Meillä ei ole kuin 1 yhdistynyt puolue, sekin sieltä häntäpäästä

Anonyymi-ap

1990 SKP yhdistyi Vasemmistoliittoon. Ay-liitoissa SKP yleinen, siksi ne sadat lakotkin, nyt tällä vaalikaudella hallitustakin vastaan lakkoilleet putkessa. Joka nyt vastuuntuntuinen puolue, jota SDP ei ollut kun 3 kk oli isot tehtaat lakossa keinotekoisin 6 minuutin takia. SDP voi olla mahdoton tuollaisten temppujen jälkeen olla hallituksessa. AKT oli samaan aikaan, piti tehtaita kiinni yli kuukauden satamien kiinni olon takia. Nämä ay-johtajat saisi lähettää kuuhun, ei paluuta..

7

264

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Vasemmistoliitto on SKDLn jatke. SKPn jatkeet ovat kaikki jääneet marginaalisiksi puolueiksi. Taistolaiset, Saarislaiset, maolaiset, hoxhalaiset.

      Taistolaiset menivät niihin uusiin kommunistipuolueisiim, Vasemmistoliittoon ja vihreisiin. Ovat Vasemmistoliiton putinisteja osa heistä.

      Saarislaiset menivät vasemmistoliittoon.

      Maolaiset vasemmistoliittoon ja vihreisiin.

      Vasemmistoliitto ei vieläkään ole päässyt eroon tiedonantajalaisesta hengestään, eikä putinisteistaan. Olisi jo aika täydelliseen eroon. Eivät osaa.

      • Mukavaa nähdä, että joku muukin osaa nähdä tämän totuuden mikä vasureihin ja osin koko vasemmistoon vihreineen piiloutuu, kun eivät enää kehtaa omilla nimillään esiintyä eli Lyylejä koko joukko!


      • Extyökkäri kirjoitti:

        Mukavaa nähdä, että joku muukin osaa nähdä tämän totuuden mikä vasureihin ja osin koko vasemmistoon vihreineen piiloutuu, kun eivät enää kehtaa omilla nimillään esiintyä eli Lyylejä koko joukko!

        Vasemmistoliitto ja Vihreät ovat molemmat ihan oikeat asiat, tekevät sitä mitä sanovatkin. Mutta niissä on nämä virheet, sateenkaariasioiden toitottminen totuuksina ja Israel vastaisuus. Molemmat periytyvät Neuvostoliitosta, ovat tiedonantajalaiset myrkkyä. Toinen syy on, että liberaalit perustivat vihreät, on taipumusta ääriliberalismiin. Silloin kun pitäisi olla luja ja normaali ja tervejärkinen.

        Nyt on sota ja ollaan Ukrainan puolella ja ollaan kovia venäjän vakoojia kohtaan. Lepsuilu ei auta. Venäjän ohjukset pois joka puolueen johdosta ja virkamieskunnasta.

        Ja täällä keskustelijoista.


    • Anonyymi

      Sysi-Kurja-Paska siis SKP ja Suomen Kansan Dramaattinen Loppu siis SKDL ovat kaikeksi onneksi jääneet historiaan.

      Niillä saattoi ehkä olla jokin positiivinen vaikutus työläisten oloihin aikanaan, mutta nyt tuollaisia ei enää tarvita mihinkään kun yhteiskunnassa on jo toimivat säännöt.

      • Anonyymi

        Ko. Puolueet toimivat isänmaatamme vastaan ja vasliitto jatkaa samaa rataa. Kannattajat ovat yhä idän lumoissa ja ostavat bensansa teboililta, jonka omistaa venäläiset. Tosin putinkin on kommunismin tuote. Miksi siis hylätä toveria, joka aikoo palauttaa neukkulan uudelleen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      75
      1689
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      24
      1186
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      32
      1083
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      916
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      826
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      694
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      619
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      608
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      571
    10. Mitä kirjainta kaipaat?

      L.
      Ikävä
      71
      567
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      518
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      502
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. 34
      434
    16. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      409
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe