Vaikea luottaa kumppaniin...

Anonyymi-ap

Olen alkanut havaitsemaan piirteitä kumppanissani, jotka ovat saaneet minut epäilemään. En pysty luottamaan. Olen varma että mua tullaan taas pettämään. Ja jos niin käy niin tapan itteni.

12

421

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oletteko naimisissa?

      • Anonyymi

        Eii


    • Anonyymi

      Kauanko suhteessa?

    • Anonyymi

      Itsepähän luotat ilkeisiin miehiin ja halveksut ja vihaat kilttejä ja rakastavia.

    • Anonyymi

      Onko nykypäivänä edes olemassa "parisuhdetta"? Toinen osapuoli etsii lähes sata varmasti uutta ja parempaa Tinderissä vaikka olisi kuinka luotettava ja pitkäaikainen

      • Anonyymi

        Tiedän kunnollisia parisuhteita kyllä mutta ne ihmiset ovat vähän erityylisiä kuin täällä ja tinderissä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tiedän kunnollisia parisuhteita kyllä mutta ne ihmiset ovat vähän erityylisiä kuin täällä ja tinderissä.

        Noin se on!


    • Anonyymi

      Laita etsivät perään. Jos ei ole rahaa niin tee työ itse. Hanki totuus jokatapauksessa. Itseänsä ei tarvitse tappaa puolison pettämisen takia. Jos ei my önnä eikä halua tehdä muutosta niin sinä eroat semmosessa tapauksessa. Elämää kannattaa aina elää eteenpäin. Sinähän et vielä tiedä mitä se antaa.

      • Anonyymi

        Jos on vähän hälläväliä, niin silloin on kyllä varmasti vikaa myös omalla puolella, ehkä jopa vähän enemmänkin.


    • Anonyymi

      Mikset vain eroa, jollet pysty toiseen luottamaan? Itse eroaisin, kuin roikkuisin huonossa suhteessa.

      • Anonyymi

        Tässä oikea vastaus. Lähde kävelemään.


    • Hei,

      Hyvä, että kirjoitit tänne. Vertaistuki voi olla hyvä voimavara.

      Itsetuhoiset ajatukset kannattaa ottaa puheeksi myös ammattilaisen kanssa. On olemassa monia auttavia tahoja, joihin voi olla yhteydessä anonyymisti ja matalalla kynnyksellä. Ao. palveluista voi halutessaan saada tukea ja vinkkejä myös muuhun avun hakemiseen.

      - Tukinet.net - Tukipisteesi netissä https://tukinet.net/

      Tukinetistä saa itselleen tukihenkilön, jonka kanssa voi keskustella kahden kesken mistä tahansa hankalasta elämäntilanteesta tai mielessä olevasta huolesta. Tukihenkilö löytyy mm. MIELI Tukisuhteesta. https://tukinet.net/teemat/mieli-tukisuhde/tukisuhteet/

      Tukinetissä on myös monenlaisia keskusteluryhmiä ja chattejä, joista voi saada vertaistukea sekä ammattilaisten neuvoja.

      Joka viikko ma ja to klo 15-21 sekä ti ja ke klo 15-19 on MIELI Kriisichat päivystys, jossa voi jutella kahden kesken päivystäjän kanssa. Tukinet on avoinna kellon ympäri vuoden jokaisena päivänä.

      - MIELI Kriisipuhelin

      Jos soittaminen tuntuu omimmalta vaihtoehdolta, niin Kriisipuhelin päivystää 24/7 numerossa 09 2525 0111.

      - Kriisikeskukset

      Ympäri Suomea toimii myös kriisikeskuksia, joihin voi mennä keskustelemaan paikan päälle. Osassa yksiköistä myös etävastaanotto on mahdollinen. Yhteystiedot löytyvät mm. MIELI Suomen Mielenterveys ry:n nettisivuilta: https://mieli.fi/tukea-ja-apua/keskusteluapua-kriisivastaanotoilla/

      Lämpimin terveisin

      MIELI Kriisikeskus Helsinki/Kata

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      251
      4545
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      128
      2978
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2742
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1720
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1563
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      20
      1451
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1314
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      93
      1225
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      204
      1083
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1075
    Aihe