https://www.msn.com/fi-fi/uutiset/other/seiska-tuksu-on-joutunut-sairaalan-vuodeosastolle/ar-AA1OsV4z?ocid=entnewsntp&pc=U531&cvid=68ef3cd5bf5f4411bb04f41d1ac7d3ca&ei=20
En tiennytkään, että hän porskuttaa edelleen.
Tuksu on näköjään elossa vielä
111
1941
Vastaukset
- Anonyymi
Haisuli on näköjään katkolla.
- Anonyymi
Pötköttelee ennalta sovitun mukaisesti päihdehoidossa. Tuksu sai Tukholman-laivan episodista lisäjuonen stoorille. Että ihan sisäistä verenvuotoa tutkitaan?!!111!! Ei ainakaan tuolla osastolla. Preistöloord puhtaista lakanoista ja sänkyyn tuotavista aterioista. Nestemäinen Diapam on ihanaaaa! Myös.
Joku oli Sevenin Facessa kirjoittanut, että Tuksu huuteli ennakkoon hoitojaksosta. Sieltä kun kotiutuu niin normi meno tabuineen punkkuineen jatkuu. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pötköttelee ennalta sovitun mukaisesti päihdehoidossa. Tuksu sai Tukholman-laivan episodista lisäjuonen stoorille. Että ihan sisäistä verenvuotoa tutkitaan?!!111!! Ei ainakaan tuolla osastolla. Preistöloord puhtaista lakanoista ja sänkyyn tuotavista aterioista. Nestemäinen Diapam on ihanaaaa! Myös.
Joku oli Sevenin Facessa kirjoittanut, että Tuksu huuteli ennakkoon hoitojaksosta. Sieltä kun kotiutuu niin normi meno tabuineen punkkuineen jatkuu.Mä jos joudun joskus sairaalaan niin haluun olla kuin Tuksu. Hän nimittäin saa glamour-sairaalassa valita, mitkä iltalääkkeet ottaa! Mulla nyt ei ole hirveesti sairaalakokemusta. Kakarana risat leikattu, aikuisena päskaks kolaroitua polvea operoitu ja molemmilla kerroilla on toimittu lääkärin/hoitajan ohjeen mukaan. Katkolla luulisi olevan myös tarkempi ohjeistus mitä otetaanja milloin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pötköttelee ennalta sovitun mukaisesti päihdehoidossa. Tuksu sai Tukholman-laivan episodista lisäjuonen stoorille. Että ihan sisäistä verenvuotoa tutkitaan?!!111!! Ei ainakaan tuolla osastolla. Preistöloord puhtaista lakanoista ja sänkyyn tuotavista aterioista. Nestemäinen Diapam on ihanaaaa! Myös.
Joku oli Sevenin Facessa kirjoittanut, että Tuksu huuteli ennakkoon hoitojaksosta. Sieltä kun kotiutuu niin normi meno tabuineen punkkuineen jatkuu.Tuollaisia "tuksuja" on Suomessa paljon, jotka ei enää vuosiin eläneet "reaalimaailmassa" ja tuhonneet elämänsä ja aivonsa erilaisilla mömmöillä ja päihteillä eikö parannusta ole näköpiirissä. Vois olla armeliasta, että heidät kaikki vain kerättäis lopullisesti turvaan laitoshoitoon "puhtaiden lakanoiden väliin" ja nestemmäisen diapamin "äidinsyleilyyn" . Pois katujen kärsimyksistä ja itseään ja muita telomasta. En nyt tarkoita mielisairaalaa vaan hoivakotia ym.
Pahoin pelkään että tuksukin vain jatkaa puuhiaan samaan malliin pois päästyään. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mä jos joudun joskus sairaalaan niin haluun olla kuin Tuksu. Hän nimittäin saa glamour-sairaalassa valita, mitkä iltalääkkeet ottaa! Mulla nyt ei ole hirveesti sairaalakokemusta. Kakarana risat leikattu, aikuisena päskaks kolaroitua polvea operoitu ja molemmilla kerroilla on toimittu lääkärin/hoitajan ohjeen mukaan. Katkolla luulisi olevan myös tarkempi ohjeistus mitä otetaanja milloin.
Ei tohon enää taida katkot auttaa. Hidastaa vain vauhtia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mä jos joudun joskus sairaalaan niin haluun olla kuin Tuksu. Hän nimittäin saa glamour-sairaalassa valita, mitkä iltalääkkeet ottaa! Mulla nyt ei ole hirveesti sairaalakokemusta. Kakarana risat leikattu, aikuisena päskaks kolaroitua polvea operoitu ja molemmilla kerroilla on toimittu lääkärin/hoitajan ohjeen mukaan. Katkolla luulisi olevan myös tarkempi ohjeistus mitä otetaanja milloin.
Tuksu kertoo saaneensa yksityishuoneen.
Lue: höpöttää ja jankkaa huutamalla omia juttujaan kovaan ääneen ja on tehty järjestelyjä, että saa horista ja hourailla ittekseen eikä häiriköi muita.
Liveä piti tuhti täti ja möläytti jotain viranomaisista ja Veijjosta, että Töölössä ovat. Taitaa tulla kovasti keikkailemaan ja sisustamaan intoilevalle muuttopuuhat loppuvuoteen.
- Anonyymi
Ihmeen kauan sen sisuskalut on kestäneet tätä rääkkiä...
- Anonyymi
Mikäs pahan...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikäs pahan...
...tappais?
- Anonyymi
On naisella vahvat sisuskalut kun on kestänyt kaikki myrkyt maistella. No ei ole työt häirinneet kaunotarta.
- Anonyymi
Saa valita lääkelistasta minkä värisen pillerin haluaa ja pinkkejä shotteja, missä on rauhoittavaa tuodaan aina tilauksesta. Ruokaa viereen monta kertaa päivässä, ihana paikka. Veronmaksajat maksaa, lasku ulosottoon muiden jatkoksi. Ihana elämä…
- Anonyymi
Näin nää alkoholistit ja huumeiden käyttäjät toimivat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näin nää alkoholistit ja huumeiden käyttäjät toimivat.
Kova elämä olla huuruissa kadulla, kyllä siinä päihdekäyttjätkin tarvitsee joskus luksus elämää ja hoitoa, siinä voi mieli kohentua ja herätä ajatus jotta elämä parempaan vois olla kivampaa.
- Anonyymi
Kuka vei katkolle ja vieläkö on pedin omana?
- Anonyymi
Varmaan itse meni. Veijo austi kun ei Tuksu osaa edes city where I was born:issa sen kummemmin liikkua kuin lähi-Alkoon, kiinalaiseen, Penttilän liikkeeseen ja lähipubiin.
- Anonyymi
Saattaa olla Tuksu päihdekuntoutuksessa ihan marraskuun loppuun kun haaveilee ja markkinoi pikkujoulukeikkaa vasta joulukuun alusta alkain.
P*skat missään semmosella sairaalaosastolla ollut yli viikon ajan, missä sisäistä verenvuotoa tutkitaan. Kun eikö se oo sula mahdottomuus että se iskee päiväkausia 'pahoinpitelyn' jälkeen.
Mutta nyt saa levätä luvan perästä ja haaveilla tukkajatkeesta, uusista mekoista ja omalärvijoulukorteista myyntiin 10 €/kpl. Kai tuolla jotain keskusteluterapiaa myös annetaan.
- Anonyymi
..Sehän elää vielä !
- Anonyymi
Ei olisi sekoilut ja rimpuilut järjestysmiehiä vastaan laivalla, ei olisi tullut miten mustelmia Tuksulle.
- Anonyymi
Tekeeköhän joku hieno lifestyle-lehti jutun uudesta, elegantista tavasta lähettää joulukortteja? Kyllähän ne tekstarit ovatkin vähän kolkkoja, joten takaisin kunnon joulukorttien kauteen ja nimenomaan taiteilijan omalla kuvalla ja vielä huulten aidolla moiskauksella varustettuja Johanna Tukiainen -kortteja tilaamaan! Hinta oli pari päivää sitten vitosen, sen jälkeen kympin ja nyt uusimman ilmoituksen mukaan postituskuluineen jo 14 euroa., joten kannattaa tehdä tilaus pikaisesti, ennen kuin hinta karkaa täysin suoraan käsittämättömiin lukemiin.
- Anonyymi
Korteilla saattaa olla historiallista viihdearvoa. Kirsikkana visvaisten rupihuulten pinkki kosketus. Yöks, jätän väliin mutta keikalle kun pääsisi ;))
- Anonyymi
Tuksu kerto että hemmottelu on hälle erittäin tärkeää. Siis se että tuksua hemmotellaan.
Ihan "psyk.tr. ritana" mietin että mistä moinen on peräisin. Siis ihan jokainen ihminen varmaankin nauttii hemmottelusta ja siitä että tulee huomioiduksi MUTTA nauttii myös siitä että voi hemmotella jotain itselleen tärkeää henkilöä.
Onkohan Tuksun lapsuudenkodissa ollut se meininki, että mamma on "hemmotellut" tuksua tekemällä kaikki kotityöt tämän puolesta. kerännyt tämän vaatteita lattialta pyykkikoriin tai viikannut komeroon, vaihtanut tämän petivaatteet ja imuroinut tämän huoneen. Onko Tuksun ikinä tarvinnut tehdä lapsena normaaleja kotitöitä? Ehkä Tuksu on ymmärtänyt tämän hyysäämisen "rakkautena" ja kokee olonsa arvottomaksi ja hylätyksi jos hän joutuu itse siivoamaan ja vaihtamaan petivaatteensa?
Toisaalta Jasmine ja Julia siivosivat ja Jasmine oli innokas kokki ja tekikin kauniita ja herkullisennäköisiä tarjottavia esim. tuksun vauvajuhliin.
Veijoa ihmettelen eniten tuossa parisuhteen "irvikuvassa". Nauttiiko veijo tosiaan olla suhteessa tuohon "aikuislapseen", joka polkee jalkaa kuin uhmaikäinen ja karjuu "TAHTOO TAHTOO..." Palkaksi saa tyhjän pankkitilin, haukkumista ja pääsee ehkä painamaan päänsä koirankusiseen tyynyyn ja p askaisten lakanoiden väliin, joita ei ole vaihdettu yli vuoteen, kuorsaavan haisevan puliakan viereen, joka sekään ei pesuvettä ole nähnyt aikoihin.
Sekin on outoa, että normi-ihminen nauttii suihkussa käynnistä ja peseytymisestä mutta tuksu tuntuu karttavan arjessa peseytymistä paitsi jos kyseessä on jonkun SPA:n sampanja-hemmotteluhoito.- Anonyymi
"Siis ihan jokainen ihminen varmaankin nauttii hemmottelusta ja siitä että tulee huomioiduksi MUTTA nauttii myös siitä että voi hemmotella jotain itselleen tärkeää henkilöä"
Ainoa Tuksulle tärkeä henkilö on Tuksu itse.
- Anonyymi
Katkojakso on yhtä tyhjän kanssa kun alchol is unleagal ja ongelmaa ei tunnusteta.
Uutta virtaa saadaan muuutosta joka on hoidettu alta poies Tuksun toipuessa laivahässäkästä ja sisäisestä verenvuodosta päihdekuntoutuksessa. Kun nyt ei vaan mitään sattuisi kun ateisti sugar dädä majaillee samassa osoitteessa. - Anonyymi
Tuksu innostui livessä kun joku mainitsi että "taloudellinen väkivalta/kontrolli" on muuttumassa laittomaksi ja rangaistavaksi. Tuksu todisti monta kertaa että Velli painostaa tai kontroloi häntä taloudellisesti.
Tunkilla on nyt mennyt punkut ja pamit sekaisin. Jos joku harjoittaa taloudellista väkivaltaa, niin se on kyllä matami itse vellimatoa kohtaan tässä vuosien aikana.
Taloudellinen väkivalta on mm. suhteen toinen osapuoli käyttää ja kontroloi toisen osapuolen omia rahoja esim. ottaa hallintaansa hänen yksityisen pankkitilinsä, törsää suuria summia yhteisiä tai sen toisen osapuolen rahoja omiin menoihinsa, tekee luottokorttivelkaa toisen osapuolen nimelle, painostaa uhria ottamaan velkaa tai takaamaan velkojaan, painostaa uhria myymään omaisuuttaan ym. Sitten esim. estää uhrin työssäkäynnin.
Taloudellista vallankäyttöä voi tapahtua mm. parisuhteessa mutta myös vanhuksien ja aikuisten lapsien tai lastenlasten välisissä suhteissa. Siihen voi sisältyä manipulointia uhkailua ja painostusta ym.
Eli Tuksu itse on malliesimerkki taloudellisesta vallankäytöstä mutta narskun tapaan uskoo olevansa sen uhri. Velli kuulemma kiristää ja uhkaile häntä nyt rahaan liittyvissä asioissa. Olisikohan kyse siitä, kun tuksu on taas muuttanut ja veijo on joutunut vuokraamaan hälle uuden kämpän. Jos vellillä on mennyt "kuppi nurin" edellisen kämpän siivous-ja remonttilaskusta? Tuksun tuntien, kämppä oli täynnä tuksun oksua ja koiran kusta ja -kakkaa? ja punaviinitahroja ja ehkä jotain oli rikottu? Tuo matami jättää aina jälkeensä hävityksenkauhistuksen ja veijo saa aina maksaa. Ehkä veijo on nyt viimein saanut tarpeekseen ja vaatinut matamia maksamaan järkkäämänsä tuhot?
Nyt tuksu ilmoitti olevansa "periaatteessa sinkku" ja hälle saa jättää treffi-ilmoja eli jos joku himoitsee päästä "velliksi vellin paikalle" niin nyt olis oiva tilaisuus!- Anonyymi
Kyllä pitää olla kuuro ja sokea että Tuksun edes on/off-ukoksi alkaa! Kaupantekijäiseksi pääsee julkisuuteen, hyvin kyseenalaiseen, ja jopa käräjille. Kysyä sopii vaikka Veijolta ja Joonakselta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä pitää olla kuuro ja sokea että Tuksun edes on/off-ukoksi alkaa! Kaupantekijäiseksi pääsee julkisuuteen, hyvin kyseenalaiseen, ja jopa käräjille. Kysyä sopii vaikka Veijolta ja Joonakselta.
Joonas on itsekin "jekkujätkä" ja taisi hakea vain julkisuutta ja Vellukkahan kustansi edelleen Tuksun elämiset... Voi Veijo! Voi Veijo! Voi miķsi ? Voi miksi? Oikeasti! Ei tota kuvioo pieni ihminen ymmärrä.
- Anonyymi
kun katsoo huvikseen ton Siuntion Sanaskodin esittelysivuja niin ihan viehättävä paikka. Nuo mökit on suloisia ja itse introverttina viihtyisin varmasti kauniin luonnon keskellä pikku mökissä "very sweet". Mutta kun matami on järjettömän huomionhakuinen ja tuon paikan säännöt on aika tiukat ja asiakkaiden touhut on tiiviisti aikataulutettu ym. Niin en usko matamin sopeutuvan mihinkään ulkopuolisiin aikatauluihin. Veikkaan että hoitojakso jää kesken.
- Anonyymi
Voi tuottaa haasteita Tuksulle sopeutua paikan aikatauluihin, ihan jo aamuisesta tolkun aikaan nousemisesta lähtien. Entäs Tuksu jossain ryhmäterapiassa... "Sit kun mä Miamissa... mä oon matkustellut ympäri maailmaa ja mulla on elämänkokemusta, joten mä tiedän nää jutut..."
- Anonyymi
Eikö siis olekkaan Tuksu jossain romantillis-rentouttavalla mökkilomalla på landet vaan päihdekuntoutuksessa?! Holy himmeli ja muut roikkuvat. Ei kestä paikassa pitkään. Kun ei hän ole juoppo tai hullu. Niin oli Seiskassa joskus kansijuttu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikö siis olekkaan Tuksu jossain romantillis-rentouttavalla mökkilomalla på landet vaan päihdekuntoutuksessa?! Holy himmeli ja muut roikkuvat. Ei kestä paikassa pitkään. Kun ei hän ole juoppo tai hullu. Niin oli Seiskassa joskus kansijuttu.
Katkolla, Tuksu itse korosti. Katkolla. Valitti että bentsot ja diapamit ei vain vedetä alas vaan jätetään kokonaan pois.
- Anonyymi
Ja puuttuu punkku, ei ole sillä kauaa
- Anonyymi
glamour-tantta pitää liveä just nyt ja anelee 20€ kuuntelijoiltaan. Pitäis saada just nyt, ASAP. Ilmeisesti veijo sulkenut rahahanat? On kuitenkin välit korjaantunut Jezebelli-demonin vallassa olevaan mammamurattiin koska tämä kustansi esikoistyttärelleen 70€ ripsenpidennykset. Joku "asioista tietävä" kommentoija spekuili talon sisällä kuntoutujien kesken tapahtuvasta "nappikaupasta".
- Anonyymi
Kiitos sinä "ihana ihminen" joka laitoit tuksun tilille 20€ juuri äsken! näin mahdollistat addiktin elämäntapaa omalta osaltasi!
- Anonyymi
Nämä mahdollistajat tosiaan ihmetyttävät! Ovatko niin sinisilmäisiä, että uskovat manipuloijan höpötyksiä? Vai ovatko jotain liiankin sinisilmäisen kilttejä, hyvää tarkoittavia samantyyppisten hihhulihenkisten uskonlahkojen porukoita? Vai peräkammarin poikia mopsityynykuvien toivossa? Vai muuten vain pöhköjä? Kymppitolkulla kuitenkin jotkut lahjoittavat, ihan siis kunnon summia eikä vain jotain vitsivitosta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nämä mahdollistajat tosiaan ihmetyttävät! Ovatko niin sinisilmäisiä, että uskovat manipuloijan höpötyksiä? Vai ovatko jotain liiankin sinisilmäisen kilttejä, hyvää tarkoittavia samantyyppisten hihhulihenkisten uskonlahkojen porukoita? Vai peräkammarin poikia mopsityynykuvien toivossa? Vai muuten vain pöhköjä? Kymppitolkulla kuitenkin jotkut lahjoittavat, ihan siis kunnon summia eikä vain jotain vitsivitosta.
Tuksu laitattanut samana päivänä itselleen uudet ripset ja klipsipidennykset hiuksiin. Kiinasta tilattu uusi kjuut romattinen mekko.
Kaikesta kyllä näkee, mitkä ovat Tuksun ykkösprioriteetit: tukka, ripset ja asut. Heti oli kiire rientää huoltoon ja kuvata itseään.
Jos kyseessä olisi tavis spurgu Alkon edustalla, tyrkytettäisiinkö hänellekin kakskymppistä kouraan 'ostoksiin'? Kuitenkin tajutaan mihin rahat tuhlataan+ Miksi ihmeessä Tuksu hyysätään vuodesta toiseen? Osaako vedota joidenkin säälintunteeseen?
Annetaan rahaa, vaikka tiedetään, että niillä todennäköisesti tuetaan pimeää nappikauppaa? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nämä mahdollistajat tosiaan ihmetyttävät! Ovatko niin sinisilmäisiä, että uskovat manipuloijan höpötyksiä? Vai ovatko jotain liiankin sinisilmäisen kilttejä, hyvää tarkoittavia samantyyppisten hihhulihenkisten uskonlahkojen porukoita? Vai peräkammarin poikia mopsityynykuvien toivossa? Vai muuten vain pöhköjä? Kymppitolkulla kuitenkin jotkut lahjoittavat, ihan siis kunnon summia eikä vain jotain vitsivitosta.
Kaatoihan tohtori Rita kesällä kalliita shampanjoita Tuksun kitaan.
Ei shampanjaterapiaa taviksille tarjoilla. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuksu laitattanut samana päivänä itselleen uudet ripset ja klipsipidennykset hiuksiin. Kiinasta tilattu uusi kjuut romattinen mekko.
Kaikesta kyllä näkee, mitkä ovat Tuksun ykkösprioriteetit: tukka, ripset ja asut. Heti oli kiire rientää huoltoon ja kuvata itseään.
Jos kyseessä olisi tavis spurgu Alkon edustalla, tyrkytettäisiinkö hänellekin kakskymppistä kouraan 'ostoksiin'? Kuitenkin tajutaan mihin rahat tuhlataan Miksi ihmeessä Tuksu hyysätään vuodesta toiseen? Osaako vedota joidenkin säälintunteeseen?
Annetaan rahaa, vaikka tiedetään, että niillä todennäköisesti tuetaan pimeää nappikauppaa?Tuo pulju missä tuksu on nyt hoidossa, on täydenpalvelun talo. Eli ruuat, lääkkeet ja muut on talon puolesta. Jotkut talon arvosteluissa sanoivat, että talossa asiakkaiden parissa liikkuu paljon nappikauppaa ja asiakkailla olisi hyvät kontaktit talon ulkopuolisiin nappikauppiaisiin. Eli kun nämä hyväätarkoittavat idiootit syytävät rahaa tuksun tilille, niin he ovat osa ongelmaa ja tekevät karhunpalveluksen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaatoihan tohtori Rita kesällä kalliita shampanjoita Tuksun kitaan.
Ei shampanjaterapiaa taviksille tarjoilla.Ei Tuksu ole normijuoppo!
Hän on juonut shampanjaa ja parempia punaviinejä. Kertoo että Tohtori Ritan houkuttelemana hän alkoi tissutella joka toinen ja sitten joka päivä. Aikamoinen terapeutti ja ammattilainen....
Hän näyttäytyy mielellään ylempiluokkaisena ja siihen imagoon passaa paremmin muutama lasi pikurilli pystyssä skumppaa kuin oksennella ympäripäissään pitkin kämppää halpaa punaviiniä. Ja tottakai pitää olla vähän rauhoittavia, kun hän on niin herkkä. Nyyh.
Uudestisyntyneet kristityt ovat kaikkein älykkäimpiä ihmsiä maailmassa. Älykkäämpiä kuin opiskelleet, kouluttautuneet esim. lääkärit ja lakimiehet.
Miksi kerjää rahaa jos on varaa ostaa jatkuvasti uusia vaatteita ja pinkkejä kruunuja? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei Tuksu ole normijuoppo!
Hän on juonut shampanjaa ja parempia punaviinejä. Kertoo että Tohtori Ritan houkuttelemana hän alkoi tissutella joka toinen ja sitten joka päivä. Aikamoinen terapeutti ja ammattilainen....
Hän näyttäytyy mielellään ylempiluokkaisena ja siihen imagoon passaa paremmin muutama lasi pikurilli pystyssä skumppaa kuin oksennella ympäripäissään pitkin kämppää halpaa punaviiniä. Ja tottakai pitää olla vähän rauhoittavia, kun hän on niin herkkä. Nyyh.
Uudestisyntyneet kristityt ovat kaikkein älykkäimpiä ihmsiä maailmassa. Älykkäämpiä kuin opiskelleet, kouluttautuneet esim. lääkärit ja lakimiehet.
Miksi kerjää rahaa jos on varaa ostaa jatkuvasti uusia vaatteita ja pinkkejä kruunuja?Huvitti minuaNIkin se Tuksun pokkana esittämä ja vielä toistamiseen korostama väite, että nuo new born kristityt ovat maailman parhaita ihmisiä. Tosiaan jurrristit sun muut vaivaa opiskelujensa eteen nähneet eivät yllä lähellekään.
Taas nähdään, kuinka ylenpalttisen kiinnostunut Tuksu on statuksesta - ja kokee, että hänen new pornoilunsa nostaa hänen muuten mönkään menneen elämänsä kaikkein korkeimpaan kastiin. Mikään tavallinen rivimeininki ei koskaan kelpaa. Eihän se olisi yhtään glamouria. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Huvitti minuaNIkin se Tuksun pokkana esittämä ja vielä toistamiseen korostama väite, että nuo new born kristityt ovat maailman parhaita ihmisiä. Tosiaan jurrristit sun muut vaivaa opiskelujensa eteen nähneet eivät yllä lähellekään.
Taas nähdään, kuinka ylenpalttisen kiinnostunut Tuksu on statuksesta - ja kokee, että hänen new pornoilunsa nostaa hänen muuten mönkään menneen elämänsä kaikkein korkeimpaan kastiin. Mikään tavallinen rivimeininki ei koskaan kelpaa. Eihän se olisi yhtään glamouria.Mutta miksi muiden pitäisi elättää tätä newborn stripparia? Miksi ei voi ansaita itse omat rahansa? Tiktokissa jankkasi että kyllä teillä on kakskymppiä laittaa tilille. tai kymppi tänään, toinen huomenna.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Huvitti minuaNIkin se Tuksun pokkana esittämä ja vielä toistamiseen korostama väite, että nuo new born kristityt ovat maailman parhaita ihmisiä. Tosiaan jurrristit sun muut vaivaa opiskelujensa eteen nähneet eivät yllä lähellekään.
Taas nähdään, kuinka ylenpalttisen kiinnostunut Tuksu on statuksesta - ja kokee, että hänen new pornoilunsa nostaa hänen muuten mönkään menneen elämänsä kaikkein korkeimpaan kastiin. Mikään tavallinen rivimeininki ei koskaan kelpaa. Eihän se olisi yhtään glamouria.Tämä!
Miksi Tuksun pitää, on pakko elää prinsessana, muiden rahoilla kun omat ei riitä. Jotkut tekee kahta työtä ja hakevat elintarvikkeita ruokajakeluista ja tätä viedään ravintoloihin syömään surf and turf -annoksia ja nepalilaista ja juotetaan shampanjaa. Sitten hän haukkuu ja vattuilee, jos ei saa mitä haluaa.
Kyllä, hieman kadehdituttaa, mutta mieluummin ansaitsen itse rahani kuin mankuisin muilta. Ja maailmassa on tarpeeksi roinaa, krääsää ja turhuutta. En halua niitä nurkkiini. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei Tuksu ole normijuoppo!
Hän on juonut shampanjaa ja parempia punaviinejä. Kertoo että Tohtori Ritan houkuttelemana hän alkoi tissutella joka toinen ja sitten joka päivä. Aikamoinen terapeutti ja ammattilainen....
Hän näyttäytyy mielellään ylempiluokkaisena ja siihen imagoon passaa paremmin muutama lasi pikurilli pystyssä skumppaa kuin oksennella ympäripäissään pitkin kämppää halpaa punaviiniä. Ja tottakai pitää olla vähän rauhoittavia, kun hän on niin herkkä. Nyyh.
Uudestisyntyneet kristityt ovat kaikkein älykkäimpiä ihmsiä maailmassa. Älykkäämpiä kuin opiskelleet, kouluttautuneet esim. lääkärit ja lakimiehet.
Miksi kerjää rahaa jos on varaa ostaa jatkuvasti uusia vaatteita ja pinkkejä kruunuja?Tuksulta livahti, että hänen shampanjaa harrastava ystävänsä myös pelaa.
"Minulla on erittäin varakas ystävätär joka harrastaa shhhampanjaa ja kasino...enpä kerrokaan. En halua puhua julkisesti muiden asioista."
Yliksen mukaan Joonas oli livessään puhunut jotain pokerista ja sanonut jotain siihen suuntaan ettei Tuksun kannattaisi niistä pokeripeleistä hirveästi huudella.
Mitä seurakunta mahtaisi tuumia, jos Ritan varakkuus on peräisin pelaamisesta - Anonyymi
Kai verottajalle on tehty asianmukainen ilmotus asiasta. Verot pitää aina hoitaa!
- Anonyymi
Sai ostettua Tuksu nappeja, Velli run asap.
- Anonyymi
Joo, eipä kyllä usein näe Tuksun nyrpeällä tai korkeintaan omahyväisyyttä huokuvalla nassulla niin aidon ilahtunutta ja valppaan kiinnostunutta ilmettä kuin sillä hetkellä, kun livessä tuli puheeksi se taloudellisen hyväksikäytön rangaistavuus. Jokainen katsoja näki, kuinka oikein lamppu syttyi ahneiden eturaivojen alla.
Siitä mitä taloudellinen hyväksikäyttö oikeasti on, löytyykin hyvä kuvaus tuosta muutamaa viestiä ylempänä. Jos täällä voisi antaa tykkäyksiä tai täätätyksiä, niin tuosta erittelystä kyllä kuuluisi. Kunpa osuisi erään häikäilemättömän hyväksikäyttäjän omiinkin silmiin!
Kun ei se taloudellinen valankäyttö ja kiristäminen sitä ole, ettei Velli aina ihan ensimmäisestä mankumisesta enää pysty ostamaan uutta tukkahiusta, kun valtavia rahasummia on huvennut tolkuttomiin ylimääräisiin kuluihin, tukiaanisperäisiin sakkoihin ja remonttikuluihin ja esimerkiksi sinne Espanjan klinikalle. Turhaa, aivan turhaa...- Anonyymi
Tämä! Voi surku! tota Veijon osuutta tässä tragikomediassa. Ehkä näillä "demonisilla näädillä" ja Tuksun "antifaneilla" on sen verran todistusmateriaalia vuosien varrelta koottuna, että sen turvin Veijo voisi jopa itse haastaa Tuksun oikeuteen "taloudellisesta hyväksikäytöstä" -ja vielä törkeästä sellaisesta. Muistan mm. Tuksulta viestin, missä hän ilakoi kynineensä hyvät rahat Veijolta.
Helinä Häkkänen joka on kansainvälisesti ansioitunut kriminaalipsykologi ja profiloija puhui jo aikoinaan tästä muistaakseni futucast youtuben kanavalla? Tapauksia parisuhteessa kun puoliso huomaa joutuneensa maksumieheksi sen toisen turhamaisuuksien kustantamiseen tai pääasiallisesti makselemaan tämän "elämysshoppailun" luottokorttivelkoja. Parisuhteessa tämä on uhrille ongelmallista, sillä uhri kokee että hän ei halua olla "pikkumainen" ja rahat on tavallaan yhteisiä. Uhrina on usein vaimo. Tuksulla ja Veijolla ei edes ole todistettavaa parisuhdetta. Tuksu on toki huijannut Veijoa "parisuhteella" aina kun tarvitsee apua. Tämäkin on julmaa ja törkeää henkistä pahoinpitelyä ja manipulointia. - Anonyymi
Tuksu kertoi itse, että Velli maksoi Jasminen hautajaiset. Ja Marja-muori ”lainannut” tältä kans 5000 €.
- Anonyymi
Just näin. Mielestäni tämä Vellukka tarvii apua, että pääsee irroittautumaan tästä sairaasta suhteesta. On hyväksikäytön uhri, täysin.
- Anonyymi
Mitä väliä? Vellukalla ei ole perijöitä kenelle rahansa jättäisi.
Johannaan kun käyttää kaikki niin on monelle "näädälle" iloa ja ajankulua...
- Anonyymi
Onkohan missään ollut siitä syntymäpäivänä, live kuvaamisesta tiktokiin.
Tuleekohan seuraamuksia ja sen vuosi olisi hakeutunut hoitoon, että pääsee kuin, koira veräjästä. - Anonyymi
Missä ne koirat on?
- Anonyymi
Tuksu kihertää, että 27-vuotias (ikä pitää aina mainita) Joonas oli nimitellyt zombieksi kun hän oli nukkunut 18 tunnin yöunia.
Voi koiraparat... onko ihme että ne kusee ja sontii pitkin lattioita ja sänkyyn kun matami vaan makaa. Mitä kaikkea se vetää? - Anonyymi
Veijolla?
- Anonyymi
Mitä veikkaatte, kuinka kauan soberlife kestää? Kieli lipoen kovasti jo haikailee 30ml punaisen diapamin perään. Yliksellä vijjaavat, että siellä asukkaisen kesken kauppa käy. trokarit osaa sinne. Kun varastot on täytetty, kaupungin kirkkaat valot alkaa tuikkia kutsuvasti.
- Anonyymi
Soberlife kestää niin pitkään kuin Tuksu on siellä katkolla. Toistaiseksi kaikki on vielä ihanaa ja kristillistä terapiaa hehkutetaan vaikka pinkkiä Diapamia ei ole lääkelistalla.
Siinä vaiheessa kun totuus on otsaluuta myöten päin pläsiä ja soberia lifeä vietetty pari viikkoa niin hoito katkeaa kananlentomaisesti kun Tuksu ei enää kestä. Totuus on siis, että Tuksu on päihteiden väärinkäyttäjä-alkoholisti, jolla on myös mt-ongelma. Itselleen kertoo juovansa punkkua kun ahdistaa, siskot kuolleet, lapsi kaapattu ja pakkoruotsalaistettu. Punkun 2 litran päiväannoksessa ei ole mitääsn väärää!!!11! Pillerit päälle ja nuppi sekaisin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Soberlife kestää niin pitkään kuin Tuksu on siellä katkolla. Toistaiseksi kaikki on vielä ihanaa ja kristillistä terapiaa hehkutetaan vaikka pinkkiä Diapamia ei ole lääkelistalla.
Siinä vaiheessa kun totuus on otsaluuta myöten päin pläsiä ja soberia lifeä vietetty pari viikkoa niin hoito katkeaa kananlentomaisesti kun Tuksu ei enää kestä. Totuus on siis, että Tuksu on päihteiden väärinkäyttäjä-alkoholisti, jolla on myös mt-ongelma. Itselleen kertoo juovansa punkkua kun ahdistaa, siskot kuolleet, lapsi kaapattu ja pakkoruotsalaistettu. Punkun 2 litran päiväannoksessa ei ole mitääsn väärää!!!11! Pillerit päälle ja nuppi sekaisin.Niin, ja tämä viimeisin "alkoholisti-kohtaus" aiheutui Tuksun mukaan siitä kun tämä "psykologian tohtori" oli juottanut hälle shampanjaa, eli kun sitä shampanjaa oli tottunut ottamaan pidemmän aikaa aina iltaisin, niin äkkiä Tuksu vain huomasi, että hän ei enää kykene lopettamaan omin avuin tätä "shampanja-putkeaan", niin hän haki apua ja pääsi ihanan idylliseen "raittiusloma" resorttiin, jota hän suosittelee muillekin.
Eli tuksu ei TODELLAKAAN joutunut vierotushoitoon koska hän olisi ryypännyt kuin sieni, jotain rahvaan kyykkyviinejä ja punaisia oluita VAAN kalliin shampanjan juominen riistäytyi hallinnasta... Nih...! Ettäs tiedätte NÄÄDÄT.
- Anonyymi
On tää kumma. Tuksun koiralistat poistetaan ja että Veijo ei vastaa Tuksun puheluihin.
- Anonyymi
Onko kerrankin, että Veijo ei jaksa kuunnella Tuksun vaatimuslistaa. Pitää olla limsaa, suklaata, noccoa, prinsessavaatteita joka lähtöön, pehmoleluja, lahjoja Isbelle, postimerkkejä ja kirjekuoria (joita ei sitten ollut varaa ostaa, vaikka kortin hintaa sillä verukkeella nostettiin 15 euroon).
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko kerrankin, että Veijo ei jaksa kuunnella Tuksun vaatimuslistaa. Pitää olla limsaa, suklaata, noccoa, prinsessavaatteita joka lähtöön, pehmoleluja, lahjoja Isbelle, postimerkkejä ja kirjekuoria (joita ei sitten ollut varaa ostaa, vaikka kortin hintaa sillä verukkeella nostettiin 15 euroon).
Sitä onkin näätyläiset polvirukoilleet jo pitkään että veijo viimein kasvattais itselleen sen selkärangan -tai tuksun tapauksessa selkäpanssarin.
Tuksu on tosin aavistellut jotain koska hän on tehnyt yllättäen sovinnon demonisen mammansa kanssa. Mammamuratistakin katosi kaikki demonit samantien kun hän maksoi tuksun 70€ ripsenpidennykset .
- Anonyymi
Onko se jossain hourulassa???
- Anonyymi
Siuntiossa vieroitushoidossa. Tarkoitus olisi olla kai kokonainen kuukausi, mutta saas nähdä, miten hermo kestää, kun pitäisi itsekin tehdä jotain toipumisensa eteen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siuntiossa vieroitushoidossa. Tarkoitus olisi olla kai kokonainen kuukausi, mutta saas nähdä, miten hermo kestää, kun pitäisi itsekin tehdä jotain toipumisensa eteen.
Tuksu tottavie luulee, että viinapiru liukenee maisemista kun ollaan katkolla, mitään ei tarvi tehdä. Palvelu pelaa ja on idylliä. Entä kun ammattinukkuja joutuu päiväohjelman mukaan SIIVOOMAAN tai VAIHTAMAAN lakanat siellä möksällä. Ei 47 v. vielä osaa eikä halua osata. Aina joku muu tehnyt tuon naisen puolesta ihan kaiken.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuksu tottavie luulee, että viinapiru liukenee maisemista kun ollaan katkolla, mitään ei tarvi tehdä. Palvelu pelaa ja on idylliä. Entä kun ammattinukkuja joutuu päiväohjelman mukaan SIIVOOMAAN tai VAIHTAMAAN lakanat siellä möksällä. Ei 47 v. vielä osaa eikä halua osata. Aina joku muu tehnyt tuon naisen puolesta ihan kaiken.
Laittoiko siivouskuvia? Mut on estetty yähteen somessa. Kun ei taiteilija kestä edes puolittaista totuutta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siuntiossa vieroitushoidossa. Tarkoitus olisi olla kai kokonainen kuukausi, mutta saas nähdä, miten hermo kestää, kun pitäisi itsekin tehdä jotain toipumisensa eteen.
Tuksulle tuo hoitojakso on vain mökkiloma ja kristillistä keskustelua. Eli yhtä tyhjän kanssa kun mitään alko-ongelmaa ei ole omasta mielestä vaikka taruili jostain punkusta ja shamppanjasta. Ei Tuksu ikinä myönnä juovansa tolkutonta päiväannosta eli paria punkkulitraa ja bentson nakertelut päälle. Sisuskaluille on tauko päihteistä ja joulukuun 1. päivä jatkeyaan diitä mihkä jäätiin. Shoekeikalle ei pysty mennä selvänä Tuksukaan.
- Anonyymi
Kuka tämän loisijan hoidon maksaa, toivoton tapaus taitaa olla.
- Anonyymi
Koska seuraava keikka Tuksulla Kontulassa - TAHTOO nähdä livenä!
Aivan sama mitä piletti maksaa, vaikka olisi 1000 egeä/kpl niin meidän koko suku on paikalla!
Tuksu Ruletttaa!!
Tuksu Ruletttaa!!
Tuksu Ruletttaa!!
Tuksu Ruletttaa!!
Tuksu Ruletttaa!!
Tuksu Ruletttaa!! - Anonyymi
Rouvalla on taas yllään se järkky pinkki pupu-asu. Siis se piukka pinkki velour-haalari missä roikkuu hupussa isot pupunkorvat. Asu sopisi potkuhousuina/haalarina paremmin jollekin alle 2-vuotiaalle. Rouva myös julistaa kuinka hän haluaa miehen olevan sugardaddy ja hemmottelevan häntä.
- Anonyymi
Luulisi sugar daddy -kuvion olevan win-win. Tuksulla ei ole. Aina vaatimassa ja vinkumassa. Sitten kun saa tuntemattomalta vitosen suklaaseen niin ei kiitoksen sanaa. Ei kiitosta ja lämmintä sjatusta koirista, tekotukista, hänelle vuokratuista asunnoista, matkoista, vaatteista ja ruuista, jotka sugar daddy-idiootti-rakas-pappa-pfiili on kustantanut. Tuo näkee vain itsensä kauniiksi muokatussa kuvassa.
Tulisi nyt kunnon viekkarit. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Luulisi sugar daddy -kuvion olevan win-win. Tuksulla ei ole. Aina vaatimassa ja vinkumassa. Sitten kun saa tuntemattomalta vitosen suklaaseen niin ei kiitoksen sanaa. Ei kiitosta ja lämmintä sjatusta koirista, tekotukista, hänelle vuokratuista asunnoista, matkoista, vaatteista ja ruuista, jotka sugar daddy-idiootti-rakas-pappa-pfiili on kustantanut. Tuo näkee vain itsensä kauniiksi muokatussa kuvassa.
Tulisi nyt kunnon viekkarit.Lähinnä ihmettelen näitä "mahdollistajia" jotka hyysää ja passaa tota otusta. Itselle ei tulisi pieneen mieleenkään pistää häneen rahojani vaikka mielelläni tuen jotain pelastusarmeijan yömajatoimintaa ja eläinsuojelu-juttuja. Naapurissa on vanhuksia joille käyn tarvittaessa kaupassa, lainaan rahaa tai kyytin lääkäriin tai apteekkiin, mutta ei tulisi mieleenkään jotain tervejalkaista ja -kätistä laiskimusta ja pummia alkaa kannattelemaan ja rahoittaa jotain turhanpäiväisyyksiä. Kun katsoo matamin habitusta niin tarviiko hän tosiaan jonkun mielestä rasiakaupalla suklaamättöä, joka on lähinnä sokeria ja rasvaa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lähinnä ihmettelen näitä "mahdollistajia" jotka hyysää ja passaa tota otusta. Itselle ei tulisi pieneen mieleenkään pistää häneen rahojani vaikka mielelläni tuen jotain pelastusarmeijan yömajatoimintaa ja eläinsuojelu-juttuja. Naapurissa on vanhuksia joille käyn tarvittaessa kaupassa, lainaan rahaa tai kyytin lääkäriin tai apteekkiin, mutta ei tulisi mieleenkään jotain tervejalkaista ja -kätistä laiskimusta ja pummia alkaa kannattelemaan ja rahoittaa jotain turhanpäiväisyyksiä. Kun katsoo matamin habitusta niin tarviiko hän tosiaan jonkun mielestä rasiakaupalla suklaamättöä, joka on lähinnä sokeria ja rasvaa?
Sepä se tuossa Tuksun vieroitushoidossa on vinksallaan, että ei noin sitkeästi ongelmansa kieltävä päihteiden väärinkäyttäjä niistä päihteistä eroon pääse, mutta niiden rinnalle kehittää suklaa-addiktion ja entistäkin pahemman shoppailuriippuvuuden.
Onnea vaan sugar-Velli. Menet entistä kyyrympään, kun saat selkä vääränä kantaa niiden viinitonkkien lisäksi Wiener Nougat -rasioita, Fazerin punaisia suklaalevyjä ja muita prinsessaisen sokerikoukkua tyydyttävää herkkuja. NAMS! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sepä se tuossa Tuksun vieroitushoidossa on vinksallaan, että ei noin sitkeästi ongelmansa kieltävä päihteiden väärinkäyttäjä niistä päihteistä eroon pääse, mutta niiden rinnalle kehittää suklaa-addiktion ja entistäkin pahemman shoppailuriippuvuuden.
Onnea vaan sugar-Velli. Menet entistä kyyrympään, kun saat selkä vääränä kantaa niiden viinitonkkien lisäksi Wiener Nougat -rasioita, Fazerin punaisia suklaalevyjä ja muita prinsessaisen sokerikoukkua tyydyttävää herkkuja. NAMS!velli kustansi tuksun mukaan tämän idyllisen "katkaisuloman". veikkaan että nekin rahat on menneet kakkulankaivoon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sepä se tuossa Tuksun vieroitushoidossa on vinksallaan, että ei noin sitkeästi ongelmansa kieltävä päihteiden väärinkäyttäjä niistä päihteistä eroon pääse, mutta niiden rinnalle kehittää suklaa-addiktion ja entistäkin pahemman shoppailuriippuvuuden.
Onnea vaan sugar-Velli. Menet entistä kyyrympään, kun saat selkä vääränä kantaa niiden viinitonkkien lisäksi Wiener Nougat -rasioita, Fazerin punaisia suklaalevyjä ja muita prinsessaisen sokerikoukkua tyydyttävää herkkuja. NAMS!Tuksulla on leveet oltavat mökkilomalla, jonka parasta antia on huoleton oleilu pitsimekossa ja paikkariippumaton 'työ' eli face-postaukset mekoista, mansioneista ja soposta omenaposkesta ja liven tekeminen TikTokiin. Erotuksena se, että syt ei söshshötetä kännissä. Muuta eroa ei ole ja jutut kiertää loppumatonta kehää.
Mietin, onko tuossa jatkohoitolaitoksessa mitään tavoitteellisuutta ja kontrollia, joilla mitataan hoidon onnistumista. Tuksulla on myös mt-ongelmaa. Ei hän pysty myöntämään alkoholismia, kun lapsen huostaanotto ja sijoittaminen sijaisperheeseen on ähän mielestä kaappaus. Tuolta kun pääsee Stadin kirkkaisiin valoihin niin raittius loppuu siihen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuksulla on leveet oltavat mökkilomalla, jonka parasta antia on huoleton oleilu pitsimekossa ja paikkariippumaton 'työ' eli face-postaukset mekoista, mansioneista ja soposta omenaposkesta ja liven tekeminen TikTokiin. Erotuksena se, että syt ei söshshötetä kännissä. Muuta eroa ei ole ja jutut kiertää loppumatonta kehää.
Mietin, onko tuossa jatkohoitolaitoksessa mitään tavoitteellisuutta ja kontrollia, joilla mitataan hoidon onnistumista. Tuksulla on myös mt-ongelmaa. Ei hän pysty myöntämään alkoholismia, kun lapsen huostaanotto ja sijoittaminen sijaisperheeseen on ähän mielestä kaappaus. Tuolta kun pääsee Stadin kirkkaisiin valoihin niin raittius loppuu siihen.Jostain olen lukenut että suuri osa persoonallisuushäiriöistä on hoidettavissa esim. erilaisilla terapioilla ja lääkkeillä ja monet jopa parantuu tai lievenee itsestään aikaa myöten mutta narsistinen pers.häiriö on parantumaton ja vain pahenee. Se painii ihan omassa liigassaan. Jos jotain "hyviä" hoitotuloksia ja "eheytymistä" näyttäisi tapahtuvan, johtuu se todennäköisesti narsistin taitavasta kyvystä manipuloida hoitohenkilökuntaa.
Häpeä kuulemma ajaa narskun käyttämään päihteitä. Tämä silloin kun narsku kokee epäonnistumisia. Narskusta väitetään että hän on häpeämätön ja vailla syyllisyydentunteita. Tämä ei ihan pidä paikkaansa. Tuksu perustunne tällä hetkellä on kaikenkattava häpeä jota hän turruttaa mömmöillä, suklaalla ja shoppailulla. MUTTA häpeäntunne ei ole peräisin siitä mistä moni terve henkilö toivoisi vajoavansa maan alle, esim. laivalla känniääliöinnistä tai muista känniperformansseista. Tuksu ei näe käytöksessään mitään vikaa. Tuksun häpeä ja tappiontunne ja nöyryytys on peräisin siitä, että hän näkee itsensä jatkuvasti seksin ylipapittarena ja ultimaattisena sugarbabyna. Hän samaistaa itsensä vain kardashianeihin ja parishiltoneihin ja somen eliitti sugarbabyihin, jotka suhaavat hulppeisiin lomakohteisiin sugardaddyjensa yksityiskoneilla. Sugardaddyt ovat jotain öljysheikkejä ja superliikemiehiä, jotka hemmottelevat jalokivillä ja shampajalla rakastajattariaan. Tuksu häpeää koska pieni ääni nakertaa että ei Tuksu, et ole tarpeeksi kaunis älykäs ja etevä manipuloimaan. Tuo olisi sinun elämääsi. Sinä kuuluisit tuohon mutta et ole onnistunut hankkimaan sitä itsellesi. Tätä Tuksu häpeää ja tämän takia hän ryyppää. Narsisti ei kykene rakastumaan eikä kiintymään ihmisiin. Ihmiset toimivat hänelle ainoastaan yleisönä, lypsylehminä ja narsismin lähteinä, käyttöesineinä. Veijo ei ole kummoinen mutta hän ei ole onnistunut manipuloimaan parempaakaan.
- Anonyymi
Katselin H.G. Tudor'in hyvä video siitä miksi narsisti on epäsiisti. Linkki löytyy lopussa jos jotain kiinnostaa.
Eli on karkeasti jaotellen kahdentyyppisiä narsisteja "Hyacinth Bucket, (lausutaan Bukee)" ja "Tuksu". Jotkut narsistit ovat äärettömän siistejä. Heidän kotinsa on kuin luksus näyttelyhuone, täysin tahraton, ja heidän pihanurmikkonsa on kuin kynsisaksilla kynitty. Kun menet vierailemaan, joudut riisumaan kenkäsi ja et saa lääppiä seinäpapereita. Kun juot kahvia, narsisti "näkee punaista", jos murunenkin pullaa tipahtaa ja hän on heti pyyhkimässä niitä. Narsisti itse on arkenakin viimeisenpäälle huoliteltu. Vaateet silitetty ja karvaakaan ei ole vinossa. Tämä on narsistin kontrollinhalua.
Tudorin kuvaus päinvastaisesta narsistista on kuin
suoraan Tuksusta. Tämä narsisti on yleensä somaattinen, eli ruumiinnautinnot ovat pääosassa. Tämä narsisti ei huolehdi henkilökohtaisesta hygieniastaan. Hän ei ota ongelmaa siitä että hän haisee. Se on muiden ongelma. Hänellä on useiden päivien meikit naamallaan ja kasoittain kalliita vaatteita, joita ei ole koskaan pesty tai silitetty ja ovat tahraisia. Hän käy usein syömässä ravintoloissa ja harrastaa aina seksiä kun siihen on mahdollisuus. Hänen kotinsa on läävä, täynnä saastaa ja tiskaamattomien tiskien vyöryjä. Hän ei ikinä siivoa. Hänen puutarhansa on rytö, täynnä sinne hylättyjä ja hautautuneita romuja. Hän kuitenkin uskoo näyttävänsä upealta.
Miksi narsisti ei siivoa eikä huolehdi itsestään? Ensinnäkin hän on liian "hieno" siivoamaan. Eihän ylimykset ja prinsessat siivoa??? Hän tekee sotkua ja ne saavat siivota joita hänen sotkunsa haittaavat. Se onneton, jonka hän on saanut alistettua parisuhteeseen kanssaan, saa hoitaa siivouksen ja kokkaamisen, kun hän röhkii sohvalla hemmoteltavana. Jos ketään ei ole, hän ei ikinä siivoa, vaihda lakanoita tai tiskaa. Hän antaa vain p' askan kertyä.
Toinen syy on, että hän ei ota ikinä vastuuta mistään, ei edes omasta hygieniastaan. Hän on pikkulapsen tapaan vastuunottokyvytön. Hän haluaa, että hänet talutetaan kylpyyn ja joku hinkaa hänet puhtaaksi. Hän haluaa että hänen ystävänsä siivoavat hänen läävänsä.
Kolmas syy on, että hän on empatiakyvytön. Hän voi esim. tuoda moottoripyörän olohuoneeseen ja fiksata sitä. Hänen puolisonsa saa siivota öljytahrat ja jos puoliso valittaa niin hän uhriutuu että puoliso yrittää tukahduttaa hänet ja ei anna tilaa hänen harrastuksilleen. Hän voi jättää vanhoja romuja puutarhaan antaa rikkaruohojen levitä naapuritontille.
https://m.youtube.com/watch?v=tHucUv56ZnQ&pp=ygUXbmFyY2lzc2lzdCBhbmQgY2xlYW5pbmc=- Anonyymi
Ohhoh! Täysin suoraan uskomatonta, kuinka tuo jälkimmäinen kuvattu tyyppi menee aivan yksiin Yeshuan Porsion kanssa!!1!!1!!
Mikäli narsistisortin hahmotelman tekijä olisi suomalainen, voisi pitää todennäköisenä, että hän hamraana sattuu tietämään kyseisen tapauksen ihan reaalimaailmasta. Kai niitä sitten on muuallakin, vaikka vaikeaa uskoa, että ihan yhtä karmeita. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ohhoh! Täysin suoraan uskomatonta, kuinka tuo jälkimmäinen kuvattu tyyppi menee aivan yksiin Yeshuan Porsion kanssa!!1!!1!!
Mikäli narsistisortin hahmotelman tekijä olisi suomalainen, voisi pitää todennäköisenä, että hän hamraana sattuu tietämään kyseisen tapauksen ihan reaalimaailmasta. Kai niitä sitten on muuallakin, vaikka vaikeaa uskoa, että ihan yhtä karmeita.Itselläkin "kolahti" varsinkin kohdat kun H.G. Tudor mainitsi videossa että tämän tyypin narsisti käy mieluiten ravintoloissa ruokailemassa ja hänellä on useamman päivän samat meikit kasvoilla! Hän luetteli muutenkin kohta kohdalta Tuksun ominaispiirteet.
- Anonyymi
YouTube videon takana ei ole tutkimustietoa, ei tutkimuslähteitä eikä alan koulutusta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
YouTube videon takana ei ole tutkimustietoa, ei tutkimuslähteitä eikä alan koulutusta.
https://www.amazon.com/s?k=hg+tudor+books&crid=37PHLZ41HZ63V&sprefix=hg+tudo,aps,581&ref=nb_sb_ss_p13n-expert-pd-ops-ranker_1_7
H.G. Tudor is the world-renown authority on narcissism, and the prolific author of more than 40 books and programs. For more information, visit H.G. Tudor’s popular blog, Knowing the Narcissist, at narcsite.com
itse olen lukenut hänen kirjoistaan "manipulated" ja "revenge" ja en yhtään ihmettele hänen suosiotaan. Monet psykologit suosittelevat hänen kirjojaan asiakkailleen. Tekis mieli tilata Veijolle muutama hänen kirjoistaan joululahjaksi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
https://www.amazon.com/s?k=hg tudor books&crid=37PHLZ41HZ63V&sprefix=hg tudo,aps,581&ref=nb_sb_ss_p13n-expert-pd-ops-ranker_1_7
H.G. Tudor is the world-renown authority on narcissism, and the prolific author of more than 40 books and programs. For more information, visit H.G. Tudor’s popular blog, Knowing the Narcissist, at narcsite.com
itse olen lukenut hänen kirjoistaan "manipulated" ja "revenge" ja en yhtään ihmettele hänen suosiotaan. Monet psykologit suosittelevat hänen kirjojaan asiakkailleen. Tekis mieli tilata Veijolle muutama hänen kirjoistaan joululahjaksi.Laittamastasi linkistä poimittua kuvausta kirjailijasta:
"H.G. Tudor is the world-renown authority on narcissism, and the prolific author of more than 40 books and programs. Mr. Tudor writes from his own perspective as a narcissist psychopath and delivers extensive knowledge on every aspect of dealing with a narcissist......."
Eli verrattavissa siihen, että esim. skitsofreniasta kirjoittelevaa skitsofreenikkoa pidettäisiin skitsofrenian asiantuntijana.
Tudorilla ei ole minkäänlaista lääketieteellistä koulutusta.
- Anonyymi
Pyhä Henki antaa voiman elää raittiisti ja tässä linkissä tämä voima vaikuttaa voimallisesti. https://www.youtube.com/watch?v=YNfUvmCJa5c
- Anonyymi
Tuossa muutamaa viestiä ylempänä mahtavaa analyysiä Tuksusta. Kannattaa lukea, ja sinisilmäisten pu(o)lustajien ainakin kahteen kertaan.
"Muut ihmiset toimivat hänelle ainoastaan yleisönä."
Tuo on niin taivahan tosi! Nytkin siellä "idyllisellä mökkilomalla" eli päihdevieroituksessa keekoillaan helmet kaulassa, glitter-luomivärit pesemättömälle nassulle rapisten. Luultavasti muut kuntoutujat yrittävät keskittyä toipumiseensa.- Anonyymi
Noo, siellä on monenlaista "hiihtäjää" toipumassa.
- Anonyymi
H. G. Tudor on pelkkä feikki ja hänen väitteisiinsä näädät tukeutuvat😂
- Anonyymi
Niin ja ne muut kuntoutettavat kehuvat Tukiaista kauniiksi, ja myös hyväksi äidiksi.
Tuksulle tuo idyllinen ja veronmaksajien kustantama mökkiloma [Kelan maksusitoumus] on samanlaista esiintymistä kuin hyrrääminen pubin nurkassa ja laulaminen nuuotin vierestä. Tai "todistaminen" ja kielilläpuhuminen hellareiden tilaisuudessa. Feikki, feikimpi, Tuksu. Nyt on selvänä ollut ehkä pari viikkoa ja vielä uskoo kaikkeen päihteiden vaikutuksen alaisena tekemäänsä ja sanomaansa.
Raittius loppuu kun kuntoutuksen jälkeen ahdistaa, elämän kolkkous palaa ja näihin auttaa rauhoittava tanniini. Ei pysty Tuksu oikeasti sitoutumaan päihdekuntoutukseen, jatkosuunnitelmaan tai raittiuteen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
H. G. Tudor on pelkkä feikki ja hänen väitteisiinsä näädät tukeutuvat😂
En pitäisi H.G Tudoria feikkinä. Hänen kirjansa ainakin ovat supersuosittuja kun katsoo esim. Amazonista. Hänen narsismia käsittelevät, maallikoille suunnatut terapiaoppaat taitavat olla Amazonin yksi suosituimpia psykologista kirjallisuutta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En pitäisi H.G Tudoria feikkinä. Hänen kirjansa ainakin ovat supersuosittuja kun katsoo esim. Amazonista. Hänen narsismia käsittelevät, maallikoille suunnatut terapiaoppaat taitavat olla Amazonin yksi suosituimpia psykologista kirjallisuutta.
Aina ei kirjan suosiolla ole mitään tekemistä kirjassa esitettyjen väitteiden todenperäisyyden kanssa. Tudorilla ei ole minkäänlaista lääketieteellistä koulutusta eikä hän ei ole alan tutkija.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aina ei kirjan suosiolla ole mitään tekemistä kirjassa esitettyjen väitteiden todenperäisyyden kanssa. Tudorilla ei ole minkäänlaista lääketieteellistä koulutusta eikä hän ei ole alan tutkija.
Eli et tiedä H.G. Tudorista mitään? Millä perusteella väität, että hänellä ei olisi "minkäänlaista alan koulutusta"? Tuo H.G . Tudor on salanimi. Se ei ole hänen oikea nimensä. Jos tietäisit hänestä edes jotain, tietäisit hänestä tuonkin.
- Anonyymi
Pakkotyöhön tämä loisija täytyy saada. Ei mihinkään ilmaiseen lepokotiin enää ikinä.
- Anonyymi
Tuksu ottaa päihdevieroituksen pikemminkin rentouttavana mökkilomana idyllisen luonnon ja röykkiömäisten suklaaherkkujen keskellä.
- Anonyymi
Kuulemma monet parhaista psykologeista on itse narsisteja, psykopaatteja tai sosiopaatteja ja jopa omaavat vahvoja "dark triad"-piirteitä (psykopatia, narsismi machiavellismi).
Terapeutille on paradoksaalista kyllä, empatiakyvyttömyys voi olla suuri etu. Hän kykenee kylmän loogisesti tarkistelemaan potilaan mielenliikkeitä ja "viipaloimaan" potilaan aivot ilman että sääli, sympatia ja myötätunto harhauttaa hänen mieltään. Tällaista tetapeuttia on potilaan myös mahdoton manipuloida.
On vaiettu salaisuus, että psykologia on yksi psykopaattien ja narsistien suosikeista. Heitä on kiehtonut ihmismieli ja erityisesti sen manipuloiminen omiin tarpeisiin jo lapsesta saakka.- Anonyymi
Varmoina tietolähteinä " kuulemma" ja "vaiettu totuus" 🤣
- Anonyymi
Johanna tais saada bannia kun myi "kortteja" ja mainosti tilinumeroaan että voipi tukea häntä omantunnon mukaan vaikka ei ostaisikaan mitään.
- Anonyymi
Saattoi myös olla joku näppärä näätyläinen, joka ihan kurillaan halusi säikäyttää tilinumeronsa tuputtajaa. Toivottavasti sitä tauottoman suklaanmässytyksen nautintoa on edes hieman hälventänyt huoli siitä, josko somen surkuhupaisa korttikaupustelu stoppasi. Eiköhän tuo tänään selviä - toisin kuin ilmeisesti ainakin jonkinasteisessa pilleripöhnässä sössöttävä Päätähde itse.
- Anonyymi
Tuksulaisittain tavallisten ihmisten elämä on harmaata. Oma elämänsä on sävyltään vielä tummempaa. Aina pitää valehdella ihan kaikesta. Mitään ei oikein osaa ja ainut sisältö suurinpiirtein on netin shoppailusivujen kahlaaminen ja ihanuudesta kuvien julkaiseminen.
Nyt ollaan päihdekuntoutuksessa ja siitä puhutaan kuin harmaitten kassamyyjien harmaan arjen katkaisevana mökkeilylomana. Suklaata kuluu punkun sijasta ja köyhyys kurittaa. Joku hölmö siirtää vielä rahaa. Rahan kinuaminen jatkuu hoitojakson jälkeen ja sitten viisieuroiset ynnätään ja lähdetään taas ostamaan punkkua. Halua tai motivaatiota päihteilyn päättämiseen ei ole. - Anonyymi
Minä vuonna tuo Tuksun reipas alkoholisoituminen ja sitä myötä ulkoinen lörviintyminen /rappeutuminen alkoi,,, 2010?
Olihan hän kuitenkin ihan nätti nainen nuorempana?
Taisi se käyttää Alkoa jo Juliakin kanssa- Anonyymi
Kyllä siinä 2010 aikoihin taisi runsaampi käyttö alkaa ja Julialla kans. Tuksu joskus muistelee klubityttöaikoja ja että asiakkaitten kanssa joi champanjaa. Ihan kuin olisi jotain suuren maailman meininkiä ollut. Jullella oli paha päihdeogelma ja se hoitamaton diabetes.
Oli Tuksu nuorempana pikkusievä. Kanerva-keissin aikaan habitus oli jo jotain muuta. Viime vuosina oma ulkonäkö on kauhistus Tuksulle itselleenkin ja siksi selfiet filtteröidään ja vanhat kuvat fotaroidaan. Menoa kuvaa hyvin se, miten Tuksu intoili näyttelijä Michele Mercierin olevan maailman kaunein nainen. Hän itse sitten vielä on vähän kauniimpi kun kuvaa lievästi käsitellään.
- Anonyymi
Yliksellä rapsaa Tuksun livestä:
- Veijo lyönyt luurin korvaan, ei anna yhtään rahaa vaikka Johanna tarvitsisi mökkiin herkkuja ja hedelmiä ja leipää, "mitä nyt mökissä tarvitaan"
- Veijolla todella hyvä eläke, äiti on ekonomi ja silläkin on hyvä eläke, Veijon pitäisi aivan hyvin voida laittaa Johannan tilille satanen pari heti kun eläke tulee
-Veijo rääkyy kuin nainen: "unohda sohva ja unohda tää"
-Veijo on todennäköisesti narsisti
-Veijon kiusaaminen on todella monimuotoista
-Profiilit ilman omaa nimeä ja kuvaa ovat nettikiusaajia, mutta linjoilla myös paljon faneja
- Johannalla pitäisi olla edes joku perustuki pyörimässä, mutta Veijo ei anna edes kymppiä kauppaan
-Vallankäytön pitää loppua
Mikä vatun velvollisuus Vellillä on elättää Tuksua? Mättää tälle rahaa vaikka eivät ole edes parisuhteessa - Tuksun mukaan.
Jos vallankäytön pitää loppua, tarkoittaako se Tuksun mielestä että Vellin pitää antaa hänelle rahaa niin paljon kuin HÄN haluaa, Vellin kyselemättä.
Miksi?? Eihän lahjaksi saa antaa määrättömästi, onko se 7000 €/vuosi? Eikö verottajaa kiinnosta?
Hullu kuvio …..- Anonyymi
Tuksu haukkuu Juunasta pummiksi.
Mikäs hän itse on? Ai niin, beautiful princess. - Anonyymi
Herrat, käsi ylös. Tällainenko on teidän unelmavaimo? Olisitteko valmiita samaan järjestelyyn?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Herrat, käsi ylös. Tällainenko on teidän unelmavaimo? Olisitteko valmiita samaan järjestelyyn?
Huvittavinta juuri tuo, etteivät kyseiset dillet edes ole missään normaalissa parisuhteessa keskenään. Keväällä ja kesällä Tuksu estoitta seurusteli nuoren jepen kanssa ja paljussa oli niiii-iiin kivaa pikkasen paneskella. Vasta pari päivää sitten livessä kerrottiin, että etsitään kristillistä miestä, kun Veijo on ateisti. Ihan mukavasti tosiaan ateistinkin rahat kelpaavat ja lisääkin pitäisi aina saada!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Huvittavinta juuri tuo, etteivät kyseiset dillet edes ole missään normaalissa parisuhteessa keskenään. Keväällä ja kesällä Tuksu estoitta seurusteli nuoren jepen kanssa ja paljussa oli niiii-iiin kivaa pikkasen paneskella. Vasta pari päivää sitten livessä kerrottiin, että etsitään kristillistä miestä, kun Veijo on ateisti. Ihan mukavasti tosiaan ateistinkin rahat kelpaavat ja lisääkin pitäisi aina saada!
Miksi Veijon pitäisi elättää ”vierasta”? Ei ole sukulainen, puoliso, vain ’perhetuttava’?
Jotkut tollot tietty Tiktokissa kauhistelee, miten kylmä ja julma Veijo on. ”Jätä se sika”. - Anonyymi
Veijoskalla ei ole mitään velvollisuutta elättää Tuksua, joka sitäpaitsi inhoaa Veijoa/rakasta/idioottia/sugardaddyä koko sydämensä kyllyydestä.
Äijä on sijoittanut Tuksuun ja hänen oikkuihinsa kymmenen viime vuoden aikana ainaskin viisinumeroisen summan ja maksanut esimerkiksi Jasminen hautajaiset. Hissukka ja vaatimaton poikamies, siis silloin ennen, on saanut rikossyytteitä ja useamman asunnon vuokrannut Tuksun puolesta ja ainakin yhdestä päässyt maksajaksi asunnon jälkiremppaan reilun kymppitonnin edestä. Koiria ostellut ym.
Tietty se pistää Tuksun ulisemaan, kun yleensä on päässyt kuppaamaan eläkkeestä heti osansa ja ison sellaisen. Nyt on lomasella täysin hyödyttömässä 'hoidossa' ja itkee jonkun suklaan ym. perään. Eikö löydy enää Facessa sumutettavia kun iski raivo päälle. Hmmm? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Veijoskalla ei ole mitään velvollisuutta elättää Tuksua, joka sitäpaitsi inhoaa Veijoa/rakasta/idioottia/sugardaddyä koko sydämensä kyllyydestä.
Äijä on sijoittanut Tuksuun ja hänen oikkuihinsa kymmenen viime vuoden aikana ainaskin viisinumeroisen summan ja maksanut esimerkiksi Jasminen hautajaiset. Hissukka ja vaatimaton poikamies, siis silloin ennen, on saanut rikossyytteitä ja useamman asunnon vuokrannut Tuksun puolesta ja ainakin yhdestä päässyt maksajaksi asunnon jälkiremppaan reilun kymppitonnin edestä. Koiria ostellut ym.
Tietty se pistää Tuksun ulisemaan, kun yleensä on päässyt kuppaamaan eläkkeestä heti osansa ja ison sellaisen. Nyt on lomasella täysin hyödyttömässä 'hoidossa' ja itkee jonkun suklaan ym. perään. Eikö löydy enää Facessa sumutettavia kun iski raivo päälle. Hmmm?Jos tuollainen elämä on sitä, mitä Veijo haluaa niin minkä sille voi. On ehkä pollea tunnetusta ”tyttöystävästään”.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi Veijon pitäisi elättää ”vierasta”? Ei ole sukulainen, puoliso, vain ’perhetuttava’?
Jotkut tollot tietty Tiktokissa kauhistelee, miten kylmä ja julma Veijo on. ”Jätä se sika”.Ei Tuksu jätä Veijoa! Tuksu ei pysty huolehtimaan itsestään ja esim asunnon hankkiminen ei onnistu, jos arvoasunto tuhottu taas koiranjätöksin ym. Koska luottotiedot punaisella ja niin on onneton ja toivoton, ettei osaa koko prosessia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Veijoskalla ei ole mitään velvollisuutta elättää Tuksua, joka sitäpaitsi inhoaa Veijoa/rakasta/idioottia/sugardaddyä koko sydämensä kyllyydestä.
Äijä on sijoittanut Tuksuun ja hänen oikkuihinsa kymmenen viime vuoden aikana ainaskin viisinumeroisen summan ja maksanut esimerkiksi Jasminen hautajaiset. Hissukka ja vaatimaton poikamies, siis silloin ennen, on saanut rikossyytteitä ja useamman asunnon vuokrannut Tuksun puolesta ja ainakin yhdestä päässyt maksajaksi asunnon jälkiremppaan reilun kymppitonnin edestä. Koiria ostellut ym.
Tietty se pistää Tuksun ulisemaan, kun yleensä on päässyt kuppaamaan eläkkeestä heti osansa ja ison sellaisen. Nyt on lomasella täysin hyödyttömässä 'hoidossa' ja itkee jonkun suklaan ym. perään. Eikö löydy enää Facessa sumutettavia kun iski raivo päälle. Hmmm?Veijolla on ilmeisesti näkemys, että on vastuussa Tuksusta koska ”pelasti Tuksun hengen” eli toi Marjan pyynnöstä Tuksun pois Miamista. Tuksu oli mennyt sekaisin kadulta ostamistaan napeista ja joutunut psykoosin takia siellä sairaalaan.
- Anonyymi
Kyllä nyt on oiva tilaisuus Veijolle lopettaa tuo Tuksun elätys. Run Velli vaikka ulkomaan matkalle!
- Anonyymi
Ei lähde, on koiria huolehdittavana. Tuksu-vapaat viikot on varmasn rentouttavia! Emäntä itse välittää some-seuraajilleen idyllistä mökkitunnelmaa. Suklaan puute rassaa muuten aivoista oloa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei lähde, on koiria huolehdittavana. Tuksu-vapaat viikot on varmasn rentouttavia! Emäntä itse välittää some-seuraajilleen idyllistä mökkitunnelmaa. Suklaan puute rassaa muuten aivoista oloa.
Eipä taida edes koiriaan ikävöidä?
- Anonyymi
Tuksu jakaa "Too cute to have a job" .
Eli prinsessat ei tee töitä. Hyi ja hui.- Anonyymi
Tyypillistä Tuksua. Oikeilla prinsessoilla, kuten Kauniiden ihmisten maan Victorialla, lienee aika täydetkin aikataulut. Jopa Catherine on toipilaanakin osallistunut useisiin tilaisuuksiin. On muuten varmaan jotain Tuhnun baarihuispausta stressaavampaa olla oikeasti kameroiden ja tuhansien silmäparien edessä tarkkailtavana ja arvioitavana. Pitää jaksaa hymyillä ja olla luontevan oloisesti kiinnostunut maakuntamatkojen paikallisista kansantanssiperinteistä ja kunkin kulmakunnan erityisherkuista. Ei saa nakella niskojaan ja olla tympääntynyt, kuten Tuksu olisi oitis, jos ei prinsessana joku pakkopullavisiitti tylsine tervehdyspuheineen tuntuisikaan viihdyttävältä.
Erikseen sitten sekin kämmi tuossa Tuksun motossa, että mites sen söpöyden laita...? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tyypillistä Tuksua. Oikeilla prinsessoilla, kuten Kauniiden ihmisten maan Victorialla, lienee aika täydetkin aikataulut. Jopa Catherine on toipilaanakin osallistunut useisiin tilaisuuksiin. On muuten varmaan jotain Tuhnun baarihuispausta stressaavampaa olla oikeasti kameroiden ja tuhansien silmäparien edessä tarkkailtavana ja arvioitavana. Pitää jaksaa hymyillä ja olla luontevan oloisesti kiinnostunut maakuntamatkojen paikallisista kansantanssiperinteistä ja kunkin kulmakunnan erityisherkuista. Ei saa nakella niskojaan ja olla tympääntynyt, kuten Tuksu olisi oitis, jos ei prinsessana joku pakkopullavisiitti tylsine tervehdyspuheineen tuntuisikaan viihdyttävältä.
Erikseen sitten sekin kämmi tuossa Tuksun motossa, että mites sen söpöyden laita...?Tuksu on omasta mielestään lahjakkain, kaunein ja seksikkäin nainen Suomessa ja perustelee naisten kateudella ja miesten vahvojen naisten pelolla, miksi hän ei ole suositumpi ja ihaillumpi kuin mitä on nyt.
Raili on samaa mieltä. Näätien tulisi elättää Tuksu. Kehdanneet kiusata tuota jumalaista viatonta olentoa julmasti vuosikaudet.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 262534
Ikuiset kaipaajat
Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo772326Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv662313Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle
Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m202012- 841759
En tiedä ymmärrätkö
Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk71539Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍301378Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä161261- 41103
Se on siinä
Jami kun vielä loppuu niin Lappajärvellä ei oo yhtään mitään toimintaa.Purkamista piisaa kymmenen vuoden ajalle.Maakunna32947