kun joskus puhuttiin, että vielä tulevaisuudessa tehtäis jotain yhdessä. Vähän pilke silmäkulmassa niin kuin me aina, mutta luulen, että kumpikin miettii, toteutuvatko leikin varjolla tehdyt suunnitelmat vielä. Ja mitä tapahtuu sitten, jos toteutuvat.
Sä olit mun elämäni ilo ja nauru. Sun kanssasi oli aina helppo olla. Sä hyväksyit minut ja pidit minusta, et yrittänyt muuttaa.
Sä olit mun elämäni ilo ja nauru. Sun kanssasi oli aina helppo olla. Sä hyväksyit minut ja pidit minusta, et yrittänyt muuttaa.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kirjoitatko nyt jostain kepeästä vai vakavasta?
Jos oot hän, niin voin kertoa, et mulla on tänään silkkipyjama päällä. Tai ei se ole silkkiä vaan puuta. Ja mä olen täällä. En tiedä aukesiko tää, mut ei sillä väliä.
Minulla on sekä valkoinen, satiininen kimono että valkoinen kylpytakki. Molempia olen käyttänyt töissä, ehkäpä joku on nähnyt.
Yhteiset suunnitelmat, kepeää. Se mitä meidän välillämme oli, on - no, syvällisempää.
Missä ihmeessä oot töissä, kun tuommosta päällä.
Noup.