Mihin on tämä maa mennyt kun sananvapauden taistelijoita pistetään jailiin täysin syyttä. Halla-aho: Junes tekee tärkeää työtä. Nyt on persujen tehtävä välikysymys!! https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/02a9cee9-f189-4e36-99eb-6f2328245aeb?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&utm_variant=nativeimage&fbclid=IwY2xjawNcrQ1leHRuA2FlbQIxMABicmlkETEwRWFsUlVhNnNJU0ZmNjF3AR7l1mG1JXBOrtaXeIoLuadvkAlvxgB7R9hTyw-ptGbs09iSvVtHg7J_F-Sdkg_aem_7ERUFZp2vDtvwe0Qs-uyEw#Echobox=1760532613
Junes joutumassa vankilaan - nyt kaikki persut vastustamaan tätä hulluutta!
29
306
Vastaukset
- Anonyymi
Persuliinien välikysymyksellä pyyhitään persettä : )
- Anonyymi
Junes ja Kavonius elinkautiseen. Suomessa on sentään laki olemassa. Mitä.lienevät matuja.
- Anonyymi
suomessa on laki totuuden puhujat ovat ylintä kastia ja yli 50% suomalaista DNA katsotaan suomalaiseksi , risteymät uskaltaa , kun perussuomalaiset piipittää 🤔
- Anonyymi
Nimi ja kuva lehteen, tavalla tai toisella.
- Anonyymi
Joutuiko tuomiolle pelkän naamansa takia?
- Anonyymi
silloin kun on vaalit niin ilmaista mainosta
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joutuiko tuomiolle pelkän naamansa takia?
Mihin Ap mahtaisi joutua naamansa takia??
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mihin Ap mahtaisi joutua naamansa takia??
Onko AP:kin n**keri?
- Anonyymi
Eikö toi maanpetturi ole vieläkään karkotettu sloboihin, samoin kuin tuo harhainen Leia?
- Anonyymi
Jos sananvapaudesta annetaan sakkoja ja joutuu vankilaan niin sitten mennään
sehän on vain kokemus ja yhtä kokemusta rikkaampana ja eikös ensikertalaisena istu puolet ?
Tätä aikaa tulevaisuudessa 🤣 kuulen jo naurun tänne asti , sairasta aikaa edelleen , vaikka hieman paremmassa asemassa ollaan , kun 10v sitten - Anonyymi
Eikö idästä tule enää taloudellista tukea sakkomaksuihin? 🤣
- Anonyymi
eihän ottanut edes suomalaista sosiaalitukea
- Anonyymi
Persut eivät pidä Lokasta. Eivät pysty häntä jauhottamaan ja Lokka on aivan liian kansalaisaktivisti elitismiin mieltyneiden persujen makuun.
- Anonyymi
Persut eivät tosiaan pidä Lokasta, mutta syy on kyllä hänen negridisessä rodussaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persut eivät tosiaan pidä Lokasta, mutta syy on kyllä hänen negridisessä rodussaan.
ei ole DNA sitä italialaista berberiä löytyy suomalisuutta yli 50%
- Anonyymi
On se jännää kuinka Suomessa joka ei ole oikea länsimainen vapaa demokratia, vain näyttelee sitä kun se maa Yhdysvallat on sellainen oikeesti vaikka moni Suomalainen haukkukin Yhdysvaltoja sekä maana että kansana!
Menneisinä vuosina historiassa näkee mitä on Suomessa
tapahtunut vuosikymmenien aikana.
Jotkut meistä rakastavat aina Ameriikkaa koska tunnemme totuuden ja katsomme kaks naamasuutta Suomessa.- Anonyymi
Eikös usassa nyt suitsita sananvapautta persujen idolin toimesta. Jos seuraa muitakin, kun suomen"uutisia" ja mv-lehteen, niin pysyy jotenkin ajantasalla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikös usassa nyt suitsita sananvapautta persujen idolin toimesta. Jos seuraa muitakin, kun suomen"uutisia" ja mv-lehteen, niin pysyy jotenkin ajantasalla.
USAn persupressa tekee maastaan suljetun valtion. Pohjois-Koreaa pukkaa sinnekin
- Anonyymi
FREE LOKKA!!
- Anonyymi
Nykypäivää entisessä oikeusvaltiossa. Suomi oli joskus demokraattinen ja vapaa maa. Vaikka nykysukupolvi ei sitä uskokaan.
- Anonyymi
Onhan tuo naurettavaa, jos Junes linnaan joutuu. Moni raiskaajakin selviää ehdollisella.
- Anonyymi
VAAN Eliitti kasvattaa jo uutta sukupolvea jatkamaan samaa sisäisten vihollistemme sukupolvea tunnetulla tyylillään. Ja kun ei tulevat loiset ansioillaan pärjää, niin aina löytyy oikotie ohi pätevämpien eikä sen paljastumisesta muuta seuraa kuin paljon puhetta, mutta se oikotie vain toimii häiriintymättä, kuten tästäkin https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011567715.html näemme. Suomi oli joskus alkava oikeusvaltio ja ehkä demokraattinenkin, mutta omat sisäiset vihollisemme Saatanan sätkynukkeina ulkomaisten todellisten maamme johtajien johdolla ahneuksissaan tuhosivat kaiken. Eikä paremmasta ole toivoa.
Te nuoret: Jos ette muuhun pysty, niin älkää ainakaan lisääntykö. Tämä maailma ei tarvitse yhtään enempää syyttömiä kärsimään. Ja niinhän fiksuimmat teistä jo tekevätkin. Antaa näitten Saatanan etäpäätteitten jäädä kukkoilemaan tänne haalimansa tunkion päälle. Näinhän historia kertoo muittenkin valtioitten romahtaneen ja jo ennen nykyisin kirjoitettua historiaa on maapallon koko sivilisaatio romahtanut jo ainakin kahdesti, vaikka siitä ei juurikaan saa puhua, mutta merkkejä löytyy kyllä ja on löytynytkin. Niitä vain ihmetellään, mutta ei haluta edes uskoa vihjeitä todellisuudesta.
Tarun mukaan muuan Jeesus isotteli, että "Minulle on annettu kaikki valta Taivaassa ja Maan päällä". Isotteliko vain, kun kaikki faktat osoittaa, että Saatana se tätä planeettaa hallitsee eikä mikään Jeesus? Valitettavasti tietoa ei saa ennenkuin kuolemme, mutta sieltä ei asioihin voi puuttua. Tämä planeetta on tämän maailmankaikkeuden vankilaplaneetta, kuten Roswellin onnettomuusessa henkiin jäänyt avaruusolento kertoi. Ja vangeilta otetaan syntyessään kaikki muisot ja muisti pois toisin kuin muualla tässä maailmankaikkeudessa.
Meitä edellinen vankilaplaneetta oli nykyinen planeetta Mars, mutta sen kaiken elämän tuhosi atomisota, josta todisteena sieltä löytyneet radioaktiiviset isotoopitkin todistavat. Sitä edellinen asuttu planeetta oli Marsin ja Jupiterin välillä kiertänyt planeetta, josta on enää jälellä vain meteorivyö; se saatiin tuhottua ihan sirpaleiksi asti.
Meidänkin nykyinen ns sivilisaatio on tällä pallolla jo ainakin kolmas. Kahdesta edellisestä löytyy vielä jonkin verran jäänteitä (mm Egyptin pyramidit, yli 10 000 v vanhoja), mutta niitä ei osata tulkita oikein tai ei ainakaan uskalleta kertoa julkisuuteen, koska ihmiset voisivat herätä oikeaan todellisuuteen. Ja se herääminen johtaisi nykyisen väkivalta
valtakoneiston tuhoon eikä sitä saa antaa tapahtua!
Ugh, olen puhunut. Katseltuani tätä yli 80 vuotta tässäkin inkarnaatiossani olen päätynyt tähän. Paremmasta ei ole toivoa, siitä pitää Saatanan johtama maailman todellinen johto huolen.
Missä Maan nykyinen ihmiskunta jatkaa loputonta sotaansa sitten, kun Maakin on tehty asuinkelvottomaksi, tällä kertaa lopullisesti? Missä on seuraava vankiplaneetta? Arvailla saa, mutta tuskin kukaan osuu oikeaan.
- Anonyymi
Vankila servaa Juneksen.
- Anonyymi
Eihän ole menossa syyttä vankilaan; hän on jättänyt sakon maksamatta. Ei liity mitenkään sananvapauteen. Ja epäilen että et edes tiedä mitä sananvapaus tarkoittaa.
- Anonyymi
tarkoituksella vankilaan mennään jos imbesillit sakkoja antaa !!! voisi maksaa sakot mutta periaate !!! jos joku suvakkivajakki antaisi mulle sakkoja niin menisin istumaan en maksaisi niitä
junes on rauhan mies , minä en ole 🤔voisin aloittaa lopetuspiikein suvakkien lopettamisen
no sterilointi riittää 🤣 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
tarkoituksella vankilaan mennään jos imbesillit sakkoja antaa !!! voisi maksaa sakot mutta periaate !!! jos joku suvakkivajakki antaisi mulle sakkoja niin menisin istumaan en maksaisi niitä
junes on rauhan mies , minä en ole 🤔voisin aloittaa lopetuspiikein suvakkien lopettamisen
no sterilointi riittää 🤣Oletko kenties persu, kun sinulla on tuollaisia natsi ajatuksia?
- Anonyymi
Ketkä sitten olivat raukkis puolueet jotka liittyivät oikeiden
nazien puolelle, olivatko samoja jotka sitten perään liittyivät
yya-kommunisteihin kun länsi liittouma oli kumpaakin vastaan ja nyt on Naton vuoro.
Tuolla kaukana Suomesta missä kaikista asioista päätetään
ei varmasti luoteta sellaisiin puolueisiin koskaan vaan käytetään sellaisia hyväksi sitten jos ja kun alkaa tapahtumaan, on tärkeää ymmärtää että kaikki asiat eivät mene niinkuin kokemattomat Suomalaiset oppipojat luulevat! - Anonyymi
Persupuolueessa tulee tehdä puhdistus.
- Anonyymi
Keitä ovat ne kaikki kaks naamaset jotka liittyilevät
joka eri puolille?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja12914300Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va295934SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1545495Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3014339HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.394097"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1003654Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant63582Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan223538Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan622632Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.931428