Hyvä Vasemmistoliitto, ettette mene mukaan velkajarruun ! Se on perskokkareiden ansa.

Anonyymi-ap

Ensin perskokkareet ottaa mielettömät velat ja siirtelee velkarahaa rahaeliitille
ja seuraavien hallitusten pitäisi selvitä perskokkareitten tuhoista ilman velanottoa.
SEHÄN ON MAHDOTONTA.

8

159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miten hallitukseen

      Kokoomus ei voi olla tulevaisuudessa samassa hallituksessa kuin velkajarrun hylännyt vasemmistoliitto. Näin miettii kansanedustaja Paasi

    • Anonyymi

      Vasemmistoliitto lähti mukaan ukrainaseikkailuun muiden mukana (vallankaappaus Maidanilla, maan natuttuminen ja Venäjän haastaminen) . Nyt Suomi alkaa olla selvitystilassa. Suuntaa pitäisi muuttaa totaalisesti, ensin ulkopolitiikassa, sitten talouspolitiikassa. Halpaa energiaa Venäjältä, halpaa sähköä Venäjältä, puuta Venäjältä, Finnairin aasian liikenne käyntiin, juustoja ja muuta mukavaa venäjälle, hanhikiven ydivoimalan rakennustyöt käyntiin, Suomen ja Venäjän raja auki/venäläiset turistit takaisin. - Mutta ei. Ei näillä venäjävihamielisillä poliitikoilla. Ehkä sitten, kun kelkka on jouduttu kääntämään ensin muualla (= Saksa). Sitten suomi on taas auliisti perässä.

      • Olet harhainen Lyyli, kyllä ne Venäjän suhteet ovat hävinneet yksinomaan venäläisten omasta tahdosta. Venäjään kun ei voi luottaa tipan tippaa ellei antaudu sen orjaksi. Venäjä ei nykyisellään kykene tasavertaiseen ajatteluun naapureidensa kanssa vaan haluaa vallata naapurit ainakin ajattelun suhteen. Nykyinen Putler Venäjä on ajettava alas, jotta uudelle ja paremmalle olisi mahdollisuus!


    • Anonyymi

      Ainakin A-studiossa ti, 14.10 vassareiden edustaja käyttäytyi niin pöhkösti että jopa nauratti kun tajusi, ettei vassarit ymmärrä taloudenpidosta yhtikäs mitään ! Otan osaa.

    • Anonyymi

      Vasuri kysyy: Mikä on talous?
      :-o ?

    • Anonyymi

      "SEHÄN ON MAHDOTONTA"

      OLLUT JO VUODESTA 2020!!!

    • Anonyymi

      hyvä, että ette ole mukana missään järkevässä asiassa, saunan taakse kuuluisitte, koko porukka.

      • Anonyymi

        Kyllä. Ja jos eksytte vetoamaan vaikka Saksan hurjaan lainanottoon, teidän mielestänne "elvytykseen", olette aivan hukassa. Lainan otostaan huolimatta Saksa saa vaan etumatkaa elää harhassa. Kun rahat ja lainat loppuu, totuus on vielä karvaampi. Sitten vassarit nostaa handut pystyyn, voi voi voi.
        Tuleva lama on globaali. Se koskee KAIKKIA. Herätys vassarit nyt !


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      74
      2829
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      75
      2358
    3. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      75
      2208
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      10
      2123
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      5
      1544
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      10
      1449
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      83
      1237
    8. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1100
    9. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      69
      1087
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      119
      1044
    Aihe