Halpaa Benssa ja Diiseliä nyt!! Diiseli 1,40 litra!! Tähän ei Sos.demit ja KEPU pystyneet!! Räksyttää ne kyllä osaa. Luulisi hävettävän Rouva Saarikon porukkaa !! Persut laski poltto-aineiden hinnat!! Rouva Saarikon mallilla Bensa maksaisi nyt TUPLASTI ENEMMÄN, 2,80 litra. Miettikää sitä.
PERSUT sen teki !
11
295
Vastaukset
- Anonyymi
Aloittaja, mieti sitä, että polttoaineiden hinnat vaihtelevat sen mukaan, mitä öljyntuottajamaissa milloinkin kähistellään.
Ja tämä kikkailu, jota persut ovat hehkuttaneet, tarkoittaa todellisuudessa parin kympin säästöä VUODESSA. - Anonyymi
Mutta tuollainen 20€ säästö/ vuosi lienee Esson baarin Persulle olla elämänsä lottovoitto?
Ja onko lippalakin alla sen vertaa "virtaa" että hän käsittää, voiko Suomen ministerit täällä heiluttaa maailman öljymarkkinoita? - Anonyymi
Persu ymmärtää vain bensan hinnan päälle, mutta ei sitä, että Persut ovat hallituksessa ryöstäneet sadoita tuhansilta köyhiltä vähintään 100€/kk ja 1200 euroa/vuosi.
Mutta nyt itketään bensa pumpun äärellä letku kädesså Persun 10 centin alennusta.
Onko olemassa "viisaampaa" kuin persu?- Anonyymi
Milloin sinä pyhäjärven trolli hakeudut hoitoon tuon sinun persupakkomielteesi kanssa? Joka päivä aamusta iltaan jopa öisin yksi ja sama itkeminen persujen perään.
- Anonyymi
Demareille iso harmi kun polttoaine ei maksakaan vitosta litra.
- Anonyymi
Kun ostaa aina 20 eurolla niin litrahinnalla ei oo väliä.
- Anonyymi
Joo ei tuu päälle kipeäksi litrahinnasta
- Anonyymi
Paitsi haapaveellä. 25 senttiä nytkin kalliimpaa mitä esim pulkkilassa
- Anonyymi
Huolestuttavaa. Joku vajakki viel uskoo paskanpuhujien paskasakin paskapuheita.
- Anonyymi
Suomessa kulutetaan polttoaineita arviolta 2 500 miljoonaa litraa vuositasolla.
Jos litrahinta olisi 5 senttiä korkeampi (vero tai muu maksu), niin valtiolle tulisi lisätuloja arviolta 125 miljoonaa euroa, eli 125 000 000€. Kymmenellä sentillä summa olisi siis 250 000 000€. Velaksihan tässä eletään ja rahaa se olisi tuokin, vai mitä persut?
Ei muuta kuin muutaman kymmenen miljoonan laskennallisilla säästöillä päivystykset, vanhustenhuollot yms. kiinni ja elvistellään muutaman sentin polttoaineen alennuksella. No, nämäkin on valintoja.
Itse ajelen jotain 20 000km vuodessa eli säästän siis muutaman euro kuukaudessa. Nykyinen hallitus kyllä on ottanut monta kertaa tämän rahan kukkarostani.
Silmälumetta ja huiputtamista, mamupolitiikasta lähtien. Eipä ole niitäkään lakeja muutettu muiden muassa.
Voi vanhuksia ja sairaita, työttömiä. Ajelkaa nyt oikein kyllyydestä. Valtion velaksi ajelette. - Anonyymi
Jaa että Haapavedellä 1,40, noo on mentävä Ylivieskaan tai Nivalaan. Täällä on joku ihmeen kartelli.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2824751Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k502959Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7986Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52969Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78961