Hei siellä löytöeläinkodissa! Jos päihdeongelmainen haluaa kissan, älkää ikinä suostuko! Ensin menee kivasti mutta Aika kuluu, kissa tarvii liikuntaa, virikkeitä, seuraa sisäkissana. , sitten kun mielenkiinto loppuu, kissa maukuu kun ei ole tekemistä,päästetään kissa luontoon takaisin. Tiedostan että kissoja paljon jotka etsii uusia koteja, mutta jonkinlaista seurantaa olisi hyvä tehdä mitä kuuluu..
Löytöeläinkodin kissat
9
423
Vastaukset
- Anonyymi
Oikeassa olet.lyhyt pinnaiset lestat haluavat katraalleen kisun.no sitten kiinnostus yms lopahtaa.
- Anonyymi
No ne potkastaan pihalle ja pennut perään!!
- Anonyymi
ANTAKAA ROTIKKA NARKOMAANEILLE!!
- Anonyymi
Kissaa eikä koiraa saisi antaa tai myydä myöskään laiskoille sohvaperunoille ketkä eivät saa persettään ylös viedäkseen koiran,koiransa kunnon lenkille. Käytetään just esim.kerrostalon pihalla koira tarpeillaan,vieläpä suurehkoja paljon liikuntaa vaativa rotu pilataan täysin huonolla hoidolla. Suomessa olisi todellakin hyvä joku seuranta että miten koirat ja niiden elämänlaatu olisi hyvä ja rodunomainen. Kissathan ikävä kyllä eivät vieläkään saa tarpeeksi arvostusta, niitä hylätään kuin roskia ,vieläkin. Maaseudulla navettakissoja,pentuja tulee ja kärsivät nälkää ja talven kylmyyttä. Kissat pitäisi leikkauttaa jos niillä ei pentuja aiota tehdä,niin yksinkertaista se on. Ihminen on itsekäs olio, oman mielihyvänsä takia helpolla otetaan lemmikki. Ei viitsitä nähdä vaivaa sen eteen , koirat kuuluu kouluttaa , aktiviteettiä, kunnon lenkkeilyä ym. Jos ei tätä ymmärrä ei sitä koiraa oteta kotiinsa.
- Anonyymi
Mitä siinä pädet.tiedetään miten eläimien kanssa ollaan.mene rauhanyhdistykselle pitään palopuheen kestää.kaikenmaailman tolloja nämä pätevät minä minä asenteella.
- Anonyymi
Taisi osua ytimeen, sinä sohvaperuna.
- Anonyymi
Jotkut kudipäät ovat kovia muka neuvomaan ja heillä sellainen minä minä olemus.olen törmännyt tämmöisiin ja ihme kumma he ovat olleet lentoja.no käskin painua vittuun.lähti ja piipitti.
- Anonyymi
Eihän nykynuori tiedä miten eläinten kanssa eletään saati sitten lasten...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1572558Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64901
- 65839
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658