K-U tavoitti Keravalla palaneen sähköauton omistajan – "hengenvaarallinen tilanne"
Keravan Prisman parkkihallissa torstain ja perjantain välisenä yönä palanut sähköauto oli keravalaisen taksiyrittäjän omistama Volkswagenin täyssähköauto.
Samalta valmistajalta tulee aina täyttä skeidaa, olkoon kyseessä sitten bensa-, diesel- tai sähköauto.
Olkaa varovaisia.
https://www.keski-uusimaa.fi/paikalliset/8900530
VAG AG:n sähköautot ovat kuuminta hottia
11
131
Vastaukset
- Anonyymi
Ei kai Taksi ole ajanut ylinopeutta se saattaa nykysin evätä takuun?
Näin käynyt Toyota omistajille kun auto palanut.
https://www.youtube.com/watch?v=Nad4CLg6F-o - Anonyymi
Kuinka tuo on mahdollista ettei auto palanut raivoavana ja räjähdysmäisesti, eikö niin pitäisi aina käydä. Olikohan paikallinen desantti epäonnistunut attentaatissaan?
- Anonyymi
Autohan oli viety lataukseen - siis tyhjä akku. Tyhjä akku ei pala samalla tavalla kuin täysinäinen.
- Anonyymi
Ovikoteloiden vesi ja penkin toppausten home hidastavat tulipalon leviämistä. Tämä tsekki-insinöörien innovaatio on levinnyt kaikkiin Vag Ag:n tuotteisiin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Autohan oli viety lataukseen - siis tyhjä akku. Tyhjä akku ei pala samalla tavalla kuin täysinäinen.
Kuvittelet vaan...
- Anonyymi
Hauskoja nämä maksumuurin takana olevat linkit ja varsinkin lehden jonka levikki on onneton pieni.
- Anonyymi
Toyotistien viha Saksaa kohtaan on sammumaton.
- Anonyymi
Ai että taksikuski vihasi autoaan niin paljon, että tuikkasi sen tuleen?
Uskoo kuka tahtoo.
- Anonyymi
Myös VAG AG:n hybridiautot ovat herkästi roihuavia:
Tampereella parkkihallissa syttyi viime viikolla raju tulipalo, jossa ensimmäisenä paloi Audi Q7 TFSI e -hybridiauto.
https://yle.fi/a/74-20187403?origin=rss
Jos VAG tekisi polkuautoja, todennäköisesti myös ne syttyisivät kohta tuleen. - Anonyymi
USAssa oli jopa tutkinta RAVien tulipaloista aikanaan, ei ole ehkä vielä valmis tai lopputulos on päässyt täkäläisen median ohi?
- Anonyymi
Rav ei taida kuitenkaan olla Vagin sähköautomalli?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymyksiä paIstavasemmistoIaisiIIe
Mistä johtuu teidän kroonisesti negatiivinen, synkkä, katkera ja kateellinen mentaliteetti? Milloin olette viimeksi aido1173603Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa
Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.313119Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin
Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin, Ähtärin eläinpuisto tiedottaa. Yritykset ovat t1332660En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym
Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v152193Ikävä sua j-mies!
Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦142072Jäänmurtajan kauppa oli kuin olikin SANNA MARININ ansiota
"Lähteiden mukaan Trump käytännössä päätti asiasta 2. lokakuuta 2019, jolloin Washingtonissa juhlistettiin Yhdysvaltain2022048- 361995
- 1201850
- 291821
- 351804