Kepulla oli kauhea kiire hössöttää ja vouhottaa Antti Rinteestä ja osa demareistakin toivoi Rinteen lähtöä, mutta itse eivät voineet sitä toteuttaa. Tiesivät, että kepusta löytyy sen verran yksinkertaisia, että laittoivat keput kaatamaan Rinteen ja Sannan ilmiömäinen menestystarina oli luotu. Kiitos keskusta, teitte Sannasta kansainvälisen tähden ja Suomen arvostetuimman pääministerin!
Sanna ilmiö ja Sannan uskomaton menestystarina on täysin keskustan käynnistämä tapahtuma.
46
497
Vastaukset
- Anonyymi
Näin keskustalaisena hävettää myöntää, että tuossa on paljon totuutta. Keskustalla oli monta kokematonta hallituksessa ja samoin puheenjohtajana oli maailmaa syleilevä kaikille hyvää lupaileva.
- Anonyymi
Mitä hävettävää tuossa on?
Keskusta ei ollut tyytyväinen maan pääministeriin ja erotti hänet ja nimitti hänen tilalleen toisen henkilön. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä hävettävää tuossa on?
Keskusta ei ollut tyytyväinen maan pääministeriin ja erotti hänet ja nimitti hänen tilalleen toisen henkilön.Bile Sanna huumeissaan.
- Anonyymi00030
Anonyymi kirjoitti:
Bile Sanna huumeissaan.
Sannan huumebileet päämisterinä, kovin arkaa.
- Anonyymi00051
Anonyymi kirjoitti:
Bile Sanna huumeissaan.
SANNA ❤️
- Anonyymi
Kovasti koskeva de facto. Niin juilii rinnastakkii vieläkii.
- Anonyymi
Meillä keskustassa on tapana joskus hätäillä ja emme ajattele asioita loppuun asti. Suomettumisen aikaan niin ei voinut tehdä.
- Anonyymi
Taas persutrolli keskustalaisena.
- Anonyymi
Myöhemmin Kaikkonen "Kanki" totesi, että munieni suurin elämys oli elämäni suurin munaus.
- Anonyymi
Kyllä hävetti, kun äänesti Kurvista ja sitten tajusin mitä meni tekemään. Kurvisella on enemmän intoa kuin ymmärrystä.
- Anonyymi
Kepulaiset vouhottaa ja säntäilee, ovat hosupettereitä, VKKssa ei vouhoteta.
- Anonyymi
Kyllä myös Väyrysilmiö oli ihan keskustalainen. HO HOO, HO HOO! Väyrynen on ikinuori ja tuleva presidenttimme.
Ossi, Paavoon uskova SOTILAS - Anonyymi
Tämä de facto syö kepulaisen herkkää sielua. Pitikin mennä väyrystelemään.
- Anonyymi
Niin käy sääliksi keskustan piruparat. HO HOO, HO HOO!
- Anonyymi
Keskusta voi olla ylpeä roolistaan Sanna ilmiössä, saatiin Stubbin lisäksi toinen poliitikko Suomesta joka on maailmalla huomioitu.
- Anonyymi
Ossin herkkään luonteeseen sattui lähtemättömästi se, että Sannan kaltainen johtaja tuli kuin tyhjästä ja näytti Ossille, että mitä johtajuus oikein tarkoittaa. Se söi Ossia.
- Anonyymi
Olisi Kaikkonen ja avustaja masokisteja ja ehkä sitä sorttia on enemmänkin kepussa.
- Anonyymi
Niin hävetti olla kepu tuon jälkeen. Olen ollut 30 v keskustan jäsen, mutta nykyään kysytessä sanon, että olen homobaarissa strippari. Ei hävetä niin paljon.
- Anonyymi
Antti Rinteestä ja osa demareistakin toivoi Rinteen lähtöä, mutta itse eivät voineet sitä toteuttaa.
- Anonyymi
Demaritkin toivoi Rinteen lähtöä, mutta itse eivät voineet sitä toteuttaa.
- Anonyymi
Kepulainen kaipaa Sannaa suunnattomasti, ole hyvä kepu, pieni päivänpaiste syrjäseudun kurjuuteen ja yksinäisyyteen.
- Anonyymi
Sanna ilmiö ja Sannan uskomaton menestystarina.
- Anonyymi
Sanna tahkoaa miljoona tiliä nykyään ja tuottaa Suomeen merkittävissä määrin verovaroja kepulaisten tuhlattavaksi siltarumpuihin ja muuhun tarpeettomaan.
- Anonyymi
Monelle kepuloiselle totuus on alkanut vasta nyt valkenemaan.
- Anonyymi
Kiitos kepu, kiitos Tursu! Te teitte Sanna ilmiön olemalla ääliöitä! Kiitos, kiitos, kiitos!
- Anonyymi
Kaikkosta harmittaa se, että Sanna saa edelleen enemmän mediassa tilaa. Väyrysen media on onneksi unohtanut.
- Anonyymi
Khihi buaah!!!
- Anonyymi
Kiitos Keskusta, tuo oli teiltä kyllä hyvä teko Suomelle!
- Anonyymi00031
Keskusta ihailee Sannaa salassa.
- Anonyymi00032
Kiitos kepu, kiitos! Saimme Sannan johtoon!
- Anonyymi00033
Miksi keskustan piti vouhottaan niin paljon, Kurvinen, tuo keskustan vaaleanpunainen possu ponteva oli suuna päänä huseeraamassa ja saikin Rinteen tilalle Sannan.
- Anonyymi00035
En edes käy ulkona kun pitää päivystää tätä suomi 24 jutuja
- Anonyymi00036
Sanna on uskomaton menestys tarina pienestä Suomesta, Sanna on ensimmäinen politiikan maailman tähti Suomesta!
- Anonyymi00039
Kestävä de facto.
- Anonyymi00041
Kepulaiset on persujen kaltaisia vouhottajia.
- Anonyymi00042
Suomen kansa on kiitollinen keskustalle Sannan nostamisesta johtoon. Keskustan parhaita tekoja.
- Anonyymi00043
Ihana Sanna, Suomen tuleva presidentti!
- Anonyymi00044
Sanna on esimerkki johtajuudesta ja pätevästä ihmisestä.
- Anonyymi00046
Sannaa arvostetaan myös maailmalla Suomen parhaana poliitikkona.
- Anonyymi00047
Sannalla oli homma hallussa.
- Anonyymi00048
Ihana de facto!
- Anonyymi00049
Kiitos Keskusta Sannasta! Parhaan valitsitte!
- Anonyymi00050
Saarikko ja Kurvinen vouhotti.
- Anonyymi00052
Kiitos Keskusta!! Te toitte Sannan ilahduttamaan ihmisiä ja nostamaan Suomen uuteen menestykseen!
- Anonyymi00053
Kihikihi Buuah
- Anonyymi00054
Tsekkaa täältä parhaat deitti- ja seuranhakupaikat! https://Lindsey.hoty.lat/Lindsey#/?/?/qhkild7nu
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-458780Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1036418Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain814835Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1204585- 1614468
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.693013- 1662200
- 652098
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1572027- 491831