Mikä ittu vaivaa

Mikä ittu vaivaa miehiä jotka ei kerro tunteistaan. Ei siihen ole koskaan kuollut. Ei Bunnykään. Haluaisin, että joku kirjoitteli mulle yhtä pelottavan siirappisia kuin Bunny. Pitäisiköhän minun vaihtaa nimi Veeraksi?
13378
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Sitten myös iso lättänä nenä ja kuus muuta.

Äänestä
  • Aika plastiikkakirurgille joo. Mitä muuta?

    Äänestä

Sitä voit pienessä mielessäs miettiä kun kirjoitat niitä syytöksiä ja vaatimuslistoja. Onnea täydellisen miehen metsästykseen.

Äänestä
  • Siellä taas joku kilttimies näyttää todellisen luonteen.

    Äänestä

  • Kenelle sinä kuvittelet kirjoittavasi?

    Äänestä

Vasta sitten kun pidän toisesta todella paljon. Sittenkään en välttämättä, jos hän on antanut ymmärtää iskemisen aiheuttavan ahdistusta, vaikka puhuisikin jostain muista miehistä.

1Äänestä

Varmaan vaan ujous ja vahvat tunteet syynä. Voi mennä lukkoon alussa näistä.

Olet muuten hyvä ihminen, kun muutat rumia sanoja sopivampaan muotoon. Hienoa! Hyvänä esimerkkinä monille. Kiitos.

Äänestä

Itse en jaksa uskoa, että nainen voisi minusta välittää. Voi tykätä ulkoisesti, mutta tunnen itseni sisältä tyhjäksi. Vähän kuin ei olisi persoonaa ollenkaan. Miten oppia tuntemaan tämmöinen, joka ei koe olevansa mitään?

Äänestä
  • "Kuin ei olisi persoonaa ollenkaan"
    Kuulostaa siltä, että sun yhteys omaan itseen on heikentynyt. Ihmisellä on usein oma sisäinen elämä, mutta jos on joutunut pitkään peittämään, sopeutumaan, tai saanut vähän peilausta siitä kuka on, oma kokemusminä voi tuntua tyhjältä. Ei siksi että sinussa ei olisi mitään, vaan koska et ehkä ole saanut tarpeeksi turvallista tilaa tutkia, mitä siellä sisällä oikeasti on.

    1Äänestä

  • Tunne tyhjyydestä ei tarkoita, että sinussa ei olisi mitään, vaan että olet ollut liian pitkään ilman, että joku todella näkee sinut. Sinussa on enemmän kuin ehkä itse uskot. Sen näkee jo siitä, miten yrität pukea tunteesi sanoiksi.
    Älä hätäile. Se, että et tunne itseäsi juuri nyt, ei tarkoita, että olisit tyhjä.

    2Äänestä

Hyvä ettei Ted Bundy

Äänestä

Miehiä ei vaivaa mikään. Nainen itse ilmeisesti kuolee jos joutuu tunteitaan kertomaan?

Äänestä

Hyvä idea.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mikä ittu vaivaa miehiä jotka ei kerro tunteistaan. Ei siihen ole koskaan kuollut. Ei Bunnykään. Haluaisin, että joku kirjoitteli mulle yhtä pelottavan siirappisia kuin Bunny. Pitäisiköhän minun vaihtaa nimi Veeraksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu