Kokoomuksen pitää tulla kaikkien muiden puolueiden kanssa yhteisrintamaan äärioikeiston nousua vastaan. Se tapahtuu katkaisemalla kaikki yhteydet persuihin.
Sama joka maassa ja EUssa. Muuten on taas edessä diktatuurit joissakin maissa, ja ne yrittävät sotimalla valloittaa koko maailman. Venäjä on jo sellainen, ja äärioikeisto yhdistyy venäjän kanssa, ellei venäjällä saada palautettua demokratiaa Ukrainan sodan jälkipyykissä.
Kokoomus irti äärioikeistosta
22
204
Vastaukset 22
- Anonyymi
HEI, ME MUODOSTAMMA PERUSSUOMALAISTEN KANSSA UUDEN PUOLEEN: P E R S K O K, PETTERI KERTOO.
- Anonyymi
Perskokkare ry
- Anonyymi
Silloin on helppo saada yksimielisiä päätöksiä.
Eri mieltä saa olla, mutta äänestyksissä enemmistön kantaa kaikki kannattavat, vaikkakin nieleskellen PETTERI LAMA JA RIIKKA LEIKKAAJA YKSIMIELISESTI TOTEAVAT. - Anonyymi
Kansa päättää että haluaako olla suomalainen vai ei. Maksajat käy vähiin jo nyt.
- Anonyymi00011
"Kansa päättää että haluaako olla suomalainen vai ei. Maksajat käy vähiin jo nyt."
Yli 300000 uutta suomalaista saapui 2019-2023, halutaanko saman jatkuvat, yhä kiihtyvään tahtiin 2027 jälkeen!!!!??
- Anonyymi
Kaikkien aikojen paskin hallitus
- Anonyymi00012
"Kaikkien aikojen paskin hallitus"
Oikeassa olet, KAIKKIEN talouden mittareiden mukaan 2019-2023 kauhukabinetti oli SELVÄSTI paskin hallitus Suomessa koskaan!!!!!!!!!
Joka maan persut aiheuttavat tämän tilanteen, että on vaikea muodostaa hallitus. Jos pääsevät hallitukseen, miinoittavat virkakoneiston, jos jätetään oppositioon, nostavat kannatustaan.
Suomi kokeli nyt persujen kanssa.samloin Italia. Ranskassa on hallituksen muodostaminen vaikeaa. Joka maassa se on vaikeaa persujen takia. Suomessa oli, Israelissa oli. Persut ovat kaapanneet vallan jo USAssa, Unkarissa, Slovakiassa, Hollannissa, Tsekissä.
Venäjä, Kiina, Turkki, Iran ja Pohjois-Korea ovat jo ennestään diktatuureja.
Turkki ja Unkari hajottamassa NATOa. EUta hajottamassa jo Unkari ja Slovakia. Nyt Tsekki mukaan ja muitakin jo puoliksi.
Juuri maltillinen oikeisto on vapaa kielenä.Kun kansa haluaa persuja niin kansa saa niitä ja kun kansa kerran haluaa niin on demokratian mukaista jotta he saavat olla mukana rakentamassa yhteiskuntaa. Kun kansa lakkaa heitä arvostamasta niin asia hoituu itsestään ja he häviävät maan päältä!
Se on sellaista se demokratia, jotta kansa valitsee!Äärioikeisto manipuloi kansaa persuilla. Kyllä muut puolueet tietävät sen ihan tarkkaan. Niiden pitäisi lopettaa keskinäinen kilpailunsa ja yhdistyä päävihollisia, venäjän imperialismia, islamismia ja äärioikeistoa vastaan. Ja myös äärivasemmistoa ja Kiinan reaalisosialismia vastaan.
Muuten edessä on diktatuuri monessa maassa, uudet Hitlerit ja Mussolinit. Pimeät salaliitot murhaavat ja tulevat valtaan. Se on estettävissä, mutta edellyttää myös moraalista ryhtiä. Rappeutumisilmiöistä on myös päästävä irti, Jumalan ja perheen kunnioitus pitää palauttaa. Maallistuminen on hyvä asia, mutta uskonvapaus pitää säilyttää, uskovaisia kunnioittaa, jos eivät ole suvaitsemattomia eivätkä ahdasmielisiä.santtunen2 kirjoitti:
Äärioikeisto manipuloi kansaa persuilla. Kyllä muut puolueet tietävät sen ihan tarkkaan. Niiden pitäisi lopettaa keskinäinen kilpailunsa ja yhdistyä päävihollisia, venäjän imperialismia, islamismia ja äärioikeistoa vastaan. Ja myös äärivasemmistoa ja Kiinan reaalisosialismia vastaan.
Muuten edessä on diktatuuri monessa maassa, uudet Hitlerit ja Mussolinit. Pimeät salaliitot murhaavat ja tulevat valtaan. Se on estettävissä, mutta edellyttää myös moraalista ryhtiä. Rappeutumisilmiöistä on myös päästävä irti, Jumalan ja perheen kunnioitus pitää palauttaa. Maallistuminen on hyvä asia, mutta uskonvapaus pitää säilyttää, uskovaisia kunnioittaa, jos eivät ole suvaitsemattomia eivätkä ahdasmielisiä.Mikä ihmeen äärioikeisto? Taidat olla oikein propagandan syöttäjä ja syöttämässä kansalle uusia ajatuksia. Persuthan ovat ainakin toistaiseksi olleet vallan asialla ja alkaneet talouden tasapainottamisen urakkaa. Sehän se vasuria riepoo kun kohta joutuu töihin KELA:n alkaessa vähentämään ilmaisen rahan jakoa terveille työkykyisille.
Jos ollaan demokratiassa niin aina se on kansan enemmistö joka oikeassa on!- Anonyymi00013
santtunen2 kirjoitti:
Äärioikeisto manipuloi kansaa persuilla. Kyllä muut puolueet tietävät sen ihan tarkkaan. Niiden pitäisi lopettaa keskinäinen kilpailunsa ja yhdistyä päävihollisia, venäjän imperialismia, islamismia ja äärioikeistoa vastaan. Ja myös äärivasemmistoa ja Kiinan reaalisosialismia vastaan.
Muuten edessä on diktatuuri monessa maassa, uudet Hitlerit ja Mussolinit. Pimeät salaliitot murhaavat ja tulevat valtaan. Se on estettävissä, mutta edellyttää myös moraalista ryhtiä. Rappeutumisilmiöistä on myös päästävä irti, Jumalan ja perheen kunnioitus pitää palauttaa. Maallistuminen on hyvä asia, mutta uskonvapaus pitää säilyttää, uskovaisia kunnioittaa, jos eivät ole suvaitsemattomia eivätkä ahdasmielisiä.Menikös sulla nyt ihan puolueet sekaisin, kun rupesit yhtäkkiä SSDP:stä kirjoittamaan:
"venäjän imperialismia, islamismia ja äärioikeistoa vastaan. Ja myös äärivasemmistoa ja Kiinan reaalisosialismia vastaan."
- Anonyymi
Pitäisikö niiden lyödä sitten hynttyyt yhteen esim. demarien kanssa? Joiden maahanmuuttopolitiikka esim. Tanskassa on paljon tiukempaa kuin persujen Suomessa. Tarkoittaako se sitten sitä, että Tanskan demarit ovat äärioikeistoa ja Suomen persut vassareita?
Kokoomus ja sossut yhdessä. Ei ole muuta mahdollisuutta. Muuten persut ottavat vallan kuin Unkarissa, Slovakiassa ja nyt Tsekissä.
santtunen2 kirjoitti:
Kokoomus ja sossut yhdessä. Ei ole muuta mahdollisuutta. Muuten persut ottavat vallan kuin Unkarissa, Slovakiassa ja nyt Tsekissä.
Kyllä näköjään persu on parempi kaveri taloudenhoidossa kuin demari, tuo kannattaa muistaa!
- Anonyymi
Eihän kokoomus halua persuista eroon. PS on ainoa, joka mahdollistaa
kokoomuksen tavoitteet ja jolla on samat tavoitteet ja lisäksi PS
hoitaa kokoomuksen puolesta rasisminkin. - Anonyymi
Kokoomus ja PS on kuin paita ja peppu. Vakka on kantensa valinnut.
- Anonyymi00014
"Kokoomus ja PS on kuin paita ja peppu. Vakka on kantensa valinnut."
Ihan samalla tapaa,mkuin SSDP, Hirveät ja äärivassut... KeskustaVasemmisto kipuilee vielä
- Anonyymi00010
"Kokoomus irti äärioikeistosta"
Mistä ihmeen äärioikeistosta???!! Eihän meillä ole kuin "ääri-liikeistä" muita kuin äärivasemmisto!!!! joka järjestää poliittisia lakkoja ja mielenosoituksia, joissa uhataan katkaista ministereiltä päät ym.!!! - Anonyymi00015
Kokoomus voisi jo aloittaa Aktiivisen Katumisen niin kuin pahvi-sale sanoi vuoden 2017 tapahtumien jälkeen..,,,
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1761530
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.96736En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58725Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203588- 48536
- 126536
- 37526
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50518Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15500- 25483
