Miten on mahdollista, että vähävaraisten ruokaapu jaossa, tänä iltana, oli valmiiksi tehdyissä kasseissa ollut leipien ja muiden tuotteiden seassa koirille ja kissoille tarkoitettuja raakalihapullia!!! Siis ihan vaan tiedoksi, kuten kyseisessä pakkauksessakin sanotaan, tuote pitää säilyttää erillään elintarvikkeista.
Kyseisessä pakkauksessa oli vielä ollut reikä, josta valunut kanto kassiin verta sulanneista raakalihapullista.
Onko tämä joku jakajan erehdys, vai mikä on tarkoitus ollut. Ei kai kukaan ole vaan paistanut kyseisiä lihapullia jo itselleen. 🙈🙈
Wolttaaja valittaa seurakunnan toiminnasta
10
803
Vastaukset 10
- Anonyymi
Uliuli, käy ite kaupassa.
- Anonyymi
Siis sinä ,joka tämän typerän kommentin olet tähän tehnyt. Ymmärrätkö sinä mitä edes sanoit ?? Wolttaaja ? Meinaatko että täällä joku woltilla hakee safkaa vai ,Kannuksessa ? :D
Jos hieman perehtyisit asiaan,mitä ihmisille tarjottava ruokakapu on,ja mitä normeja sen pitää täyttää. Sen pitää kuitenkin olla ihmisten ruokaa ,eikä eläimille tarkoitettua liharehua !!
jos olet erimieltä,syö sitten ite koiranruokaa ,ja nauti siittä !! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siis sinä ,joka tämän typerän kommentin olet tähän tehnyt. Ymmärrätkö sinä mitä edes sanoit ?? Wolttaaja ? Meinaatko että täällä joku woltilla hakee safkaa vai ,Kannuksessa ? :D
Jos hieman perehtyisit asiaan,mitä ihmisille tarjottava ruokakapu on,ja mitä normeja sen pitää täyttää. Sen pitää kuitenkin olla ihmisten ruokaa ,eikä eläimille tarkoitettua liharehua !!
jos olet erimieltä,syö sitten ite koiranruokaa ,ja nauti siittä !!Mee töihin luuseri ja käy kaupassa, uliuliuli. :D
- Anonyymi
Kyllä senkin ymmärtää, jos koiralle tai kissille jaetaan myös ruokaa siellä vähävaraisten jaossa,mutta se ,että ne eläinten ruuat on samassa kassissa pakattuna ihmisten elintarvikkeiden kanssa tällälailla,kuten viestin alkuperäinen kirjoittaja on facessa sanonut. Se ei täytä mitään normeja.
On muuten tyhmää kopioida toisten tekstit tänne palstalle , omiin alotuksiinsa,olisit kommentoinut siellä facessa,missä minäkin näin tämän kirjoituksen.
Eikö pokka riittänyt,kun sen kirjotuksen oli joku tehnyt nimettömänä ?? - Anonyymi
Jos ei ilmainen ruoka kelpaa, jättäkää hakematta
- Anonyymi
Ois hyvä jos lopetettas koko toiminta. Vois mennä esitteleen Rolexia ruokajonoon.
- Anonyymi
Miksi näitä tuottamattomia yksilöitä ruokitaan seurakunnan toimesta? Ruokajakelu vain lapsiperheille ei toimettomille nuorille joita ei työ kiinnosta.
- Anonyymi
Mistähän sinä tiedät ,kuka nämä eläinten ruuat on saanut itselleen, siitä kirjoittanut,ja minkälaisessa kurjuudessa hän saattaa elää ?.
On se aika ikävä yllätys,jos vähävarainen menee hakeen perheelleen ruokaa,ja saa sieltä avustuksena ruokapussissa eläinten ruokaa.
Kyllä siinä on vitsit vähissä,kun ruokakaappi on tyhjä,kaikilla nälkä,ja sitten on siellä avustuskassissa vaikka tollaisia koiran raakalihapullia pussi. Eläimille,kun ei edes omista eläimiä,kyllähän ne menee silloin hyötyyn jos on lemmikkejä.
Mutta ei ne saa olla samassa elintarvike kassissa,kuin ihmisten ruuat.
Joku virhehän tässä avustuksien jakelussa on silloin sattunut.
- Anonyymi
Virhe on jakaa näille uusavuttomille mitään armopaloja. Ennen sai köyhät lapsiperheet vaateapua mutta ruoka piti hankkia tai kasvattaa itse.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid135865En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene44637Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi21578Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.110543- 36532
Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal50525- 56502
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et34468Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää119452Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni22427