Velhotar se neuvot antoi

Melkoinen velhotar se näkijä Naomi tosiaan :D Taisin vihdosta saada avut kilojojoiluun.
Ensi kesään on häitä suunnitteilla, ja Naomille surin etten haluaisi näyttää miltään punkerolta hääpäivänä.
Naomi totesi siihen hauskasti, että sitten meidän on ryhdyttävä töihin!
Painoa alkanut kertyä lähinnä vatsa-alueelle, ja onhan se tuossa takamuskin levinnyt, istumatyötä teen.

Olin siitä hänen laihdutus juomasta huhuja kuullut, ja sain sen reseptin, hiukan vielä siinä emmin että noinkohan, nyt olen käyttänyt nelisen viikkoa ja vatsassa roikkuu nahka! Kiloja on alkanut tippua ja olo on parepi kuin vuosiin!

Naomi lohdutti että kyllä se iho siitä palautuu. Tulevan kaason kanssa on tarkoitus alkaa käydä salilla.
Mitään muuta ei ole tarvinnut, kun päivän mittaan juon sitä juomaa miten neuvoi. Hiukan olen ruokavaliota tuunannut, aloin todella innostua, kun huomasin että turvotus lähti ja paino alkoi laskea.
Pari ensimmäistä päivää aloituksesta juoksin alvariinsa vessassa, kun todella kehosta alkoi poistua niin suolen kautta kuin nesteenä.
Monenmoista kuuria olen vuosien aikana kokeillut, mutta millään en ole saanut vatsaa pienenemään. Tämä on ensimmäinen mikä on toiminut. Olen so grateful! Kaaso jo toppuutteli puvun hankinnassakin että ei kannata ennen kuin nähdään mihin kokoon päädytään.
531081
6Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 53

Vanhimmat

Pätkäpaasto 16/8 toimii!! Eikä maksa yhtään mitään. Oon ollut sillä jo monta vuotta. Välillä kyllä pidän välipäiviä ja herkuttelen. Kannattaa kokeilla!

1Äänestä
  • Ei toiminu mulla ainakaan. Aion kokeilla tota juomaa.

    4Äänestä

  • Kuule kaikki mahdolliset paastot on kokeiltu että mene keskenäs paatolle ja mainostaan niitä johonki omaan ketjuus.
    Täällä keskustellan nyt Naomin juomasta. Haluan sitä pian ja paljon! Kiitos!
    Luin hänen Facen postausta eilen ja nyt näin täällä hyvää kokemusta.

    Mulla on ongelmana juuri hidas aineenvaihdunta, ihan ummetusta ja käyn muutenkin veskissä vaan pari kertaa päivässä. Tuntuu että koko ajan ihan turvonnut ja tönkkö olo.

    Iski toivonkipinä ap:n tekstistä. Menee juoma kokeiluun, laitoin jo viestiä että miten sen reseptin saisin.
    Olen välillä käyttänyt jotain vatsaa pehmittäviä mutta ne kalliita ja monista tulee huono olo eikä niitä kaiit paranisi käyttää kuin joskus.

    13Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Kuule kaikki mahdolliset paastot on kokeiltu että mene keskenäs paatolle ja mainostaan niitä johonki omaan ketjuus.
    Täällä keskustellan nyt Naomin juomasta. Haluan sitä pian ja paljon! Kiitos!
    Luin hänen Facen postausta eilen ja nyt näin täällä hyvää kokemusta.

    Mulla on ongelmana juuri hidas aineenvaihdunta, ihan ummetusta ja käyn muutenkin veskissä vaan pari kertaa päivässä. Tuntuu että koko ajan ihan turvonnut ja tönkkö olo.

    Iski toivonkipinä ap:n tekstistä. Menee juoma kokeiluun, laitoin jo viestiä että miten sen reseptin saisin.
    Olen välillä käyttänyt jotain vatsaa pehmittäviä mutta ne kalliita ja monista tulee huono olo eikä niitä kaiit paranisi käyttää kuin joskus.

    Oot varmaan sitten paastonnut ihan väärin.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Oot varmaan sitten paastonnut ihan väärin.

    Älä selitä. Mulla ei ainakaan mikään pätkäpaasto vaan toiminu. Menin entistä enemmän tukkoon ja itsellä kun myös ollut paremminkin ummetuksen puolella, tilanne vaan paheni.
    Vatta oli pömpällään kuin olisin kaksosia varronnut.

    Tuo Naomin juoma todela toimii! En edes muistanut miten ihanaa on kun suoli toimii ja aineenvaihdunta kunnossa.
    Siluetti on nykyään hoikka, kiloja tippunut pian tavoitepainoon asti ja mieskin katselee ihan toisin silmin. Kehtasin kesällä pukeutua mekkoon, mitä ei ole tapahtunut vuosiin.
    Aivan mahtava tuote. Eikä maksa käytännössä mitään, ainekset ostan normisti kauppareissulla.

    14Äänestä

Mä olem käyttänyt kesästä asti. Se aineenvaihduntaa kiihdyttävä tuntunut mulla myös hiustenkasvussa. Ensin alkuun myös selvästi enemmän hikoilua, osaksi tietty oli niin kuuma kesä, mutta yleensä en ole silti niin hikoillut.
Se tasaantui kuitenkin ja oli pieni haitta siihen nähden.
Töissä naiset ihmetteli mitä mulle on tapahtunut kun normaalisti tosi epätuhdas ja kukkiva ihoni on selvästi puhdistunut ja näytän kuulemma nuoremmalta ja freesiltä.

Harmittaa miten paljon olen hassannut rahaa eri tahoille. Aloin lihota teini iässä ja laihduttanut lähes koko aikuisikäni.
Nyt on ekaa kertaa tunne että tulosta tulee ja mikä parasta, älyttömän helppoo eikä vaadi mitään kalliita tuotteita. Yksinhuoltajana pienellä palkalla ei pysty mihinkään kalliisiin satsaan.

13Äänestä
  • Taasko vastasit itsellesi?

    Äänestä

  • Nekin vähät rahat voisit säästää pätkäpaastossa kun se ei tod maksa mitään. Ja toimii!!!

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Nekin vähät rahat voisit säästää pätkäpaastossa kun se ei tod maksa mitään. Ja toimii!!!

    Ei ne läskitkään kellekään varmaan ilmatteeksi tule! Että jos on niitten hankkimiseen jaksanut rahaa hakata nii en pidä pahana, vaikka jonkun lantin maksasi niistä päästä eroon! Vai meinaakko että muutamalla kympillä saa lisää mättöö mitä syyä?

    Mulle ei maksanut kun muutaman kympin, sain sen konsultaation ohessa tosi tärkeetä tietoo muustakin kuin tästä juomasta.

    Mene sinne pätkäpaastollesi että saat rauhassa syyä!
    Minulle ollu tärkee saada mun aineenvaihdunta toimimaan jottei kerry kaikki neste kroppaan vyötäisille. Siihen ollut syynä lähinnä ikä ja hormooni toiminnan muuttuminen.

    Naomin juoma on tuonut siihen avun. Siihen ei ole eikä olisi mitkään pätkäpäästöt toiminu, eikö mene jakeluu. Mene muualle mainostaan paastojas.

    Nuorempana olin suht hoikka. Ittelläni ei ole ylimäärästä läskiä ollut, tän juoman käytön myötä on tosin lähtenyt kyllä muutama kilo painosta jo muutoinkin.

    Nyt mahdun samoihin farkkuihin mihin mahduin viimeksi jotain 10 v sitten.

    16Äänestä

Aika kohina tuosta Naomin juomasta nyt.
Se on aina kun joku julkkis avautuu miten on saanut painoaan alas niin heti herää kiinnostus.

Tällasten tavallisten polun tallaajien painoasiat ei tunnu paljon kiinnostavan.
Tarttee tota varmaan ittekin kokeilla jos kerran on niin hyvä.

15Äänestä
  • Kolmas päivä menossa, ihan mahtavaa!
    Kyllä tuntuu että lähti nesteet kiertoon, niin sanotusti, vessassa on tullut juostua,,,

    Ennen tällaista raikasta juomaa juon kuin että napsisin jotain kapseleita tai jotain ihmeen patukoita tai paastoisin. Menee jatkoon :D
    Aloittajan kanssa samaa mieltä, on kyllä melkoinen velhotar, aivan ihana persoona :D

    12Äänestä

Minäkin suosittelen pätkäpaastoa, laihduin yli 10kg ja aion jatkaa sillä koko loppuelämän. Siinä loppui esim ylimääräinen napostelu. Alku oli vaikeaa ja tuntui että tulosta ei tule, mutta sitten yhtäkkiä alkoi tapahtua. Ja parasta kun saa syyä mitä haluaa.

Äänestä
  • Tee nyt jo se oma ketju!

    2Äänestä

  • No kuule syyä ihan rauhassa.
    Jos et tiennyt, niin tuossa Naomin juoman ohessakin saa syyä mitä haluaa. Eikä tarvihe paastota.

    18Äänestä

Minä käyn säännöllisesti Naomilla energiahoidossa, siihen samaan otan yleensä myös katselmuksen.
Painoni kanssa ei ole ongelmia, mutta ihoni on nuoruudesta asti ollut aivan "ruttakuiva" niin kuin Naomi sitä ensimmäisellä kerralla hauskasti kuvaili.

Sain häneltä niin hyvät ohjeet, miten ihoani hoidan, nin sisäisesti kuin ulkoisesti ja suositteli minulle hyvät tuotteet joita otan häneltä aina kun käyn. Nyt viimeisin hankintani aivan ihana öljy, jota käytän aamuin ja illoin, ja iho aivan hehkuu.
Koko kropan iho on nyt paljon pehmeämpi eikä kutise ja
kasvojenkin iho on aivan kuin olisin kymmenen vuotta nuortunut!

13Äänestä

Huvittava ketju, sama tyyppi vastailee itselleen niinkuin monessa muussakin ketjussa. Onko sulla jotain sivupersoonia? Joka tapauksessa ihmettelen, miksi ylläpito sallii tuon spämmäyksen.

7Äänestä
  • "Taasko vastasit itsellesi?" samaa jankutusta joka ketjussa. Onko mieleen pälähtänyt että vaikka itse vastailet näissä itsellesi, niin muut ei viitsi.
    Oletko joku selvänäkijä joka näkee ketkä tänne kirjoottaa? Mun mielesytä noissa ei lue kirjottajien nimiä. Eikö sulla ole mitään oikeeta tekemistä?

    18Äänestä

  • Samaa miettinyt, taitaa olla ylläpito yhtä vajukki kuin tämä sarjavastaaja.

    21Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    "Taasko vastasit itsellesi?" samaa jankutusta joka ketjussa. Onko mieleen pälähtänyt että vaikka itse vastailet näissä itsellesi, niin muut ei viitsi.
    Oletko joku selvänäkijä joka näkee ketkä tänne kirjoottaa? Mun mielesytä noissa ei lue kirjottajien nimiä. Eikö sulla ole mitään oikeeta tekemistä?

    Tota samaa räpätystä se räpättää joka ketjussa että miten on huvittava ketju ja miten siellä taas joku vastailee ittelleen.
    Minunki yhden ja ainoan kommentin perään oli sillain räpättänyt. Pitäis vaikka jonkun huilipäivän välillä eikä kävisi täällä vahtimassa mitä ihmiset kirjoittaa. Tuntuu olevan jonkinlainen pakkomielle eräästä näkijästä. Luulee visiin ettei kyseisellä näkijästä ole muilla kuin yhdellä mielipide. Sääliötouhua.

    26Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Tota samaa räpätystä se räpättää joka ketjussa että miten on huvittava ketju ja miten siellä taas joku vastailee ittelleen.
    Minunki yhden ja ainoan kommentin perään oli sillain räpättänyt. Pitäis vaikka jonkun huilipäivän välillä eikä kävisi täällä vahtimassa mitä ihmiset kirjoittaa. Tuntuu olevan jonkinlainen pakkomielle eräästä näkijästä. Luulee visiin ettei kyseisellä näkijästä ole muilla kuin yhdellä mielipide. Sääliötouhua.

    Lääkkeet ottamatta?

    1Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Lääkkeet ottamatta?

    Ai sitäkö arvelet sulle syyksi? No mutta sitten sun tarvii alkaa tarkemmin pitään huolta, että tulevat ajallaan otetuksi.

    28Äänestä

  • Helle taas asialla muita maalittamassa?

    12Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Lääkkeet ottamatta?

    Aadaako tarkoitat, samaa miettinyt.

    12Äänestä

Toivottavasti ette ylitä sitten jatkossa hoitopöydän painorajaa ;)

10Äänestä
  • Sullako ylitty? Mitä tapahtui, räsähtikö jossain hoitopöytä allasi vai miten toi liittyy mihinkään??
    Yleensä niissä hoitopöydissä on aika korkea kantavuus että onhan se varmaan nolo kokemus jos sillaitten käynny.

    29Äänestä

  • Anonyymi00024 kirjoitti:

    Sullako ylitty? Mitä tapahtui, räsähtikö jossain hoitopöytä allasi vai miten toi liittyy mihinkään??
    Yleensä niissä hoitopöydissä on aika korkea kantavuus että onhan se varmaan nolo kokemus jos sillaitten käynny.

    Sulla, sähän se läskejäsi yrität jollain litkuilla sulatella.

    12Äänestä

Toi Naomi on törky suustaan. Ei taida olla kauhean korrekti ja asiallinen ihminen.

10Äänestä
  • Aada törky olet itte. En ikinä varaisi sulta aikaa vaikka olisit ihan viimeinen siellä pulinalinjalla.

    17Äänestä

Tosi empaattinen ja ystävällinen näkijä, aina kannustaa ja hyvä huumori.
Toi kateusnolo koittaa joka tavalla mustamaalata, tosi säälittävää, säästäis vaivansa.

Jossain biisissä lauletaan että menestys on paras kosto. Niitä Naomin kirjoja kun lukenut niistä kässää että on saanu hätistellä kateellisia kimpustaan, ei ole ihme jos osaa sanoo välillä niin että tyhmätkin ynkää.
Se että on suosittu ja kysytty näkijä ja julkkis, se on varmaan kateellisille se paras kosto.
Olen pitkään ollu jo asiakas ja Fasekaveri, Käyn siellä lukemasa niitä julkaisujaan, voi kun ite osaisin kirjottaa sillain, välistä saa nauraa ihan huolella, kyllä huomaa että on kirjailija.

31Äänestä

Outo toi Naomi, en suosittele.

6Äänestä
  • Ada koita jo rauhottuu, outo olet ite ja tollainen ei mene enää edes sen piikkiin.

    15Äänestä

  • A pakkoko sun tunkee näihin Naomi ketjuihin kun sulla ei mitään kokemuksia hänestä.

    Menisit hakemaan jotain mikä rauhoittaa kun olet tehnyt noilla kateellisilla tarinoillsi ittestäsi täyden pellen.
    Kukaan ei ota sinuu tosissaan. Ei ole varmaan koskaan ottanutkaan ja ymmärrän että se harmittaa kun kaikki haluaa Naomin asiakkaaksi mutta niille nyt soitetaan jotka on hyviä ja empaattisia eikä tuollaisia negatiivisen energian kanssa riehuvia raivottaria.

    14Äänestä

Minulle ei ainakaan Naomi osannut ennustaa oikein, ei edes sinnepäin.

4Äänestä
  • Aada lääkkeet!

    12Äänestä

  • Anonyymi00041 kirjoitti:

    Aada lääkkeet!

    Jotain tarvisi. näkyy kiertäneen taas joka ketjussa itteään nolaamassa. Naomi tainnu viedä sen kaikki asiakkaat kun noin paljon korpee.

    10Äänestä

Tosi on. Ei osunut oikeaan Naomi.

4Äänestä

Alkaa ärsyttää, eikö ylläpito saa tota häirikköö kuosiin.
Joka ketjussa huutaa Naomista ja esiintyy jonain asiakkaanaan, niin kuin ei olisi sitten hänelle mitään nähty.
Matokin tajuais että toi on Aada, miksei se tajua lopettaa.
Tollasen jälkeen on turha odottaa että kukaan erehtyisi hälle enää soittaan, ihan kipeetä touhua.

7Äänestä
  • Sun kannattaa alkaa selvännäkijäksi jos niin varma olet, että se on Aada.

    Äänestä

  • Anonyymi00048 kirjoitti:

    Sun kannattaa alkaa selvännäkijäksi jos niin varma olet, että se on Aada.

    Se nyt on varmaan jokaiselle jo selvää, ei tarvii olla selvännäkijä että tajuaa.
    Mietin sitä jo pari vuotta takasten mutta nyt olen asiasta täysin varma.

    4Äänestä

  • Anonyymi00049 kirjoitti:

    Se nyt on varmaan jokaiselle jo selvää, ei tarvii olla selvännäkijä että tajuaa.
    Mietin sitä jo pari vuotta takasten mutta nyt olen asiasta täysin varma.

    Mistä siis näin päättelet? Itse en Aadaa tunne tai tiedä.

    Jos näiden juttujen perusteella pitäisi valita kummalla menen,
    Naomille vai Aadalle niin kyllä tuon Aadan valitsisin.

    Ihan siksi , että teidän kirjoitusten vuoksi, en arvosta Naomia pätkän vertaa.
    Teette hänelle karhun palveluksen näillä kirjoituksilla. Menee täysin usko hänen ns kykyihinsä.

    Eikö nuo jutut että teidän paska on kovalla ja olette läskejä mun mättäätte pizzaa ja roskaruokaa, ne kun jättäisi pois ja söisi kuituja, se paskakin tulisi paremmin, kuuluisi johonkin terveys palstalle? sillä ei ole mitään tekemistä selvännäön kanssa.

    Kun tulee liikaa, niin tulee liikaa

    3Äänestä

  • Anonyymi00052 kirjoitti:

    Mistä siis näin päättelet? Itse en Aadaa tunne tai tiedä.

    Jos näiden juttujen perusteella pitäisi valita kummalla menen,
    Naomille vai Aadalle niin kyllä tuon Aadan valitsisin.

    Ihan siksi , että teidän kirjoitusten vuoksi, en arvosta Naomia pätkän vertaa.
    Teette hänelle karhun palveluksen näillä kirjoituksilla. Menee täysin usko hänen ns kykyihinsä.

    Eikö nuo jutut että teidän paska on kovalla ja olette läskejä mun mättäätte pizzaa ja roskaruokaa, ne kun jättäisi pois ja söisi kuituja, se paskakin tulisi paremmin, kuuluisi johonkin terveys palstalle? sillä ei ole mitään tekemistä selvännäön kanssa.

    Kun tulee liikaa, niin tulee liikaa

    Mikäänhän ei estä sinuu menemästä Aada luoksesi.
    Siksi tuntuukin kummalliselta, että mitä sitten hyönäät ketjussa, jossa puhutaan Naomista.

    Tuosta alatyylisestä tavasta ilmaista asioita, sinut tunnistaa helposti Aadaksi.
    Mitä tule kykyihin, Naomilla on kyvyt eikä ole niihin usko mennyt, sinulla taas ei ole kykyjä, joihin voisi usko mennä.

    13Äänestä

  • Anonyymi00053 kirjoitti:

    Mikäänhän ei estä sinuu menemästä Aada luoksesi.
    Siksi tuntuukin kummalliselta, että mitä sitten hyönäät ketjussa, jossa puhutaan Naomista.

    Tuosta alatyylisestä tavasta ilmaista asioita, sinut tunnistaa helposti Aadaksi.
    Mitä tule kykyihin, Naomilla on kyvyt eikä ole niihin usko mennyt, sinulla taas ei ole kykyjä, joihin voisi usko mennä.

    Miksi en voisi lukea? eikö voi valita jos nyt selaa jonkun keskustelun läpi. En nimittäin kaikkia näitä lue. Kunhan nyt luin tuon, kun en ole moneen viikkoon katsonut tänne, syystä että.

    Olenko välittänyt että olen näkijä? en ole väittänyt niin, vai onko täällä joku sääntö että vain näkijät saa kirjoittaa? outoa

    Äänestä

  • Anonyymi00057 kirjoitti:

    Miksi en voisi lukea? eikö voi valita jos nyt selaa jonkun keskustelun läpi. En nimittäin kaikkia näitä lue. Kunhan nyt luin tuon, kun en ole moneen viikkoon katsonut tänne, syystä että.

    Olenko välittänyt että olen näkijä? en ole väittänyt niin, vai onko täällä joku sääntö että vain näkijät saa kirjoittaa? outoa

    Älä selitä. Moneen viikkoon, tarkoitat moneen tuntiin. Sekin on jo pitkä tauko tossa järettömässä kyyläämisessäs.
    Oletkin ei-näkijä. Mutta esität kyllä näkijää. Se vasta onkin outoa.

    8Äänestä

Naomi se täällä höpöttrlee typeryyksiään. Vsi oikeen velhotar. Ei kuulosta vslonlähettiläältä. Demonit sokaisseet sen mielen...

6Äänestä

On kyllä melkoinen Velhotar! Pakko kertoo, elikkäs tapahtui kun mentiin sinne Naomin Black Fridayhin mun kaverin kaa,
oli mun vuoro ja Naomi tuli ovelle mua vastaan, katsoi mua jotenkin pitkään ja tokaisi että- - - mutta sinustahan minä sain aamulla näyn. Astuit harmaaseen autoon ja laitoit mustan kassin viereesi.- -

Katoin häneen ihan järkyttyneenä, olin aamulla lähtenyt liikkeelle mun miesystävän autolla, joka siis on harmaa, menin mun ystävättären luo, josta lähdettiin Naomin luo hänen autollaan, joka on väriltään sellainen kuparin ruskehtava.
Mun mustan kassin jätin ystäväni autoon kun menin Naomin luo.

Sanoin mun ystävällekin, ja yhdessä mietittiin, ettei ollut kerta kaikkiaan mistään voinut sitä harmaata autoo tietää, misään mun julkaisuissa sitä ei ole eikä edes tietoa mun miesystävästä, on niin tuores juttu ettei ole vielä julkista. Saati mun musta kassi.

13Äänestä
  • 🥱🥱🥱🥱Zzzzzzzzzzzzz taas tätä samaa, boooriing.....

    6Äänestä

  • Mä kysyin häneltä kerran, että miten ne näkemiset hänelle tulee, ja sanoi että usein on kuin seuraisi jotain filmin pätkää.
    Mulle näki kerran sellaisen, missä olin pikkutyttönä hevosen vierellä meidän mummolassa, näki siinä mun isän ja sen että mulla oli punainen mekko yllä. Kuvaili ihan yksityiskohtaisia asioita, mitä ei voinut mistään tietää.

    9Äänestä

  • Anonyymi00054 kirjoitti:

    🥱🥱🥱🥱Zzzzzzzzzzzzz taas tätä samaa, boooriing.....

    Mutta sen verran kuiteski kiinnostaa, että tarvii olla Naomi ketjuissa passipaikalla. Jospa menisit jatkaan uniasi.

    9Äänestä

Koitahan Naomi olla nyt vähän ystävällisempi muille.

3Äänestä
  • Aada saannu tas unta ja lähtenyt yökierrokselle?
    Kaikki ketjut taas jaksanut kahlata läpi että minne vois Naomista ulvoo. Naurettava olet!

    10Äänestä

Ei ole tainnu pätkäpaasto toimia ja kiukuttaa. Asiakkaatkin loppu. Kaikki haluu mennä Naomille joka tuntuu aina vaan kaunistuvan.

9Äänestä

Osaat Naomi olla joskus hiukan hauska....on sulla vilkas mielikuvitus..

3Äänestä
  • Taas Aadalla on hauskaa. Niin kuin joka ketjussa.

    8Äänestä

Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Melkoinen velhotar se näkijä Naomi tosiaan :D Taisin vihdosta saada avut kilojojoiluun.
Ensi kesään on häitä suunnitteilla, ja Naomille surin etten haluaisi näyttää miltään punkerolta hääpäivänä.
Naomi totesi siihen hauskasti, että sitten meidän on ryhdyttävä töihin!
Painoa alkanut kertyä lähinnä vatsa-alueelle, ja onhan se tuossa takamuskin levinnyt, istumatyötä teen.

Olin siitä hänen laihdutus juomasta huhuja kuullut, ja sain sen reseptin, hiukan vielä siinä emmin että noinkohan, nyt olen käyttänyt nelisen viikkoa ja vatsassa roikkuu nahka! Kiloja on alkanut tippua ja olo on parepi kuin vuosiin!

Naomi lohdutti että kyllä se iho siitä palautuu. Tulevan kaason kanssa on tarkoitus alkaa käydä salilla.
Mitään muuta ei ole tarvinnut, kun päivän mittaan juon sitä juomaa miten neuvoi. Hiukan olen ruokavaliota tuunannut, aloin todella innostua, kun huomasin että turvotus lähti ja paino alkoi laskea.
Pari ensimmäistä päivää aloituksesta juoksin alvariinsa vessassa, kun todella kehosta alkoi poistua niin suolen kautta kuin nesteenä.
Monenmoista kuuria olen vuosien aikana kokeillut, mutta millään en ole saanut vatsaa pienenemään. Tämä on ensimmäinen mikä on toiminut. Olen so grateful! Kaaso jo toppuutteli puvun hankinnassakin että ei kannata ennen kuin nähdään mihin kokoon päädytään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu