Päätitte sitten..

Suomettuneet päättivät sitten ensitöikseen piilotella omistussuhteitaan. Hyvä ettei mennyt läpi. Näiden tyyppien kanssa pitää olla tarkkana ettei todellinen omistajuus pääse hiipimään takaisin äiti-venäjälle.
2307
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kuka venäläinen omistaa ja mitä?

Äänestä

Miksi TPS esiintyy julkisuudessa yhdessä Jokerien kanssa – seuran, jonka historia KHL:ssä on monin tavoin ristiriitainen ja arvoiltaan kyseenalainen?

Jokerit siirtyi vuonna 2014 KHL:ään aikana, jolloin Venäjä oli juuri vallannut Krimin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomettuneet päättivät sitten ensitöikseen piilotella omistussuhteitaan. Hyvä ettei mennyt läpi. Näiden tyyppien kanssa pitää olla tarkkana ettei todellinen omistajuus pääse hiipimään takaisin äiti-venäjälle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu