Hei siellä löytöeläinkodissa! Jos päihdeongelmainen haluaa kissan, älkää ikinä suostuko! Ensin menee kivasti mutta Aika kuluu, kissa tarvii liikuntaa, virikkeitä, seuraa sisäkissana. , sitten kun mielenkiinto loppuu, kissa maukuu kun ei ole tekemistä,päästetään kissa luontoon takaisin. Tiedostan että kissoja paljon jotka etsii uusia koteja, mutta jonkinlaista seurantaa olisi hyvä tehdä mitä kuuluu..
Vastaukset 9
- Anonyymi
Oikeassa olet.lyhyt pinnaiset lestat haluavat katraalleen kisun.no sitten kiinnostus yms lopahtaa.
- Anonyymi
No ne potkastaan pihalle ja pennut perään!!
- Anonyymi
ANTAKAA ROTIKKA NARKOMAANEILLE!!
- Anonyymi
Kissaa eikä koiraa saisi antaa tai myydä myöskään laiskoille sohvaperunoille ketkä eivät saa persettään ylös viedäkseen koiran,koiransa kunnon lenkille. Käytetään just esim.kerrostalon pihalla koira tarpeillaan,vieläpä suurehkoja paljon liikuntaa vaativa rotu pilataan täysin huonolla hoidolla. Suomessa olisi todellakin hyvä joku seuranta että miten koirat ja niiden elämänlaatu olisi hyvä ja rodunomainen. Kissathan ikävä kyllä eivät vieläkään saa tarpeeksi arvostusta, niitä hylätään kuin roskia ,vieläkin. Maaseudulla navettakissoja,pentuja tulee ja kärsivät nälkää ja talven kylmyyttä. Kissat pitäisi leikkauttaa jos niillä ei pentuja aiota tehdä,niin yksinkertaista se on. Ihminen on itsekäs olio, oman mielihyvänsä takia helpolla otetaan lemmikki. Ei viitsitä nähdä vaivaa sen eteen , koirat kuuluu kouluttaa , aktiviteettiä, kunnon lenkkeilyä ym. Jos ei tätä ymmärrä ei sitä koiraa oteta kotiinsa.
- Anonyymi
Mitä siinä pädet.tiedetään miten eläimien kanssa ollaan.mene rauhanyhdistykselle pitään palopuheen kestää.kaikenmaailman tolloja nämä pätevät minä minä asenteella.
- Anonyymi
Taisi osua ytimeen, sinä sohvaperuna.
- Anonyymi
Jotkut kudipäät ovat kovia muka neuvomaan ja heillä sellainen minä minä olemus.olen törmännyt tämmöisiin ja ihme kumma he ovat olleet lentoja.no käskin painua vittuun.lähti ja piipitti.
- Anonyymi
Eihän nykynuori tiedä miten eläinten kanssa eletään saati sitten lasten...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1102331Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???271085- 71932
- 105930
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha597887- 48855
- 85770
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76680- 69664
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31656