Tai siis aina ollut mutta Windows näyttäytyy vaikeampana koska kaikki muut on tulleet helpommiksi. Windows on jatkuvaa säätämistä ja mikään ei tunnu toimivan silloin kun sitä tarvi, vaan sillon alkaa säätämin, tulostinta ta skanneria virittelemään.
WINDOWS ON KAMALAN VAIKEA OS NYKYÄÄN
37
409
Vastaukset
- Anonyymi
Onneksi minulla on Chromebook Plus ;D
- Anonyymi
Vuosi 2025 on hyvä aika siirty Chromebook aikaan.
- Anonyymi
Se on hyvä!
- Anonyymi
Windowsin käyttäminen lörpäyttää
Ei vaikka kourallisia lappaa viagraa sun muuta
Pelituolista tuli piinapenkki- Anonyymi
Windowsin käyttäminen hajoittaa koneen!
- Anonyymi
Koska Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Windowsin käyttäminen hajoittaa koneen!
niin ne tekee.
- Anonyymi
Moni sen on huomannut.
- Anonyymi
Moni sen on huomannut.
- Anonyymi
Moni sen on huomannut.
- Anonyymi
Moni sen on huomannut.
- Anonyymi
Windowsista löytyy 71 salaista toimintoa.
- Anonyymi
Ei Windowsin käytölle ole mitään perusteita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei Windowsin käytölle ole mitään perusteita.
Ei ole muuten paitsi softat joista ei saa linuxversioita ja joita ei saa winellakaan toimimaan linuxissa, ite tiedän sellaisia softia ja ne on tarpeellisia.
- AnonyymiUUSI
Paksu sumu on mahdollistanut venäläisjoukkojen etenemisen strategisesti tärkeässä Pokrovskin kaupungissa Itä-Ukrainassa.
Ukrainan 7. maahanlaskujoukkojen mukaan sääolosuhteet, erityisesti tiheä sumu, ovat saaneet Moskovan tehostamaan yrityksiään saada yhä enemmän sotilaita raunioituneeseen kaupunkiin ja saartaamaan Ukrainan joukot.
Venäjän joukot ovat yrittäneet vallata kaupunkia yli vuoden ajan. Ukrainan armeijan mukaan siellä saattaa nyt olla 300–500 venäläistä, ja presidentti Voloydymyr Zelenskyi sanoo tilanteen olevan edelleen vaikea.
Samaan aikaan armeijan komentaja Oleksandr Syrskyi sanoo, että tilanne Kaakkois-Zaporižžjan alueen etulinjassa on "merkittävästi pahentunut" kolmen siirtokunnan menetyksen myötä.
- Anonyymi
Ei Windows ole tullut vaikeammaksi vaan käyttäjä porukka nuoremmaksi ja tyhmemmäksi.Helposti kaikki menee ja ikää 63 v.
- Anonyymi
Dementtia iski siis ja et enää tiedä mistään paremmasta!
- Anonyymi
Kai se on jos yrität säätää muitakin käyttiksiä samalla lailla kuin Windowsia!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kai se on jos yrität säätää muitakin käyttiksiä samalla lailla kuin Windowsia!
Säätää? Mitä siinä Windowsissa pitäisi säätää?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Säätää? Mitä siinä Windowsissa pitäisi säätää?
No hulluhan tuo on!!!
- Anonyymi
Juuri näin ei nuoriso osaa muuta kuin avata tietokonepelin ja räiskiä sillä ei mitään muuta.
- Anonyymi
Tai että porukka nuoremmaksi ja järkevämmäksi, eikä koke Windowsinsäätämistä hyveenä kun on OS:siä joita ei tarvitse sillain säätää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Dementtia iski siis ja et enää tiedä mistään paremmasta!
Windowshelvetisssä elävät ei tiedä paremmasta! Se on kamalaa!
Selleista :( - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Dementtia iski siis ja et enää tiedä mistään paremmasta!
Reilun vuoden päästä kävin uteliaisuuttani tutustumassa windows yhteentoista. Luin artikkelia mm. . Sain niistä inspiraation antaa windowsille vielä mahdollisuuden. Kokemus oli kuitenkin aiempaa pahempi ja minun kokemuksellani voin rehellisesti sanoa, että Windows ei ole aloittelijan käyttis, vaan kokeneemman rahastus leikkikalu.
Aloittajat!
Hankkikaan joku muu, Chromebook Plus, MacBook tai Ubuntu ...
Mutta älkää windowsia! koska se on kamala ja vaikea ja se ei toimi! - AnonyymiUUSI
Venäläissotilas tuomittiin elinkautiseen vankeuteen ennennäkemättömässä natsi ukrainalaisessa oikeudenkäynnissä,
- Anonyymi
Facta: WINDOWS ON KAMALAN VAIKEA OS NYKYÄÄN
- AnonyymiUUSI
Pokrovskin menettäminen olisi isku Ukrainan moraalille Venäjän energialähteisiin kohdistuvien hyökkäysten talven alussa. Se tulisi myös maksamaan merkittäviä summia kaupungin puolustamiseen käytetylle työvoimalle, resursseille ja kalustolle.
Se saattaa myös vaikuttaa Yhdysvaltain presidentti Donald Trumpin pyrkimyksiin lopettaa sota ja vahvistaa Moskovan neuvotteluasemaa, mikä todistaa Trumpille, ettei Venäjä ole se "paperitiikeri", joksi hän sen aiemmin syksyllä sanoi.
Vaikka hän perui hankkeensa huippukokouksen järjestämiseksi Putinin kanssa turhautuneena siihen, ettei Venäjän johtaja suostuisi tulitaukoon, venäläisviranomaiset eivät ole luopuneet toivosta sopimukseen pääsemiseksi.
Putin saattaa toivoa, että Venäjän menestys saa Trumpin suostumaan hänen vaatimuksiinsa, vaikka Ukraina ja sen eurooppalaiset liittolaiset hylkäisivätkin ne.
- Anonyymi
Joo. piti asentaa tulostinta ja siinä tuhraantu koko ilta. Ei voi helpoksi sanoa!
- Anonyymi
Haluutko ns. "suck boxin"? Asenna koneeseen wintoosa !!!!
- Anonyymi
Vuosi 2025 on hyvä aika siirty Chromebook aikaan.
- Anonyymi
Nyt ostan Chromebook Plussan.
- Anonyymi
On se vaan sellaista säätämistä!
- Anonyymi
Tuli musta ruutu eli kernel panniikki!
- Anonyymi
Windows ei sovellu aloittajille
Reilun vuoden päästä kävin uteliaisuuttani tutustumassa windows yhteentoista. Luin artikkelia mm. Jossa kerrottiin sen ongelmista! - Anonyymi
Hmm,, Oitsikossa on asia!
- AnonyymiUUSI
Sumu auttaa Venäjän joukkoja etenemään syvemmälle Ukrainan tärkeään Pokrovskin kaupunkiin.
BBC - AnonyymiUUSI
VVindows on kamalan berseestä.
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on767481- 737359
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1565927Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist544877En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204139Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53850- 313487
- 383472
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris862875Adonikselle
Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin2092532