Mielenkiintoinen haastattelu

Anonyymi-ap

2

105

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Yhteiskunta
      Maahanmuutto

      Pojat ja aviomiehet mukaan talkoisiin, niin maahanmuuttokriittisyys toteutuu oikein
      Moktar.Gubta
      2025-10-30 11:13:57

      Talkoot on vanha kantasuomalainen perinnet. Talkoissa suvun ja tuttujen voimin rakennetaan jotakin isoa, ihan sellaista mihin omat voimat ja keinot eivät riitä. Tämä kaunis perinne on vieläkin elävänä voimissaan perussuomalaisten, näiden aitoa suomalaisuutta vaalivien patrioottien parissa.

      https://www.lapinkansa.fi/vaikka-poliittisesta-korruptiosta-on-lahes-mahdoto/12368507
      Äiti ja poika tekevät yhdessä työtä eduskunnassa, jotta maahanmuutto pysyisi säällisissä rajoissa. Poika saa jopa yli kolmen tonnin palkkaa. Se on ihan toista kuin Gigantin myyjän palkka. Ja onhan siellä eduskunnassa kansanedustajien puolisoita ja poikaystäviä hommissa pelkästään yhteisen hyvän vuoksi.

      Me varttuneet palstalaiset toki muistamme sen virren, kuinka maahanmuuttajat etsivät kaikki porsaanreiät ja käyttävät härskisti hyväksi Suomen löperöjä lakeja. Varttuneemmat äänestäjät muistavat vieläpä senkin, kuinka herrat ne kyykyttävät köyhää kansaa ja syövät yhteisestä pöydästä parhaat herkut päältä.

      Sellaisia ne herrat ja maahanmuuttajat ovat.

      Parhain terveisin, Moktar. ;)

      • Mikä se nyt on yli kolmen tonnin palkka? Minä saan eläkettäkin yli 3 tonnia bruttona! Verot tosin haukkaavat siitä leijonan osan mutta kyllä sillä silti leivässä ja kotonaan pysyy!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6458
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      360
      5994
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2923
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      109
      2374
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      2048
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1774
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1653
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1320
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1217
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1178
    Aihe