Löytöeläinkodin kissat

Anonyymi-ap

Hei siellä löytöeläinkodissa! Jos päihdeongelmainen haluaa kissan, älkää ikinä suostuko! Ensin menee kivasti mutta Aika kuluu, kissa tarvii liikuntaa, virikkeitä, seuraa sisäkissana. , sitten kun mielenkiinto loppuu, kissa maukuu kun ei ole tekemistä,päästetään kissa luontoon takaisin. Tiedostan että kissoja paljon jotka etsii uusia koteja, mutta jonkinlaista seurantaa olisi hyvä tehdä mitä kuuluu..

8

343

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oikeassa olet.lyhyt pinnaiset lestat haluavat katraalleen kisun.no sitten kiinnostus yms lopahtaa.

      • Anonyymi

        No ne potkastaan pihalle ja pennut perään!!


    • Anonyymi

      ANTAKAA ROTIKKA NARKOMAANEILLE!!

    • Anonyymi

      Kissaa eikä koiraa saisi antaa tai myydä myöskään laiskoille sohvaperunoille ketkä eivät saa persettään ylös viedäkseen koiran,koiransa kunnon lenkille. Käytetään just esim.kerrostalon pihalla koira tarpeillaan,vieläpä suurehkoja paljon liikuntaa vaativa rotu pilataan täysin huonolla hoidolla. Suomessa olisi todellakin hyvä joku seuranta että miten koirat ja niiden elämänlaatu olisi hyvä ja rodunomainen. Kissathan ikävä kyllä eivät vieläkään saa tarpeeksi arvostusta, niitä hylätään kuin roskia ,vieläkin. Maaseudulla navettakissoja,pentuja tulee ja kärsivät nälkää ja talven kylmyyttä. Kissat pitäisi leikkauttaa jos niillä ei pentuja aiota tehdä,niin yksinkertaista se on. Ihminen on itsekäs olio, oman mielihyvänsä takia helpolla otetaan lemmikki. Ei viitsitä nähdä vaivaa sen eteen , koirat kuuluu kouluttaa , aktiviteettiä, kunnon lenkkeilyä ym. Jos ei tätä ymmärrä ei sitä koiraa oteta kotiinsa.

      • Anonyymi

        Mitä siinä pädet.tiedetään miten eläimien kanssa ollaan.mene rauhanyhdistykselle pitään palopuheen kestää.kaikenmaailman tolloja nämä pätevät minä minä asenteella.


    • Anonyymi

      Taisi osua ytimeen, sinä sohvaperuna.

      • Anonyymi

        Jotkut kudipäät ovat kovia muka neuvomaan ja heillä sellainen minä minä olemus.olen törmännyt tämmöisiin ja ihme kumma he ovat olleet lentoja.no käskin painua vittuun.lähti ja piipitti.


    • Anonyymi

      Eihän nykynuori tiedä miten eläinten kanssa eletään saati sitten lasten...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      122
      4835
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      185
      4518
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      119
      1953
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1721
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      33
      1482
    6. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      7
      1269
    7. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      378
      1225
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      75
      1145
    9. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      74
      1055
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      1008
    Aihe