https://www.ristijarvi.fi/asuminen-ja-ymparisto/vapaita-tontteja/rantatontit.html
Nyt kannattaisi rakentaa kun on matalasuhdanne eikä tavarasta/työvoimasta ole niukkuutta. Joku mukava pikku mökki aurinkopaneeleilla ja sähköautopaikalla niin töissä voi kulkea minne tahansa Kainuussa.
Vielähän noita tonttejakin on tarjolla
2
309
Vastaukset
- Anonyymi
Tontti- ja rakentamiskustannukset sähköliittymineen ja vesihuoltoineen sähköautotalleineen tekee jotain 240 000 € tämän päivän edullisin hinnoin. Lisäksi jos lämmitysmuodoksi haluaa maalämpöpumpun, saa laittaa 40 000 € lisää hintaan. Sitten vain Osuuspankkiin lainaa kysymään ja saamaan vastauksena, että lisävakuuksia rakennuksen ja kiinteistön panttaamisen lisäksi pitäisi löytyä vielä 150 000 € hyvinpalkatun vakituisen työpaikan lisäksi.
- Anonyymi
Melkoinen lukaali, jos maalämpö maksaa 40t€. Saa nähdä mihin kunnan rakennustarkastus menee, kun nykyinen jää ansaitulle eläkkeelle ja se toinen joka siellä toimistossa istuu on lähtökohtaisesti kaikkea vastaan ja kovin on huonoa se yhteistyö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1728461KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4527630Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763880Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521623696Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1183054Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään552825Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442071- 1262066
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231893Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211811