Windows mailma ihan sekaisin

Anonyymi-ap

Kympin päivitys loppui, on ESU sotkuja
25H2 päivitys ja on vippaskonsteilla päivitetty yksitoistasia. jotka ei ilmeisesti tue 25H2 päivitystä.
Mitä vielä hämmentämään windowskäyttäjien herkkää hipijää. Unohtamatta jatkuvia activointisotkuja!

19

114

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin on Ukrainan mailmakin ;D Natsit on nyt paniikissa. Zelenskyi suututti Yhdysvallat oikeen kunnolla. Paljon pahemmin kuin uutisista voimme lukea. On täysin varmaa että se heisjastuu myös euroopaan. Edes Stubb ei voi mennä säätään Trumpille mitää lässyn lässyä tässä tilanteessa. Trump voi kieltää kaikki Yhdysvaltaiset aseet ja deactivoida jo heillä olevat aseet. Katkaista heiltä internetin. Ja tiedustelutieto varmaan menikin jo jäihin. On varmaa että Trump vaikuttaa Euroopan kantaan myös. Gröönlandia on myös väläytelty, että jos soditaan niin sitten soditaan.
      Mytta nyt se ei ole enään Yhdysvalloissa pelkästään Trumpin asia, ei hänkään ole diktaattori. Ukrainaviha ylittää jo puoluerajoja Yhdysvalloissa.
      Jos EU sekoilee, alkaa Nato rakoilla. Jokaisen on valittava puolensa. Yhdysvaltoja on nyt loukattu.

      • Anonyymi

        Nonniin! Asiaa!


      • Anonyymi
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        Nonniin! Asiaa!

        Heh! sellaista!


      • Anonyymi
        UUSI

        Hyi, Ukrainassa on natseja!


      • Anonyymi
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        Hyi, Ukrainassa on natseja!

        EU natsit toimittaa ukrainaan pommeja ja aseita.


      • Anonyymi
        UUSI

      • Anonyymi
        UUSI

      • Anonyymi
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        EU natsit toimittaa ukrainaan pommeja ja aseita.

        Meno on taas kuin 1940 luvulla. Äkkiä unohtuu ne NATSIEN SEKOILU.
        EU tyhmiis tiivistyy joukossa kun NATSIT ON VALLANNU EU JOHDON!
        URSULA PÄÄNATSINA! Paskaläjää ei ole edes kansa valinnut, vaan natsit senkin valitsi!

        EU:ssa ei ole demokratiaa!


      • Anonyymi
        UUSI

        Yhdysvalloista tulee kovaa arvostelua Ursula von der Leyen ja Mark Rutte suuntaan että he eskaloivat sotaa. Antavat Ukrainalle perättömiä lupauksia sodassa menestymisestä.

        EU Natseja!


      • Anonyymi
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        Hyi, Ukrainassa on natseja!

        Ukrainan johdossa on natseja.


    • Anonyymi

      Ettei vaan ongelmat loppuisi. Uusi aloitusvalikko tekee tuloaan Windows 11:een
      Jos olet kyllästynyt Windows 11:n aloitusvalikkoon, meillä on iloisia uutisia. Microsoft testaa parhaillaan uutta aloitusvalikkoa Windows 11:lle, ja luvassa on useita kiinnostavia muutoksia.

      • Anonyymi
        UUSI

        MS nörtit kikkailee itselleen paremppa palkkaa ja win sakkaa. 11


      • Anonyymi
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        MS nörtit kikkailee itselleen paremppa palkkaa ja win sakkaa. 11

        En ymmärrä mitä sössötät!


    • Anonyymi

      Windows 11:n aloitusvalikko on kerännyt paljon kritiikkiä. Järjestelmän julkaisusta lähtien käyttäjät ovat valittaneet muun muassa siitä, että aloitusvalikosta puuttuu toimintoja eikä siinä ei ole tarpeeksi hyödyllisiä pikakuvakkeita.

      Esimerkiksi suuri osa aloitusvalikosta koostuu suositelluista ohjelmista ja tiedostoista, joihin käyttäjillä ei ole juurikaan vaikutusvaltaa.

      Nyt näyttää kuitenkin siltä, että Microsoft on ottanut kritiikin huomioon. Yritys on nimittäin jo testaamassa uutta – ja monien toivomaa parannettua – versiota Windows 11:n aloitusvalikosta.

    • Anonyymi

      Palasin takaisin Win7:aan, kun kokeilin win10:iä. Siinähän ei toimi edes Microsoftin omat ohjelmat, esim. Micrpsoft Virtual PC. Joku Hypervirtuaali, joka siihen 10:iin on tarkoitettu, ei pysty ajamaan lähes mitään niitä ohjelmia ja käyttiksiä mitä Virtual PC, eli ei ole yhteensopiva alaspäin, kuten ei ole myöskään Office versiotkaan. Esim. vanhat word ja excel tiedostot eivät aukene enää uusimmissa Office ympäristöissä. LibreOfficessa kyllä aukenee, mutta se on muutoin toivottoman hidas.

    • Anonyymi
      UUSI

      Ei se näköjään oloa helpota, kuulin taas että siellä saimaalla on romu lentänyt serpisteellä. Meno äityi taas kovin agressiiviseksi

    • Anonyymi
      UUSI

      Winkurahousujen menekki hyppäsi roimasti.

    • Anonyymi
      UUSI

      Tretorn Win High Rain Pants ovat kurahousut jotka sopivat täydellisesti klassisen Win Raincoat sadetakin kanssa. Ajattomalla muotoilulla kehitetyt housut on valmistettu PVC-vapaasta, vedenkestävästä PU-materiaalista. Toiminnalliset, korkeavyötäröiset housut ovat täydelliset ulkoleikkeihin sateisella säällä – tämä on joka sesongin suosikki.
      Paska pysyy ulkona tai sisällä. Miten tarve vaatii.

    • Anonyymi
      UUSI

      Nyt on pahimpia aikoja Windowsilla! Kun kaikki kasaantuu yhtäaikaa.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 186
      4165
    2. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      100
      3454
    3. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      100
      2766
    4. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      301
      2694
    5. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      39
      2376
    6. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      171
      2151
    7. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      0
      2080
    8. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      37
      1782
    9. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      8
      1621
    10. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      45
      1163
    Aihe