Näin se saadaan kuulkaan talous kuntoon ja suomi nousuun. Alustatalous tuo työtä ja hyvinvointia. Tai työtä ainakin. Ja joillekin hyvinvointia.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/2c32755a-bb72-4e6f-a611-e2e5a6a2a0a3
Suomi nousuun
Anonyymi-ap
4
113
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä eläkeläinen kitisee. Joku joutuu elämään alle tuon mainitun 900 euron kuukaudessa, jossa on mukana jo demari Antin eläke vappu satanen.
- Anonyymi
Juuri sitä. Et taida olla ns. Penaalin terävin kynä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juuri sitä. Et taida olla ns. Penaalin terävin kynä?
Perustele väitteesi.
- Anonyymi
Mihin Suomi tästä nyt nousee? Kun rahat on jaettu pois ja itsemääräämisoikeus on annettu pois? Ei nouse yhtään mihinkään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1404827Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut793502SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt272514SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402203Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä572029Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632003Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja851963Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?231951Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet191428Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään941235