Miten on mahdollista, että vähävaraisten ruokaapu jaossa, tänä iltana, oli valmiiksi tehdyissä kasseissa ollut leipien ja muiden tuotteiden seassa koirille ja kissoille tarkoitettuja raakalihapullia!!! Siis ihan vaan tiedoksi, kuten kyseisessä pakkauksessakin sanotaan, tuote pitää säilyttää erillään elintarvikkeista.
Kyseisessä pakkauksessa oli vielä ollut reikä, josta valunut kanto kassiin verta sulanneista raakalihapullista.
Onko tämä joku jakajan erehdys, vai mikä on tarkoitus ollut. Ei kai kukaan ole vaan paistanut kyseisiä lihapullia jo itselleen. 🙈🙈
Wolttaaja valittaa seurakunnan toiminnasta
9
685
Vastaukset
- Anonyymi
Uliuli, käy ite kaupassa.
- Anonyymi
Siis sinä ,joka tämän typerän kommentin olet tähän tehnyt. Ymmärrätkö sinä mitä edes sanoit ?? Wolttaaja ? Meinaatko että täällä joku woltilla hakee safkaa vai ,Kannuksessa ? :D
Jos hieman perehtyisit asiaan,mitä ihmisille tarjottava ruokakapu on,ja mitä normeja sen pitää täyttää. Sen pitää kuitenkin olla ihmisten ruokaa ,eikä eläimille tarkoitettua liharehua !!
jos olet erimieltä,syö sitten ite koiranruokaa ,ja nauti siittä !! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siis sinä ,joka tämän typerän kommentin olet tähän tehnyt. Ymmärrätkö sinä mitä edes sanoit ?? Wolttaaja ? Meinaatko että täällä joku woltilla hakee safkaa vai ,Kannuksessa ? :D
Jos hieman perehtyisit asiaan,mitä ihmisille tarjottava ruokakapu on,ja mitä normeja sen pitää täyttää. Sen pitää kuitenkin olla ihmisten ruokaa ,eikä eläimille tarkoitettua liharehua !!
jos olet erimieltä,syö sitten ite koiranruokaa ,ja nauti siittä !!Mee töihin luuseri ja käy kaupassa, uliuliuli. :D
- Anonyymi
Kyllä senkin ymmärtää, jos koiralle tai kissille jaetaan myös ruokaa siellä vähävaraisten jaossa,mutta se ,että ne eläinten ruuat on samassa kassissa pakattuna ihmisten elintarvikkeiden kanssa tällälailla,kuten viestin alkuperäinen kirjoittaja on facessa sanonut. Se ei täytä mitään normeja.
On muuten tyhmää kopioida toisten tekstit tänne palstalle , omiin alotuksiinsa,olisit kommentoinut siellä facessa,missä minäkin näin tämän kirjoituksen.
Eikö pokka riittänyt,kun sen kirjotuksen oli joku tehnyt nimettömänä ?? - Anonyymi
Jos ei ilmainen ruoka kelpaa, jättäkää hakematta
- Anonyymi
Ois hyvä jos lopetettas koko toiminta. Vois mennä esitteleen Rolexia ruokajonoon.
- Anonyymi
Miksi näitä tuottamattomia yksilöitä ruokitaan seurakunnan toimesta? Ruokajakelu vain lapsiperheille ei toimettomille nuorille joita ei työ kiinnosta.
- Anonyymi
Mistähän sinä tiedät ,kuka nämä eläinten ruuat on saanut itselleen, siitä kirjoittanut,ja minkälaisessa kurjuudessa hän saattaa elää ?.
On se aika ikävä yllätys,jos vähävarainen menee hakeen perheelleen ruokaa,ja saa sieltä avustuksena ruokapussissa eläinten ruokaa.
Kyllä siinä on vitsit vähissä,kun ruokakaappi on tyhjä,kaikilla nälkä,ja sitten on siellä avustuskassissa vaikka tollaisia koiran raakalihapullia pussi. Eläimille,kun ei edes omista eläimiä,kyllähän ne menee silloin hyötyyn jos on lemmikkejä.
Mutta ei ne saa olla samassa elintarvike kassissa,kuin ihmisten ruuat.
Joku virhehän tässä avustuksien jakelussa on silloin sattunut.
- Anonyymi
Virhe on jakaa näille uusavuttomille mitään armopaloja. Ennen sai köyhät lapsiperheet vaateapua mutta ruoka piti hankkia tai kasvattaa itse.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061