Tämä hallitus kerää väkivaltaa. Orpo on jonkun muun valtion kätyri ei välitä Suoomesta paskaakaan.
ÄänestäSuomen sotapolitiikka on umpikujassa. Hallitus ja eliitti kuvittelee, että maa voidaan pelastaa säästämällä ja leikkaamalla. Pah. Pahennatte vain tilannetta. On suunnanmuutoksen aika, niin kipeästi kuin se teihin sattuukin.
Äänestä
Tämä hallitus kerää väkivaltaa. Orpo on jonkun muun valtion kätyri ei välitä Suoomesta paskaakaan.
8
80
Vastaukset
- Anonyymi
- Hölö Hölö Hölö - mitäpä muuta Hölöttäjällä on Hölötettävää - ?
- Anonyymi
Orpo on ainakin suurpääoman kätyri, ja nämä varastavat julkisia varoja mitä härskimmillä tavoilla
- Anonyymi
Suomi on valtio.
Kaikkihan onnistuu paremmin kun pysytään tulojen rajoissa noissa menoissakin. Menoja pitää pienentää jos ne ylittävät tulot, yksinkertaista eikö totta? Muutoin tulee iso susi ja syö, jos ei osaa talouttaan hoitaa!
Sota hommat eivät ole Suomen tai kenenkään meistä aikaansaamaa vaan siinä häärää mestarina naapurin Putler, joka tuntuu olevan Hitlerin reinkarnaatio! Jos emme halua alistua on varauduttava ennen kuin n liian myöhäistä!
Kun moista esität, niin lienet tuon Putlerin ideoiden myyntimiehiä!- Anonyymi
Orpo on talouseliitin kätyri omasta halustaan.
Kokoomuksen politiikka on aina ollut varmistaa rahan lappaminen omille eturyhmille muun yhteiskunnan kustannuksella.Millä ihmeen kustannuksella? Miten rahaa lapetaan ja mistä sitä lapetaan? Millä perusteilla sitä tehdään? Kun syytät niin olisi syytä myös esittää todisteiden poikasia vähintään mutta se ei näytä anaaleille sopivan!
Kerro mitä tai miten muun yhteiskunnan kustannuksella toimitaan? Miten se muu yhteiskunta kustantaa tuota toimintaa?- Anonyymi
YXKAXEX kirjoitti:
Millä ihmeen kustannuksella? Miten rahaa lapetaan ja mistä sitä lapetaan? Millä perusteilla sitä tehdään? Kun syytät niin olisi syytä myös esittää todisteiden poikasia vähintään mutta se ei näytä anaaleille sopivan!
Kerro mitä tai miten muun yhteiskunnan kustannuksella toimitaan? Miten se muu yhteiskunta kustantaa tuota toimintaa?Röh röh Lyyli kertoi minulle että vaippojen kulutusta pitäisi vähentää, ja siksi ruoka annokseni puolitetaan KVIIIK !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t495344Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo783253Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel243097HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä
Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat1432931Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"
Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L402226Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi681804Martina Aitolehti podcastissa: Ero
Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/6962271686Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet
Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k921626Kaikki ovat syntisiä!!!
Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N4191397Persut palkkaavat verorahoilla
avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei2651386