eikö se tekoäly voisi hoitaa Satosen töitä?
saataisiin paremmin asioita aikaan?
PS. pelkästää Lapha sanoo irti 600 henkilöä-hoitajiako?
Satosen hoitajahakureissu ulkomailla?
15
190
Vastaukset 15
- Anonyymi
Oliko sille reissulle myös PS siunaus?
- Anonyymi
KYL ME YHESS SOVITTIIN,NIIN KESKISARJA VARMISTAA.
- Anonyymi00015
Anonyymi kirjoitti:
KYL ME YHESS SOVITTIIN,NIIN KESKISARJA VARMISTAA.
SE OLKI HAASKA MATKA.
SIELLÄ EI ILMEILTY
- Anonyymi
Uskomatonta, hyvinvointialueet vähentävät monta vanhusten hoivakotia, janiin vanhukset viedään suuriin keskuksiin kauas kotiseudultaan Omaisten matkat jos heitä on pitenevät, ja näin ollen myös vähenevät, loppua kohti elämä käy aina vaan kurjemmaksi. Tämä hyvinvointialue on kurjistanut toimillaan koko systeemin, hoitajia joutuu työttömäksi muiden työttömien lisäksi. Yhteiskunta ei ole Suomessa ollut näin kurjilla tilanteilla kuin nyt ollaan, Nuoria koulutetaan työttömiksi, ja heidänkin tulevaisuus näyttää huonolta. Ulkomailta ei kannata tuoda kielitaidottomia , jos he eivät osaa edes kieltä kunnolla, omaistani katsomassa käydessäni hoitaja puhui englantia, ja mummo katsoi mitä ihmettä, kumpikin äimän käkenä. Alas on menty kuin lehmän häntä, ei ole ihme , että ongelmat lisääntyvät , kun toivoa tulevaisuudesta ei ole.
lainaus maahanmuutto suomi24-aloitus Satosesta- Anonyymi
NYT SETELIMARTTINEN JATKAA SÖSSIMISTÄ.
- Anonyymi
Tää hallitus lisää rahaa Kela korvauksiin neljässä vuodessa noin 700 miljoonaa euroa . Sit kelakorvaukset ovat yhteensä noin 2,4 miljardia euroa vuodessa . Oikeisto on aina halunnut USA n mallia Suomen terveydenhoitoon . Terveysjätti yritykset hoitavat .
- Anonyymi
Joko Tehy on reagoinut?
saattaa tulla lisää ääniä demareille.... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joko Tehy on reagoinut?
saattaa tulla lisää ääniä demareille....Tämä tietää PS ja sdp nousua
kokoomus saa turpaan kun menee hoitajien tontille....
Muistakaa Katainen Jyrki.... Anonyymi kirjoitti:
Tämä tietää PS ja sdp nousua
kokoomus saa turpaan kun menee hoitajien tontille....
Muistakaa Katainen Jyrki....Ei ole hoitajien tonttia, on demokratia eli enemmistön valta ja sitä hoitaa hallitus, jonka tukena on kansa edustuslaitoksensa kanssa. Mikään muu ei ole reaalia jos olemme demokratiassa!
- Anonyymi
Extyökkäri kirjoitti:
Ei ole hoitajien tonttia, on demokratia eli enemmistön valta ja sitä hoitaa hallitus, jonka tukena on kansa edustuslaitoksensa kanssa. Mikään muu ei ole reaalia jos olemme demokratiassa!
"2025-10-09 13:19:00
jonka tukena on kansa edustuslaitoksensa kanssa. "
---------------
Kansa ei ole tukena koska sillä ei ole mitään merkitystä
paitsi silloin kun on eduskunta vaalit.
Oulaskankaan yöpäivystys:
"Perjantain täysistunnossa äänestettiin ministeriön mietinnön puolesta äänin 95–85 eli kansalaisaloite hylättiin ministeriön toiveen mukaisesti. Tyhjiä ääniä annettiin 0 ja poissa oli 19 edustajaa. Asian käsittely päättyi."
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011551718.html
Mutta mikäli nämä 19 poisjäänyttä olisivat saaneet äänestää tahtotonsa mukaan.
yöpäivystys Oulkaskankalla olisi jatkunut.
Tämähän se sitä hallituksen demonratiaa on.
- Anonyymi
hhhhh
- Anonyymi
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011550996.html
hoitajille myös lisää töitä-sairaudet lisääntyy kun hyvinvointi kasvaa... - Anonyymi00014
pelle
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras
"Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde1081446- 104930
- 47921
MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(
MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku86845Haluatko että unohdan sinut kokonaan
Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j57757- 64612
- 42611
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan191579- 34577
- 48557