Kyllä isä osaa Lapissa

Anonyymi-ap

Juoni

Isä päättää,että joulu vieteään lapissa. Menomatkalla on yhteenotto poron kanssa. Isä rikkoo Ladan kuljettajan oven ikkunan. Perillä mökki löytyy lopulta. Jussi esittelee tyttöystävänsä Viktorian. Viktoria on rikas. Isä on sitå mieltä,että Viktoria on pidettävå tyytyväisenä. Isä jåä alastomana saunan oven ulkopuolelle pakkaseen. Autoissa on bensatkin vähissä. Isä esittelee "laskettelutaitoja" hiihtokeskuksessa. Lopulta selviää,että isä ei olekkaan mökkiä varannut ja että Viktoria ei ole rikas. Loppjoulu menee laavulla nuotion ääressä. Jouluarvan 500 euron voittorahoilla maksetaan kotimatka. Kotipihassa odottaa jouluvalot,joulukuusi ja joululahjat.

Minun miedipide.
Tämä on parempi kuin ensimmäinen Kyllä isä osaa elokuva. Alastomuus saunakohtauksessa ei haittaa,mutta Elokuva teatterissa nuorimmat katsojat olivat arviolta esikoulu ja 1.luokkalaisen ikäisiä. Heidän ikäisille tuollainen voi olla vahingollista. Jussin tyttöystävää näytellyt näyttelijä oli kaunis. Minä annan 3 tähteä.

2

310

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Itse annan vain kaksi tähteä,aika mitätöntä sekoilua oli ja vain parissa kohtaa hieman nauratti,filmin parasta antia oli Laitela Ismon lyhyt vierailu ja hänelle olisin toivonut isompaa roolia

    • Anonyymi

      Tähtiä 3. Parempi kuin ykkönen ja enemmän vanhalle sarjalle uskollinen. Kiva jouluinen tunnelma ja olisi varmasti vielä parempi joulun aikoihin katsottuna. Ja Maiju Jokista on aina mukava katsella. Muutenkin hyvä kun Jonna ja Jussi olivat isommassa roolissa kuin ekassa leffassa. Ehkäpä tämän voisi täydentää vielä trilogiaksi ja jättää sen jälkeen koko saagan nostalgian lehdille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      151
      11416
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      28
      8102
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      56
      5904
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      163
      4821
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      16
      4687
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      36
      4345
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      84
      4213
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      84
      3487
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3250
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1751
    Aihe