Syytetäänkö me aina

Toisiamme vai miten meidän välit menee tai tulee menemään tai jäämään
20342
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Syytän sua, että rakastuin suhun!

M>N

3Äänestä

Syytän kommunisti propagandaa joka on saanut sinut sekaisin..

Äänestä
  • Ja kenet tarkemmin tämä mainitsemasi propaganda olisi saanut sekaisin? Muista keksiä itsellesi meriselityksiä katkeraan loppuun saakka kun mutiset sille naiselle täällä raivoava tarzan jostain pönden petäjästä tms

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Ja kenet tarkemmin tämä mainitsemasi propaganda olisi saanut sekaisin? Muista keksiä itsellesi meriselityksiä katkeraan loppuun saakka kun mutiset sille naiselle täällä raivoava tarzan jostain pönden petäjästä tms

    80% suomen naisista..

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    80% suomen naisista..

    On out of your league? Suck it up buttercup ja lopeta tuo tunteiden käsittely🙄 päätä aikomalla. Taakse poistu👍

    Äänestä

Haluatko selvitää nämä? Voisi helpottaa

Äänestä
  • Sinulla näyttää vaihtuvan moodi bipolaarisesti alle minuuttiin palstaäijän aloitusten kohdalla..😬🚩

    Äänestä

En minä ainakaan syytä kuin itseäni, jos syyttämään pitää ruveta.

Äänestä
  • Mäkin syytä sua 😄
    Sivusta

    Äänestä

Sinä aloitit: Se leikin kestäköön jne.

Äänestä
  • Ja sinäkö koet että sinun nillitys netissä on jollekin kuormittavampaa mitä se on sinulle itsellesi? T naiselta paahan poika lanka palamaan

    Äänestä

Mieheltä tämä, en käy mitään keskusteluita, jotka enemmän henkilökohtaisia tai kahdenvälisiä, ikinä missään palstoilla. Ikävöin vaan.

Äänestä

Emme syytä
Vaan katsomme mitä voimme asiasta oppia
Ja kuljemme uudelle valkoiselle arkille luomaan jotakin muuta ja ihan uutta kumpikin pahoillamme.
Saatamme kyllä syyttää itseämme virheistään
Toisen syyttely on typerää
Kun lopulta on niin että vain omaan mieleen
Ja omiin tekemisiin ja tekeytyä jättämisiin voi
vaikuttaa ei sen toisen .
Mutta kumpikin meistä pelkää astella sinne tyhjään
Mustaan tai valkoiseen tilaan maalaamaan uutta.
Demonit on maalaamassa värejä ja valokohtia
pimeyteen mustalle kankaalle tai paperille... Pimeäs otetut valokuvatkin käy kuhan niissä on se valotus kuin siluetti vain .
Enkelit taas löytämässä pimeitä rajoja ja reunoja..
Mitä näkee viivapiirustuksissa tai piirtää kaiken kauhean esiin mitä ikinä vain löytää...
Rumia hahmoja ... Rumia värejä ..hirviötä yms...
Siihen isoon luovaan askeleeseen kohti uuta toivotan tsemppiä kummallekin
Naiselta miehelle.

Äänestä

ei jaksa syytellä toivon sulle hyvää elämää aidosti

Äänestä

Kun ihmiset olisivat edes hieman rehellisempiä ja avoimempia tunteissa, niin voisi olla enemmänkin hyviä loppuja ja siten alkuja.

Äänestä
  • Entä jos inhoaa ihan rehellisesti sekä aika avoimesti- käykö se, palstaäijälle nillittävä omahyväinen ihminen? Ei se nainen jota mielestäsi täällä ojennat ole sinua varten täällä maapallolla esim. Ehkä sillä naisella ei ole niitä tunteita

    Äänestä

Ainahan se on helpompi löytää vika toisesta kuin myöntää oma virheensä.

Äänestä
  • Ja minkä virheen tämä aloittajaäijä tai joku muu olisi tehnyt? Sinulla se mania yltyy taas.

    Äänestä

Simppeli ratkaisu, että selvittää asiat keskenään, jos on jotain epäselvää. Jos kehtaa täällä mietiskellä tai avautua, niin varmaan myös toisaallakin. Ei ota jos ei annakkaan. Eikait siinä, päivänjatkoja ja helppoja työhommia.

Äänestä

Kyllä se sopii. Onpahan jotain yhteistä tekemistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Toisiamme vai miten meidän välit menee tai tulee menemään tai jäämään

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu