"..Kun ne ovat valmiita, ne työllistävät vain teollisuusvartijan ja koiran, Harkimo päätti tiedotteensa...
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011581297.html
Lopullisen laskun maksavat siis veronmaksajat eikä valtio hyödy niistä hevon passskaakaan !
Harkimo puhuu asiaa Googlen datakeskuskista !
4
175
Vastaukset
- Anonyymi
" Kallis " Harkimo - ? - siis puhuu asiaa - ? - - - - - - Höh höööö - !
- tuo Joka-Paikan-Haukkuja -ei edes osaa puhua asiaa - ! - Anonyymi
Niin joskus jonkun huoltomiehet ja Urpon haaveet
- Anonyymi
Järkevä kansa rahastaa omalla alueellaan eli keräisi rahaa tuollaisen keskuksen omistajilta! Että joka vuosi tulisi selvästi enemmän rahaa.
Sillä tavalla saadaan oikeaa rahaa tämän maan ihmisten hyödyksi ja rahaa voidaan,kerätä joka vuosi enemmän. Ja Huom antamatta minkäänlaisia tukia!
Ja juuri koko kansan hyväksi siksi kun asutaan samassa maassa jolloin monk asia kytkee yhteen.
Ei pidä sahata omaa maata ja olla tyhmä ja naiivi.
Suomessa kansa ja eduskuntaan äänestetyt vain 200 ihmistä, puolueineen ei aja oman maan etua.
Suomalaisilta hölmöä myös ollut keksiä kymmeniä vuosia turhia työpaikkoja, nostaa palkkoja ja palkkioita, kerätä ne rahat omassa maassa veroina ja velalla.
Jos tuo valtion ottama velka maksatetaan muiden valtioiden ihmisellä niin silloin on hyvä. - Anonyymi
Kallis " Harkimo - ? - siis puhuu asiaa - ? - - - - - - Höh höööö - !
- tuo Joka-Paikan-Haukkuja -ei edes osaa puhua asiaa - !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1114639Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1734395Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.951759- 4031671
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331433Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann61119Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3541116- 67989
- 58984
- 92948