Suomalaiset ovat röyhkeämpiä

Anonyymi-ap

16

241

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Röyhkeyden näkee jatkuvasti tien päällä.

      • Anonyymi

        Itsensä muita paremman luokan kansalaiseksi kuvittelevat, ota itsekeskeisiä paskaisia ja näiden röyhkeys näkyy myös liikenteessä.


    • Anonyymi

      Aina pitää kyykyttää ja tehdä kiusaa muille. Ois joskus saanut jotain kiitosta mutta ei. Aina haukuttu.
      Terv ex rekkakuski joka nykyään liikkuu pienemmillä laitteilla

      • Anonyymi

        No, se mitä asiasta noin äkkipäätään mielen nousee, niin rekkakuskit, ei kaikki mutta suuriosa kuitenkin, käyttää sitä suuremman oikeutta varsin reippaasti ja röyhkeästi liikenteessä.


    • Anonyymi

      " maailman nopein kansa "
      Mitä voit odottaa tuon mainos- sloganin jälkeen ?
      Maikkari ....

      • Anonyymi

        Mainokset uppoavat heihin, joilla äly ei ole riittävällä tasolla.


    • Anonyymi

      En tiedä onko se röyhkeyttä, vaan mielestäni se on tyhmyyttä ja itsesuojeluvaiston puutetta ja nuoruuden uhoa.

      • Anonyymi

        Tyhmyys ja itsesuojeluvaiston puute on paha ja vaarallinen yhdistelmä.


      • Anonyymi

        No ei se kännykkää selaava mamma nuorelta näyttänyt, kun keräsi tänä aamuna ruuhkaa taakseen hidastellessaan.

        Itsekästä, kun ei huomioida muita.


    • Anonyymi

      ...sanoo jonoa vetävä corollapappa.

      • Anonyymi

        Ylinopeusyrjöillä ei lain rikkojina ole valittamisoikeutta.


    • Anonyymi

      Huomattavasti on ainakin tahallisesti suojatiellä kulkevien lasten ja muidenkin päälle ajaminen punaisten valojen takaa... ja liikennepaot.

      Täällä päin, täällä on kyllä liikennevalot, asun mäessä tai siis rinteessä tavallaan sellaisen mäen puolivälissä, josta saisi kovat vauhdit: plkupyöräillessä on täällä tärkeää olla jarrut kunnossa kun menee, noh:

      Minä ajoitan aina kun alamäkeen menossa: kohta vaihtuu vihreä... sitten kovaa vauhtia suojatie-kevyenliikenne-valojen palaessa vihreätä läpi, mäen vauhdilla.

      Wolt-kuskit menevät tuota mäkeä ylöspäin polkematta lainkaan, eli on kai moottoripyörä, ei avustamisesta sähkömoottorilla tietoakaan, pääaisiallinen teholähde on Teslan autosta varastettu tehokas sähkömoottori, luulen.

    • Anonyymi

      Ai suomalaisetko?

      • Anonyymi

        Vai oisko jotain muuta muuttunu tässä lähivuosien saatossa aika isosti?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vai oisko jotain muuta muuttunu tässä lähivuosien saatossa aika isosti?

        Ajotaidottomien määrä on noussut. Röyhkeys on sitten eri asia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      98
      4822
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3952
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      211
      3850
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2265
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      80
      1987
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1376
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1334
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      169
      1309
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      553
      1198
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1135
    Aihe