Kuinka moni katuu avieroaan ja haluaisi expuolison takaisin, vaikka erosta on jo aikaa?
Expuoliso ikävä
Anonyymi-ap
22503
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Juuri tällä hetkellä haluaisin takaisin aikaan kun kaikki oli vielä hyvin. Ei tietenkään huonoon mutta on ikävä niitä hyviä aikoja. Mutta en tiedä kk päästä ajattelenko samoin. Ehkä vähän huonompi kausi niin voi johtua siitäkin ajatukset nyt.
Täälläkin huono maanantai kuin karvisella, väsyttää ihan hitokseen ja töissä oli ihan kaaosta. Näinä hetkinä joskus itkee ja toivoisi avioliittoon takaisin. En tiedä miksi. En osaa edes itse sanoa syytä.
En todellakaan kadu, enkä halua häntä takaisin.
Sama!
Sama täällä!👍
ei kiinnosta kyllä:D
Näin niissä yleensä käy kunnpelkän pillunnperässä avioidutte mu onnea valituille poluille
Ihan tais olla naisten vastauksia suurin osa ja luulen että miehistä puhuivat eli eipä oo kuin sun kuvitelmissa menty noin mutta ehkä sinä menit joskus niin tulit kertomaan oman tarinasi. Kiitos siitä. 👍
Aina ei pariterapia auta
Tiedän terapioita missä on tarkoituskin saada itsensä vakuuttumaan et parempi erota.
Eukko otti eron 25v yhessä, 3 lasta. Petin ja haukuin ei se kestäny enään vaa lähti. Löysi uuden paremman. Vihaan naisia. Kostan jokaiselle
Eli sun pettäminen ja loukkaava käytös olis toise pitäny antaa anteeks. Todennäköisest ex on antanu sulle monta kertaa anteeks ja nyt riitti hän saa elää omaa elämäänsä ilman aikuista lasta ”puolison roolis”
Vika oli tuossa kyllä sinussa, ei naisissa. Mene terapiaan.
Mustamaalataan jotain.Jokaisen täytyy katsoa peiliin miksi toinen on kuten on.
Välillä tiettyinä päivinä ja hetkinä tulee tunteita menneeseen mutta ne on vaan tunteita ja menee ohikin onneksi.
En ole kertaakaan katunut eroani, josta on jo lähes parikymmentä vuotta.
Expuoliso on parasta mitä minulle on koskaan tapahtunut. Siitä ei pääse yli eikä umpäri. Mutta katumiset ei kuulu minulle, erosta. Monta vuotta takana ja muutama suhdekin väliin jo mahtunut.
Nyt on sellainen tilanne että on ikävä erittäin suuri ja kaipaan. ♥️
Avioliitosta eroamiseen on varmasti hyvät syyt eikä sitä kadu.
Kadun eroa, joka aamu kun herään. Päivällä askareiden välissä, illalla nukkuun mennessä ja yöllä itken tuskaani, kun tiedän, emme yhteen enään palaa. Kaipaan Sinua edelleenkin, vaikka erosta on vuosia ❤️
Mikä on aviero? Eikö k naiset osaa kirjoittaa? Molemmat jotenkin vajakeita
Olette ihmiset niin tyhmiä pelleilette kuin pienet lapset lapset ne kiusaa toisiaan