Aion siirtyä sähkökauteen!

Onko Skoda 120L vuosimalli 1982 autoon saatavilla muunnossarjaa, jolla muuntaisin autoni sähköautoksi?
12220
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Onkos sulla taas tylsää ja ahdistus vaivaa. Ota lisää lääkettä ja rentoudu, eikä pieni ulkoilukaan varmasti tekisi huonoa tuossa tilassa.

Äänestä

On tietenkin Esson baarin kaikkitietävä hoitaa.
Manoilia pataan lopuksi.

Äänestä

Onhan siihen korjaussarja. Se on pinkka euroja. Korjaus käy helposti. Viedään 120L pois ja tuodaan Enyaq pihaan.

Äänestä

Ehkä kannattaa ottaa ensin perinteisempi bentsiini versio itäavtosta ja vasta sitten vasta siirtyä sähköiseen? Taru

Äänestä

osta toinen hevonen

Äänestä

On kyllä moottorin kylkeen toinen lämmitinpistoke ja töpseli seinään ,äkkiä on sähköSkoda !

Äänestä

Tuli mieleen - onko kommuunissa sähkö ja sitten vielä latausmahdollisuus? Ja onko sähkökatkoja? Kiitos! Taru

Äänestä

Tšekkoslovakian lahja maailman työläisille! Kyllähän kotan saa sähkölle,120l jopa helposti!
Keulassa on potero,jonne tiputat sähkömoottori. Taajuus muuntaja vänkärin jalkatilaan.

Äänestä

Se on jo valmiiksi kevytsähköauto: Siinä on sähköllä toimivat lasinpyyhkimet.

Äänestä

Onko Skodan sähköautoissa vielä veivi, vai joko on siirrytty dynamon käyttöön?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko Skoda 120L vuosimalli 1982 autoon saatavilla muunnossarjaa, jolla muuntaisin autoni sähköautoksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu