Persujen tulo hallitukseen on näkynyt
osaamattomilla ja ammattitaidottomilla edustajilla.
On piddtty kiivaita puheita ja heiluteltu
saksia omassa perfomanssissa, mutta ei ole otettu oikeasti selvää kjinka leikkaukset ovat vaikuttaneet kansan
tavallisiin ihmisiin.
Vaikutusvaltaa on haettu uhoamalla ja vetoamalla tietämättömään kansakuntaan räksyttämällä omia uskomuksia vailla tietoa.
Haalaripukuisella kansakunnalla on nyt katsomisen paikka, että kuinka hyvin se räyhääminen on edesauttanut tavallista duunaria.
Persujen nokkamiehenä toimineen Halla-ahon eliitti ja tietämys kun ei joka nupissa kasvakaan. Hänkin on osannjt puolueensa vedättämisen.
Eiköhän kansa ole saanut esimakua persujen ajamasta politiikasta, jossa ei tavallista kansaa kiitellä kuin juhlapuheissa.
Koulutus, sivistys ja sairaanhoitoasiat ovat ne tärkeimmät asiat jotka olisi saatava kuntoon.
Tämä tietämätön ministerikin voisi poistua takariviin uuden avustajansa kanssa.
Persut ja hallitus
3
131
Vastaukset
- Anonyymi
No missä viipyy kommentoijan esitys siitä miten ne mainitut asiat saadaan kuntoon!!
Ei ole millään tavoin rakentavaa vain luetella virheitä jos ei tee korjausesitystä!! - Anonyymi
Perspuolue on isoin virhe ja toinen tuo Orpo. Kyllä Suomessa löytyy parempiakin jotka homman hoitaisi. Suomi on selvinnyt aiemminkin ilman ääriliikkeitä.
- Anonyymi
Riikka Purra on itseään täynnä oleva tyranni. Heille on kerrottu monta kertaa leikkausten vaikutuksista pienituloisiin. Ei suostu kuuntelemaan. Saksikäsi Riikkaa nauttii kurituksesta. Ei pysty sanomaan " minä olin väärässä, korjataan tilanne". Orpo nauttii tilanteesta taka- alalla koska on joo joo mies.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark1465485Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p1363588"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1263329Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m363213Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi432704Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.432287- 232223
Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2292166prööt prööt nyt ottaa vihervassaria pattiin!
Korvatkaa R kirjaimet L kirjaimilla ja sanokaa ääneen "Jari Kurri etsii pakoputkiautossaan jarruja".111904Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk931816