Länkkärin päätoimittaja hehkuttaa Natoa

Anonyymi-ap

5

190

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pääkirjoituksesta käy hyvin ilmi se Mikkeliä vaivaava asenne, että kun olemme Päämajakaupunki, niin se maine itsessään tuo elinvoimaa! Mitään ei taaskaan tarvitse tehdä yritysten ja työpaikkojen saamiseksi paikkakunnalle! Niin Mikkelistä!!!

    • Anonyymi

      Juurikin näin. Ollaan nyt ohjusiskun pääkohde, jos sota syttyisi. Kuinkahan monta ja minkälaisia ohjuksia tänne on nyt suunnattu ?

    • Anonyymi

      Mielestäni tuosta esikunnan muutamasta kymmenestä työpaikasta on juuri tästä syystä enemmän haittaa.

    • Anonyymi

      Maavoimien esikunta olisi sodassa muutenkin vihollisen merkkaama kohde, mutta tietysti tämä Nato-vouhotus lisäsi huomattavasti turvallisuusriskiä. Tämä maa on nyt viimeistään kusetttu täysin. Ensin EU ja sitten DCA / Nato. Aito Suomi on menetetty. Ei ole pystynyt itsenäisyyspäivän juhlia katsomaan edes moneen vuoteen, ja varsinkaan nyt kun on narsisti-opportunisti keikari presidenttinä. Sori vaan siitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      250
      4526
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      124
      2961
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2722
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1700
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1543
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      17
      1437
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      52
      1285
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      92
      1216
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      202
      1067
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1055
    Aihe