Vasemmistoliiton EU-ryhmä äänesti Ukraina-paperia vastaan

Anonyymi-ap

Lähes koko Euroopan parlamentin vasemmistoryhmä äänesti Ukraina-raporttia vastaan EU-parlamentissa.

Vasemmisto ei halunnut tukea Ukrainan itsemääräämisoikeuden kunnioittamista sodan lopettamisessa. Sen lisäksi vasemmistolle ei sopinut että EU:n Ukraina-paperissa tuomitaan Venäjän aggressio ja painotetaan, että EU-maiden pitää jatkaa Ukrainan strategisina liittolaisina.

Erittäin mielenkiintoista että YLE uutiset ei ole uutisoinut tästä lainkaan tai ottanut Li Anderssonia haastatteluun ja kysynyt vasemmiston suurelta tähdeltä miksi hän jatkaa yhteistyötään eurooppalaisten putinistien kanssa Ukrainaa vastaan venäjän puolesta? Ehkä YLE ei halua kertoa tästä vasemmiston pimeästä puolesta suomalaisille yhtään mitään?

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/145010f6-4620-4d10-b7c9-c4892e971d0d

6

111

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos tuo on totta, niinkuin varmaan onkin,,, niin tästä kannattaa kertoa kaikille jotka ymmärtävät totuuden asian. PS on paras.

    • Anonyymi

      3 suomalaista meppiä kuuluu EU:n venäjämieliseen parlamenttiryhmään ja tekee päivittäin yhteistyötä putinisti-fasistien kanssa.

      Häpeällistä! Häpeällistä on myös YLE uutisten toiminta sensuroida tämä aihe omista uutisistaan.

    • Anonyymi

      ALOITTAJALLA ROSKALEHDEN LINKKI JA JOTAIN VALHETTA YRITTÄÄ TAAS JAKAA...on se kumma kun rahvaasta vielä löytyy näitä valhemediaa lukevia ja uskovia.
      Olisi luullut jo plandemian herättävän kun tappoi ja tappaa vieläkin kansaa ja pisti sairaaksi ja invalideiksi.
      Sitä ei vaan jokainen ole kiinnostunut terveydestään vaan menee retkuun herkkäluonteisena uskovana - sääli se on varsinkin lapsille, joita harhaan johtavat aikuiset, lapset ei ymmärrä näitä rikollisien metkuja.

      • Anonyymi

        Kerrohan miksi te venäjämieliset äärivasemmistolaiset vihaatte sananvapautta, vapaata ja moniäänistä mediaa noin kovasti?


    • Anonyymi

      Onko YLE uutisoinut tästä yhtään mitään?

    • Anonyymi

      Vastustavat siis myös Lukoil-Teboilia vastaan asetettuja pakotteita, oletan?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      37
      2704
    2. Yksi kuoli nokkakolarissa

      Asiasta YLEn verkkosivuilla uutinen klo 23.02. Oliko itsemurha?
      Oulainen
      14
      1496
    3. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      9
      1178
    4. Helvetistä ei ole paluuta

      Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku
      Idän uskonnot
      340
      1109
    5. Mikä on kaivattusi ammatti

      entäpä sinun? 💶
      Ikävä
      53
      1048
    6. Terveisiä vanhemmalle

      J-miehelle. Ehkä nähdään vielä 😉
      Ikävä
      45
      914
    7. Järjetön Topi-ilta

      Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan
      Ähtäri
      20
      899
    8. Halutaan toisiamme

      Mutta se on Salaisuus❤️
      Intohimo
      46
      798
    9. Niin siinä Kävi

      Ettemme koskaan saaneet toisiamme
      Ikävä
      45
      790
    10. Miksi nainen nukut huonosti

      Onko sulla jotakin huolia, vai jotakin miestäkö mietit? Vai tunnemaailmassako velloo? Ajatteletko koskaan minua? Paljo
      Ikävä
      61
      784
    Aihe