. Teroori tappaa Israelin kansalaisia.
 Ollaan pahalla kehällä.
 Ei pahalla voi rakentaa mitään hyvää.
 Olisin ollut siellä, jos olisin asunut lähempänä!- AnonyymiPientä toivoa on vireillä ratkaisuksi. 
 
- AnonyymiHullut siionistit pitäisi kieltää myös. Lähtivät heti hyökkäämään kun rauha-aikeita on vähänkin viritelty. 
- AnonyymiPS suurimpia pelkureita ikinä! 
- Anonyymi----On kauheaa tänä päivänä seurata kansanmurhaa sivusta.------ 
 Totta, oli se varsinaista kansanmurhaa kun Hamas 7.10.2023 poltti Israelissa pikku lapsia elävältä. Ei muuta kuin jotain palavaa nestettä päälle ja tulitikku perään. Katselivat nauraen kun lapsi kiljui ja vääntelehti.- AnonyymiSinähän olit siellä katsomassa vai? 
 11.4.:
 Israel on tehnyt viimeisen kolmen viikon aikana 36 sellaista iskua Gazaan, joissa uhreina on ollut vain naisia ja lapsia, kertoo YK:n ihmisoikeustoimisto. Toimisto on pystynyt vahvistamaan iskujen kirjatut kuolonuhrit.
 – Välillä 18. maaliskuuta ja 9. huhtikuuta 2025 oli noin 224 tapausta, joissa Israel iski asuinrakennuksiin ja sisäisesti siirtymään joutuneiden ihmisten telttoihin, YK:n ihmisoikeustoimisto sanoo.
 - Unicefin käyttämien gazalaisviranomaisten antamien lukujen mukaan yli 50 000 palestiinalaista lasta on kuollut tai haavoittunut lokakuun 2023 jälkeen.
 Avustusjärjestöt ovat syyttäneet Israelin käyttävän nälänhätää aseena Gazassa.
 - Aliravitsemus voi aiheuttaa kasvun tyrehtymistä, vaikuttaa ajattelukyvyn kehittymiseen ja se voi tuoda mukanaan liudan pitkäaikaisia terveysongelmia, maailman terveysjärjestö WHO listaa.
 "Lapset itkevät ja huutavat, koska sairaaloissakin kipulääkkeet ovat loppu,"
 
- AnonyymiNazeja koko porukka, ei muuta kuin kyynelkaasua joukkoon ja pamppua. - AnonyymiPersu on väkivaltainen. 
 
- AnonyymiTere kok sanoo että kepulaisia 
- AnonyymiMitä tähän nyt palejen kärsimyksestä voisi sanoa. Mitäs lähdit ... niin makaa kuin petaa ... tyhmästä päästä kärsii koko ruumis ... joka leikkiin lähtee se leikin kestäköön jne. - AnonyymiPelkurinössöpersut vain luihuilevat tuhoajan puolella mutta rohkelikot uskaltavat yrittää auttaa kärsiviä. 
 
- AnonyymiSe on kuin hyttysen ininää norsua vastaan, ei mitään vaikutusta, paitsi ehkä päinvastainen - AnonyymiVarsinainen norsu ja virtahepo olohuoneessa Israel onkin siellä talloessaan kaikkea. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Varsinainen norsu ja virtahepo olohuoneessa Israel onkin siellä talloessaan kaikkea. Israel on outo vinksahdus hihhulihörhöjen päissä ja mielissä. 
 
- AnonyymiKuljettaja oli horjahtaa ulos 
 Tilanne paheni entisestään, kun joku yritti Lontoon bussin ulkopuolelta puhua kuskille. Kuski avasi ikkunan.
 – Yksi kaveri alkoi repiä kuskia. Tavoitteena oli ilmeisesti saada hänet ulos. Lähellä oli, että kuljettaja ei horjahtanut pois.
 Abdallan mukaan kuskia myös lyötiin, ei kuitenkaan kasvoihin.
 Jo lähtötilanteessa paikalla oli poliiseja. Tilanne alkoi rauhoittua, kun paikalle tuli lisää poliiseja ja järjestysmiehiä. Lisäksi tunnelmaa hillitsi se, että Lontoon bussissa olleet ihmiset rauhoittelivat riehujia.
 – Bussissa oli myös tamperelaisia. He sanoivat riehujille, että tämä pitää lopettaa, kun bussissa on lapsiakin.
 Abdalla on käynyt SJK:n peleissä 11 vuoden ajan. Hän on kiertänyt myös vieraspeleissä. Lauantain tapahtumia hän kuvaa poikkeuksellisiksi- AnonyymiEn ymmärrä, miten klippi liittyy Hämeensillan mielenosoitukseen millään tavoin, mutta bussin kuljettamiseen liittyy vaaratilanteita: 
 6.5.2024 Onnibusin kuljettaja pahoinpideltiin Lohjalla – ajoi silti Turkuun
 Silminnäkijän mukaan linja-auton kuljettaja vaikutti järkyttyneeltä.
 8.4.2024: Kaksi alaikäistä poikaa pahoinpiteli linja-autonkuljettajan Heinolassa sunnuntai-iltana.
 11.6.2023: Nuorisoporukka pahoinpiteli bussikuskin ja kaksi väliin tullutta Vantaalla
 14.12.2021: Poliisi epäilee, että kaksi nuorista pahoinpiteli linja-auton kuljettajaa ja kolmas kuvasi tilannetta videolle. Yksi on vangittu Etelä-Karjalan käräjäoikeudessa perjantaina.
 ...
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:En ymmärrä, miten klippi liittyy Hämeensillan mielenosoitukseen millään tavoin, mutta bussin kuljettamiseen liittyy vaaratilanteita: 
 6.5.2024 Onnibusin kuljettaja pahoinpideltiin Lohjalla – ajoi silti Turkuun
 Silminnäkijän mukaan linja-auton kuljettaja vaikutti järkyttyneeltä.
 8.4.2024: Kaksi alaikäistä poikaa pahoinpiteli linja-autonkuljettajan Heinolassa sunnuntai-iltana.
 11.6.2023: Nuorisoporukka pahoinpiteli bussikuskin ja kaksi väliin tullutta Vantaalla
 14.12.2021: Poliisi epäilee, että kaksi nuorista pahoinpiteli linja-auton kuljettajaa ja kolmas kuvasi tilannetta videolle. Yksi on vangittu Etelä-Karjalan käräjäoikeudessa perjantaina.
 ...Persu ei mellakoi kuin alkoholin hintojen korotusta vastaan ja tyytyy muuten vain väkivaltaisuuksiin ja hakaa työtätekeviä maahanmuuttajia. 
 
- AnonyymiJuha sipilä 
 Suomen keskusta- AnonyymiEn ymmärrä miten Sipilä liittyy Hämeensillan Palestiinaan liittyvään mielenosoitukseen. 
 
- AnonyymiPersu, älä siihen synnytä. 
 Siellä oli vain niitä ihmisiä jotka kykenevät ajattelemaan muitakin kuin vain itseään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliinYli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset525078
- Enää viisi yötä Sannan kirjaanIhan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut283729
- Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti693493
- Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L1012848
- SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensaSDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral922741
- IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!"Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k302680
- Anteeksi TAamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa131891
- En mä tahallani ole näin hankala.Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta161656
- Harmittaako mies, että yhteys katkesi?Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?2021508
- 1531361