Ikkunoista putoamiset ym murhat voivatkin olla jo valtataistelua seuraavasta johtakasta eivätkä pelkästään Putinin terroritekoja diktatuurinsa vahvistamiseksi.
Putin on menettämässä valtansa ja murhia tapahtuukin muista syistä, ne mahdollistuvat juuri hänen heikkoutensa takia. Oligarkit ym taistelevat jo keskenään.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/e4679397-636c-4ecf-8e3c-e6468855cbf5
Kuolemat venäjällä
5
153
Vastaukset
- Anonyymi
Minne unohtuu Ukrainalaisten tekemät salamurhat Venäjän alueella? Zelenskyhän on julkisesti kertonut, että he aktiivisesti salamurhaavat Venäläisiä heidän kotimaassa ja muualla maailmalla.
Kun tappio on jo selvä rintamilla, jää ainoaksi keinoksi saada lisää rahaa Länneltä valehtelemalla, että voitokas Ukraina on lyömässä maailman tällä hetkellä kokeneinta suurvaltaa ja että se on luhistumassa sisäisiin riitoihin. Katsokaa, kuinka sen edustajat hyppivät ikkunoista ulos epätoivoissaan tappion edessä.
Aina löytyy YLE:n pesemiä uskovaisia, joihin tuo kaikki uppoaa.
Ainakin Ukrainan täydelliseen luhistumiseen asti.- Anonyymi
Joo venäläiset hyppii ikkunoista ja salamurhat ovat jees.
Venäjällä toimii vastarintaliike ja Ukrainan kaukopartiot. Ne polttavat tehtaita, katkovat rautateitä ja tekevät attentaatteja. Venäjä on hyökännyt Ukrainaan ja Ukraina vastahyökkää kaikin mahdollisin tavoin. Nyt on menossa sota venäjän ja Ukrainan välillä. Ja kapina venäjällä Putinin kaatamiseksi.
Putin alas!
Ei sotaa!- Anonyymi
Ryzzät ovat kyllä itsekin salamurhata omiaan, jotka hyppivät hallitsevan eliitin silmille jne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1651576
- 104921
- 75743
- 51635
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa16605ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40537Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45488Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m158486Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;186425- 26419
