Auttaisipa scratch repair

🙄 🚗 🧽 oman sydämen naarmuihin yhtä hyvin kuin auton nirhaumiin. Ajan patinaan sekään ei tepsi.

11

200

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Löytyikö niitä skraiduja autoista oikeasti ja jäikö kellonsoittaja kuvaan kii?

      • Anonyymi

        En nyt oikein ymmärtänyt kysymystä. Autossa oli pihatien sireenipuskasta tulleita naarmuja ja jotain muuta lainareissulla tullutta. Hyvin hävisivät kiillottamalla.


      • Anonyymi

        Kuuuuuuuulemmaaaa oho jäi kiippari pohjaan no toisilla se on koko maasturi/pajero


    • Anonyymi

      Tiikerintassulla raapii selkääsi. -tigerpaw155/95

      • Anonyymi

        Sinäkö se klonkku oot käyny siellä sun täällä tihulaistyötä tekemässä? Historia toistais näin itseään kahdeksan vuoden takaa. Mistä koti-osoitteet tuskin magistraatista tai fonectasta ainakaan


      • Anonyymi kirjoitti:

        Sinäkö se klonkku oot käyny siellä sun täällä tihulaistyötä tekemässä? Historia toistais näin itseään kahdeksan vuoden takaa. Mistä koti-osoitteet tuskin magistraatista tai fonectasta ainakaan

        Tällaiset eivät ole minulta.


      • Osaisitko tehdä ihan omat aloituksesi? Ei ole kohteliasta tulla häröilemään luuloinesi toisten aloituksiin, Itse olet ihan sivuroolissa häiritsemässä tässäkin aloituksessani.


    • Anonyymi

      💔🖌️
      ❤️👍

    • Anonyymi

      Voisiko taikasieni toimia myös autoihin? En tiedä voisiko se repiä liikaakin auton pellin maaleja. Tokmannissa on myytävänä joitain suuria, keltaisia autojen pesusieniä. Kerran auton ovessa oli lommo. Paukautin oven kiinni voimalla jolloin se suoristui. Olin vasta kakara. Helppoa kun sen osaa ;). Jotkut kutsuvat lommoa klommoksi. Mielestäni klommo ei ole suomen kieltä paitsi ehkä murresanana.

      • En usko, että taikasienellä voi auton naarmuja kiillottaa. Noissa naarmunpoistoaineissa on hienoa hiontajuttua seassa. Taikasieni puhdisti lenkkarit tosi hyvin.


        Tokmanin autonpesusienet sopii auton tavalliseen pesuun. Niissä taitaa olla autoshampoo mukana. Itsellä on sellainen mikrokuituinen mopin näköinen pesusieni, jossa toisella puolella on verkkoa jolla voi pestä liiskautuneet ötökät. Pesuaine on biohajoavaa kun pesen mökin pihalla.


      • Anonyymi
        lounas.ajatus kirjoitti:

        En usko, että taikasienellä voi auton naarmuja kiillottaa. Noissa naarmunpoistoaineissa on hienoa hiontajuttua seassa. Taikasieni puhdisti lenkkarit tosi hyvin.


        Tokmanin autonpesusienet sopii auton tavalliseen pesuun. Niissä taitaa olla autoshampoo mukana. Itsellä on sellainen mikrokuituinen mopin näköinen pesusieni, jossa toisella puolella on verkkoa jolla voi pestä liiskautuneet ötökät. Pesuaine on biohajoavaa kun pesen mökin pihalla.

        🚘🧽🧎🏼‍♀️


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      18
      4569
    2. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      29
      4311
    3. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      250
      3886
    4. Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"

      Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos
      Maailman menoa
      64
      2379
    5. Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon

      Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt
      Köyhyys
      43
      1811
    6. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      6
      1705
    7. Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä

      Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi
      Maailman menoa
      77
      1694
    8. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      1
      1608
    9. Oon kyllä välillä ollut susta

      Nainen huolissani, en oo niin sydämetön mitä tunnut ajattelevan
      Ikävä
      105
      1417
    10. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      11
      1351
    Aihe