Millä firmalla on suomalaiset kuskit?
TAMPEREEN TAKSIT
Anonyymi-ap
11411
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Taksi Tampere, kriteerit ja kaikki säännöt ovat todella korkealuokkaisia,
kaikki asiakkaan ehdoilla ja turvallinen aina mittarilla toimiva ensiluokkainen kyyti,
en ole muita käyttänyt pitkään aikaan, koskaan en ole pettynyt,
voit myös valita halutessasi mm. naiskuskin jos se on tarpeen .
lämmin suositus tälle firmalle, kaikki pelaa rehellisesti.
Abdulin taxi ja sexi Oy
Taksikuskin ammatissa on vaaransa:
Matkustaja kuristi taksikuskia takaa kesken ajon Vaasassa . Taksi oli vaarassa törmätä vastaantulevien autoon. Ensimmäinen auto ehti väistää taksia ja toinen auto pysähtyi juuri ennen törmäystä. – tappelu jatkui auton ulkopuolellakin
Tilannetta todistivat vähintään taksia vastaan ajaneiden autojen kuljettajat. Taksikuljettaja oli poliisin mukaan pyytänyt apua huutamalla.
Tällainen:
Taksinkuljettaja joutui viikonloppuna Hyvinkäällä uhkailun ja rajun pahoinpitelyn kohteeksi.
Taksiyrittäjä Ahmed Sherko kertoo MTV Uutisille, että viikonloppuna lauantain ja sunnuntain välisenä yönä hänen työntekijänsä otti kyytiin Hyvinkään keskustan tuntumasta kaksi henkilöä.
Ei ole helppoa olla taksikuski:
Asiakas löi yllättäen taksikuskia ensin nyrkillä kasvoihin ja sitten vasaralla päähän Helsingissä – kuljettaja sai vakavan vamman ja joutui sairaalahoitoon
No voi voi. Ei ole helppoa olla asikas jos kuski on M........! Naiset eivät nykyään uskalla tilata taksia. Sukulaisia on pyydettävä kuskaamaan.
Pitäisikö taksikuskien mielestäsi olla naisia? Heitäkin on mutta turvatonta se heille on kuten muillekin jos asiakkaat ovat aggressiivisia, typeri ja käytöstavoiltaan vajaita. Busseihinkin on laitettu pleksilaseja kuskien turvaksi kuten kauppojen kassoillekin.
M ei tarkoittanut miestä vaan nimeä. Mieti sitä. Toivottavasti ymmärrät.
Oma ymmärryksesi on vaillinaista.
Eikö sitä voisi olla sellainen pleksi etuistuimien takana, koskaan ei voi tietää mitä kenenkin mielessä liikkuu
Esim. tukholmassa on takseissa ja euroopassa.
Meillä vielä vähäistä tämä riski , toki kaikkea on ja sattuu,
mitäs sitten lehdistö itkee kun sattuu alan mies ratintakana ja vetää yrittäjän suoraksi,
siitä sitten alkaa syyttely ja valheet uskotaan jälleen, kun tuleekin takaisin ja kovempaa.