Mistä niitä

Anonyymi-ap

Tunteita syntyy. Kun ihminen kohtaa toisen ihmisen, oppii tuntemaan toista, ilmeitä, eleitä. Kehonkieltä. Löytää yhteisen sävelen, tuntee itsensä jälleen näkyväksi. Joku näki toisen, omana itsemään. Eikä asettautunut häntä vastaan. Kunnes joku kaunis päivä, sydämessä läikähtää.

❤️

12

635

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mun sydämmessä on jo valtameri🥺😭🥱🥱hyvää yötä rakas. Ikävä repii rintaa nyt on pakko nukkua

      • Anonyymi

        ❤️❤️❤️


    • Anonyymi

      ❤️

    • Anonyymi

      Ja kun läikähtää, niitä eleitä, ilmeitä ja piirteitä haluaisi tarkastella loputtomasti. Niihin rakastuu. Tekee hyvältä pelkästään katsoa, paremmalta tuntuisi koskettaa, tulla yhdeksi. Miten toisen ihmisen läheisyys ja rajojen piirtyminen ilmaa vasten voikaan olla niin täydellisen kaunista ja puhdasta🙂
      Hyvää yötä.

      • Anonyymi

        Niitä katsellaan taas kun sen aika on❤️
        Hyvää yötä


      • Anonyymi

        Joku taiteellinen tanssiesitys hohtaen pimeässä? Hyvä idis 🤔 Alan heti suunnittelemaan koreografiaa ☝🏻


    • Anonyymi

      Erittäin osuva kuvaus

    • Anonyymi

      En ole kokenut sitä noin. Mutta se saattaa liittyä siihen, ettei minulla ole enää tarvetta ihastua eikä rakastua. En enää koe jaksavani parisuhdetta ja siksi pelkkä ystävyys riittää minulle! Siksi en edes ihastu enää. Saattaa liittyä myös erityispiiteisyyteeni ja siihen, että menin rikki, koska en saanut itselle mieluisaa vakituista työpaikkaa! Kymmeniä vuosia kestänyt parisuhde riittää minulle! Työpaikka olisi ollut unelmani toteutuminen ja sitä mahdollisuutta ei enää koskaan voi tulla!

    • Anonyymi

      Syntyyhän niitä.. vaikka piparipurkin avaamalla.. siellä on namia mikä miellyttää, tai sitten siellä tyhjä pohja näyttää pylläriä.. syntyyhän siinä tunteita

    • Anonyymi

      Ei aina mistään. Ei vaan tunnu missään mikään.

    • Anonyymi

      Kyllä tunteet voivat olla vahvoja jo vähällä tuntemisellakin. Toki silloin toivoisi, että etenisi näiden ihmisten kesken, jos molemmat vapaita ja tunteita molemmin puolin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      98
      4822
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3952
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      211
      3850
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2265
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      80
      1987
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1376
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1334
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      169
      1309
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      553
      1198
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1135
    Aihe