Mielenkiintoinen haastattelu

Anonyymi-ap

3

126

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Yhteiskunta
      Maahanmuutto

      Pojat ja aviomiehet mukaan talkoisiin, niin maahanmuuttokriittisyys toteutuu oikein
      Moktar.Gubta
      2025-10-30 11:13:57

      Talkoot on vanha kantasuomalainen perinnet. Talkoissa suvun ja tuttujen voimin rakennetaan jotakin isoa, ihan sellaista mihin omat voimat ja keinot eivät riitä. Tämä kaunis perinne on vieläkin elävänä voimissaan perussuomalaisten, näiden aitoa suomalaisuutta vaalivien patrioottien parissa.

      https://www.lapinkansa.fi/vaikka-poliittisesta-korruptiosta-on-lahes-mahdoto/12368507
      Äiti ja poika tekevät yhdessä työtä eduskunnassa, jotta maahanmuutto pysyisi säällisissä rajoissa. Poika saa jopa yli kolmen tonnin palkkaa. Se on ihan toista kuin Gigantin myyjän palkka. Ja onhan siellä eduskunnassa kansanedustajien puolisoita ja poikaystäviä hommissa pelkästään yhteisen hyvän vuoksi.

      Me varttuneet palstalaiset toki muistamme sen virren, kuinka maahanmuuttajat etsivät kaikki porsaanreiät ja käyttävät härskisti hyväksi Suomen löperöjä lakeja. Varttuneemmat äänestäjät muistavat vieläpä senkin, kuinka herrat ne kyykyttävät köyhää kansaa ja syövät yhteisestä pöydästä parhaat herkut päältä.

      Sellaisia ne herrat ja maahanmuuttajat ovat.

      Parhain terveisin, Moktar. ;)

      • Mikä se nyt on yli kolmen tonnin palkka? Minä saan eläkettäkin yli 3 tonnia bruttona! Verot tosin haukkaavat siitä leijonan osan mutta kyllä sillä silti leivässä ja kotonaan pysyy!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      25
      1121
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      54
      1108
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      515
      844
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      50
      834
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      46
      745
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      669
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      626
    8. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      62
      624
    9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      182
      619
    10. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      40
      597
    Aihe