Demokratiaamme haavoittava uhkailu, kiristäminen ja maalittaminen lähti rajuun kasvuun kun Orpon tuoreet ministerit joutuivat vasemmisto- ja ay-rintaman tekemien määrätietoisen hyökkäyksen kohteiksi.
Parlamentaarinen koskemattomuus syrjäytettiin brutaalin ja sivistymättömän aggression ja agitaation tieltä.
Nyt kansanedustaja Kangas on moninaisen uhkailun, kiristyksen ja maalittamisen kohteena. Siinä laittomassa toiminnassa näemme nyt seurauksen siitä, että SDP näytti mallia siihen, miten kansanedustajia ja ministereitä voi käsin koskematta ruhjoa.
Parlamentin jäsenten on saatava tehdä työtään rauhassa. Jos se ei muuten onnistu, viedään häiriköt oikeuden eteen.
Kansanedustajiin kohdistuva maalittaminen ja uhkailu on lisääntynyt SDP:n oppositiokaudella
6
100
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä sitä palautetta pitää kestää jos tuonne asti asemaan pääsee. Tosin näiden PS puolueen megaluokan takinkäännöt ja leikkaukset eivät käy monen oikeustajuun siitä mitä vaalilupauksen pettäminen tuo mukanaan. Itse en hyväksy tuollaista menoa mutta se tulee valitettavasti tuosta vielä lisääntymään muissakin puolueissa kun kansaa kurjistetaan aina lisää. On jokaisen edustajan omantunnon asia pitääkö lupauksensa vaiko alistuuko ryhmäkurin alle säilyttäen tulevan "sopeutuseläkkeen"..
- Anonyymi
Puolustatko tappouhkausten, perheeseen kohdistuvien pahoinpitelyuhkausten ja kiristysten tekijöitä.
Ei kansanedustajan tarvitse sietää enempää kuin kenen tahansa kansalaisen.
Hämmästelen kannanottoasi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Puolustatko tappouhkausten, perheeseen kohdistuvien pahoinpitelyuhkausten ja kiristysten tekijöitä.
Ei kansanedustajan tarvitse sietää enempää kuin kenen tahansa kansalaisen.
Hämmästelen kannanottoasi.En puolusta. Lue tarkemmin☝️.
Jos ja kun joku edustaja syö lupauksensa ja alistuu ryhmän linjaan voi olla 101% varmaa se että äänestäjiä/kannattajia vituttaa.
Tämä ilmiö on ollut tiedossa jo pitkän aikaa ja siinä ei ole mitään ihmeellistä. Jos sinä äänestät omaa ehdokastasi joka lupaa sinulle jotain niin onko loogista odottaa että se oma edustaja pitää sen??
Sipilä on tästä ilmiöstä oiken huvä esimerkki. On se kumma että nämä koijarit jotka tulevat valituksi eivät tätä seurausta tajua??. Itse jos olisin ko valinnan edessä niin äänestäisin kyllä oman periaatteen mukaan vaikka erottamisen uhalla,,tulikohan tuo tarpeeksi artikuloitua. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En puolusta. Lue tarkemmin☝️.
Jos ja kun joku edustaja syö lupauksensa ja alistuu ryhmän linjaan voi olla 101% varmaa se että äänestäjiä/kannattajia vituttaa.
Tämä ilmiö on ollut tiedossa jo pitkän aikaa ja siinä ei ole mitään ihmeellistä. Jos sinä äänestät omaa ehdokastasi joka lupaa sinulle jotain niin onko loogista odottaa että se oma edustaja pitää sen??
Sipilä on tästä ilmiöstä oiken huvä esimerkki. On se kumma että nämä koijarit jotka tulevat valituksi eivät tätä seurausta tajua??. Itse jos olisin ko valinnan edessä niin äänestäisin kyllä oman periaatteen mukaan vaikka erottamisen uhalla,,tulikohan tuo tarpeeksi artikuloitua.Itse tekisit näin? Älä unta nää. Esität mallin, jolla olet nopeasti yksin eduskuntaryhmä nn. Sinulla ei ole puoluetovereita. Kun astut Eduskunnan kahvilaan, päät kääntyvät ja kuiskivat, että sieltä tuo ajatusten suuri vastavirta tulee.
Lehtien raportointi unohtaa sinut, koska toimittajatkaan eivät halua nolata itseään yhden kylähullun vuoksi.
Lopulta aika, silmäykset, kuiskaukset ja omat hölmöt idealistiset esiintymisesi syövät vaikutusvaltasi nollaan.
Arvorealistit voittavat. Hölmöt idealistit häviävät. Näin vaan on. Demokratiassakin.
- Anonyymi
Kyllä Antti ihan itse on saanut ihmiset vihaisiksi. Mies on nut niin paljon pastaa, ettei varmasti löydy koko eduskunnasta montakaan yhtä taitavaa.
- Anonyymi
https://www.facebook.com/share/r/1KiLsoBoZr/?mibextid=wwXIfr
Mikä on terroristi?
Aika moni vasemmiston edustaja on ajatustasolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741