Hallituksen listalla käsitellään ensi viikolla. Esityksenä että jatkaisivat kaupungin järjestämänä. Ne on ollu kaupungilla koko ajan ihan surkeita. Ei kuulu ei näy. Tämä Aila Aakko ei näytä saavan mitään aikaan hallituksen puheenjotajana. Vasurien Joentakanen Esko ajoi aikanaan kokousten videoinnin. Sitten kun ne alko näkymään oli kuva ja ääni erinomainen. Kaupunki otti tämän itelle ja pelkkää sotkua on ollut nämä lähetykset sen jäkeen. Ennen pienet puolueet kannatti kaikki nauhottamista ja hyvää kuvaa. Vasuri Aakosta ei ole mihinkään. Haluamme takaisin ämä hyvät lähetykset.
Valtuuston kokousten nauhoittaminen
7
267
Vastaukset
- Anonyymi
No eikö sinusta itestäkkää ole hommiin?
- Anonyymi
Jos haluaa ihtesä näkyville, ne on kamerat ite hommattava.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos haluaa ihtesä näkyville, ne on kamerat ite hommattava.
Muissa pitäjissä on tämä tyyli.
Näkee ja kuulee ihmiset ketkä puhuvat . Ja osaa verrata siihen puhuvatko samat ketkä kylillä isosti kehuvat hoitavansa asioita.
Onhan eduskunnasta myös lähetys.
- Anonyymi
Hempasta asia on kiinni, hän on valtuuston puheenjohtaja!
- Anonyymi
Ei se tuo Aakon nainenkaa oo mikkää linssilure..enämpi vaikuttaa semmoselta hm..asiakeskeiseltä puhheenjohtajalta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei se tuo Aakon nainenkaa oo mikkää linssilure..enämpi vaikuttaa semmoselta hm..asiakeskeiseltä puhheenjohtajalta.
Joo asiallisuutta määki arvostan puolue ku puolue.
- Anonyymi
Valtuuston kokkoukset tulee nahoittaa ehdottomasti ! Säilyvyys 2 vuotta. Eikä 2 viikoa !
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15214486Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant408326Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va486082SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1705685Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124447HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.694327Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm584080Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot263975"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153730Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan692713