Stubb on Sannan veroinen politiikan kiintotähti maailmassa. Kekkonen tunnettiin ainoastaan Kremlissä ja Pravda lehdessä. Väyrynen tunnettiin lähinnä Pohjoispohjanmaalla ja vahvasti kommunistisessa maalaisliiton lehdessä Lapin Kansassa.
Kansainvälinen lehdistö ja media hehkuttaa Stubbia ja Stubbin vierailua Valkoisessa Talossa.
13
116
Vastaukset
- Anonyymi
Nämä Suomen kellokkaat vois jäädä sinne Trumpin esikuntaan. Suomessa nämä ei tee muuta, kun suurta vahinkoa kansalle.
- Anonyymi
Korjaavat Kekkosen ajan virheitä edelleen. Vihdoin olemme oikeassa leirissä ja suomettuneiden porukat harvenee vauhdilla, jopa Väyrynen hyytyi.
- Anonyymi
VKK Tursu pyysi venäläisiä miehittämään osan Suomesta, taidat olla Tursun pösilöitä.
- Anonyymi
Suomalaisia on onni potkaissut huopatossulla, miten meillä on ollut näin uskomaton onni johtajien suhteen! Niinistö, Sanna Marin ja nyt vielä Stubb! Kaukana on rähmällään olo kremliin ja olemme myös vihdoin Natojäsen ja vielä täysin yksimielisinä. Muutama itään uskonut vielä urputtaa ja huvittavaa siinä on se, että äärioikeisto ja äärivasemmisto on löytäneet toisensa siinä asiassa, heitä ei Suomen etu kiinnosta tippaakaan. Jotkut keskustalaiset on kyllä pettyneitä, koska ainoa maa jonne kepulaisten elintarvikkeita kyettiin viemään, muualle ne ei kelvanneet, kepun junttisiivellä sellainen oltermanni-kriisi.
- Anonyymi
Kyllä, juuri näin on päässyt käymään. Kaukana on se aika, kun Kremlistä valittiin meille hallitus, Kekkosen aikaan näin toimittiin, samoin valitsivat meille presidentin. Oltiin lievästi sanottuna Skandinavian Valko-Venäjä, täysin itsenäisyytensä menettänyt maa. YYA liityttiin pakolla, Natoon vapaaehtoisesti. Natosta voi erota, YYA sopimuksesta ei, paitsi ryssivät kaiken ja neuvostoliitto meni nurin.
- Anonyymi
Juuri näin
Kekkosesta tuli sodan jälkeen KGB:n agentti.
Jännä.tuo maalaisliiton ja korpikommunistien rakkaus.- Anonyymi
Se on kieltämättä erikoinen rakkaus-suhde. Kekkonen ja samoin Väyrynen arpoi aikoinaan pitkään sitä, että liittyisivät suoraan kommunisteihin vai maalaisliittoon. Mutta edes venäjä ei ottanut suomalaisia kommunisteja vakavasti ja molemmat päättivät edetä maalaisliiton riveissä kohden lopullista sosialismia.
- Anonyymi
Stubb on paikkansa ansainnut. Niinistöstä alkaen ei ole ryssiin kumarreltu. Ei olisi ryssän pitänyt yrittää puuttua Suomen turvallisuusratkaisuihin, YYA ja kekkosen aika oli ja meni.
- Anonyymi
Stubbin kyvyt on uskomattoman hyvät! Ja heti Niinistön jälkeen toinen näin mahtava presidentti Suomelle! Venäläisillä alimittainen kääpiö presidenttinä.
- Anonyymi
Myös venäjän lehdistö nilittää katkeruuttaan Stubbin suosiosta. Moni venäläinen vaihtaisi mielellään putlerin Stubbiin, Stubb on johtaja ja Suomen kokoisessa pienessä maassa putler ei saisi niin paljon vahinkoa aikaiseksi.
- Anonyymi
Petterin kunniaksi on sanottava että itsetunto kesti siipimiehenä mukana olemisen.
Kaikki ei tähän olisi hänen asemessaan pystyneet.
Oletettavasti pian Hesarin päivystävä dosentti aloittaa länkytyksen valtiosäännön rikkomisesta ja Puna-Yle peesaa.
- Anonyymi
Stubb ja Orpo on mahtava kombinaatio taitoa, älyä ja kykyjä, puhumattakaan johtajuudesta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset25217407Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"18112376Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El706160MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny214985Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään694975Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.514118Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja403674Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta1003662NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun413161Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1463119