Ota oikea taksi! Saat valita

Anonyymi-ap

9

201

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vältelkää kokkare/persu taxeja.

      • Anonyymi

        Siksi Sdp.


    • Anonyymi

      Nää on hyviä vihjeitä taksinkäyttöön kaikki:

      "SEURAAVIIN ASIOIHIN KANNATTAA KIINNITTÄÄ HUOMIOTA:

      – Auto ja kuljettaja ovat siistejä.
      – Kuljettajan kuljettajakortti on selvästi nähtävillä.
      – Älä ota ensimmäistä taksia vastaan, jos et luota siihen, ja sinulla herää epäilyksiä tai ikävä tunne taksista.
      – Jos kuljettaja kertoo, että ”maksupäätelaite ei toimi ja vain käteinen kelpaa”, kyseessä on Lähitaksin mukaan erittäin todennäköisesti pimeä tai muuten epäluotettava taksi."

      Suomalaiset pikkujoulukänniset naiset oikein tykkää siitä kun on maksupääte rikki, ja kuskina on ruskeasilmäinen idän prinssi.
      Silloin pääsee maksamaan vaihtoehtoisilla maksuvälineillä taksikyytinsä.

    • Anonyymi

      Valinta on helppoa, auton pitää olla Mersu ja kuljettajan suomalainen.

      • Anonyymi

        juu audit kuulemma syttyy tuleen....


      • Anonyymi

        Mamun kyytiin en mene, se on tyhmyyttä, kun heidän rikollisuus on tiedossa.


    • Anonyymi

      Me kaikki tiedämme mikä on Castron malli. Se näkyy jo kaikkialla. Mallin mukaisesti useat maat ovat tyhjentäneet vankilat ja mielisairaalat lähettämällä niissä olleen haitta-aineksen pois omasta maastaan.

      Malli on saanut nimensä, kun Kuuba tyhjensi vankilat ja hullujenhuoneet yhteiskunnalle haitallisesta heikosta aineksesta Yhdysvaltoihin. Näin saatiin roskaväki pois omasta maasta tuhoamaan sen maan turvallisuuden ja talouden, johon rikolliset ja hullut suostutaan ottamaan vastaan. Jopa Suomessa pudottiin tähän vanhanaikaiseen ansaan. Se on tehokasta hybridivaikuttamista, jonka avulla tuhotaan länsimaalaista taloutta ja kulttuuria. Venäjä harjoitti sitä mittavasti, kunnes itäraja suljettiin.

      Tuho on pysyvää, kun haitta-aines lisääntyy uudessa oleskelumaassa keskenään. Näin heikennetään maan hallintoa ja hyvinvointia pysyvästi.

      Suomea on saatu huijattua, joka viisaiden poliitikkojen toimilla varmasti päättyy lopullisesti lähiaikoina, ennen kuin kaikki Suomessa rapautuu hybridihyökkäyksien vuoksi.

    • Anonyymi

      Missä matu, siellä ongelma.

      • Anonyymi

        kkkk


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      87
      6042
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      330
      5281
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      21
      2676
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      51
      2615
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      84
      1875
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      104
      1692
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      113
      1556
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      17
      1521
    9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      122
      1443
    10. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      133
      1403
    Aihe