Poliisi ei pidä turhaa kiirettä Ruotsissakaan

Anonyymi-ap

Poliisi vahti: Seksiä ostettiin 1 600 kertaa – koko hotelli kiinni. Siinä onkin ollut mukavaa tirkisteltävää pitkäksi aikaa kun on katseltu peräti 1600 seksinostokertaa. Aikaisemmin ei ole voinut tehdä mitään johtopäätöksiä hotellitoiminnan luonteesta. 1600 kertaa on Ruotsissa kova raja, joka ylitti puuttumiskynnyksen.

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011594581.html

3

68

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aloittajalla on alkeelliset tiedot poliisin taktiikasta. Ei jatkuvaan rikokseen kannata heti puuttua, jos se ei häiritse yleistä järjestystä ja turvallisuutta, eikä käy kenenkään hengen päälle. Jos poliisi olisi puuttunut paritukseen heti, niin ehkä parittaja olisi saanut vain pienen sakon ja toiminta olisi jatkunut. Kun toiminnan annetaan jatkua (jatkuva rikos) ja keskeytetään se vasta, kun rikos on törkeä, niin sakkojen sijasta parittaja joutuu vuosiksi linnaan ja paikka voidaan sulkea.

      • Anonyymi

        Niin että esimerksiki 200 tapausta ei ole yhtään mitään, pitää olla vähintään 1600. Näkemyshän se on sekin. Eiköä ylinopeuksiin voitaisi puuttua samalla pieteetillä? Miksi jahdata 85@80 ajavia, kun toleranssi voisi olla 200@80? Ottaisivat konstaapelit varmaan päälle, ettei oikeudessa tule runtua.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Niin että esimerksiki 200 tapausta ei ole yhtään mitään, pitää olla vähintään 1600. Näkemyshän se on sekin. Eiköä ylinopeuksiin voitaisi puuttua samalla pieteetillä? Miksi jahdata 85@80 ajavia, kun toleranssi voisi olla 200@80? Ottaisivat konstaapelit varmaan päälle, ettei oikeudessa tule runtua.

        En ala väittelemään henkilön kanssa, jolla ei ole rikos-, eikä prosessi oikeudesta hajuakaan.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      108
      10719
    2. Pikkupersu osoitti olevansa hieman yksinkertainen

      "Heikosti älykkyystesteissä pärjänneistä lapsista tulee muita todennäköisemmin ennakkoluuloisia ja konservatiivisia", uu
      Maailman menoa
      166
      8990
    3. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      90
      6127
    4. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      105
      5187
    5. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      40
      5172
    6. Jos on heikkolahjainen ja laiska koulupudokas, niin silloin äänestää vasemmistopuolueita

      näin tämä on käytännössä aina mennyt. Jos ei älyä ole paljon suotu, niin ei silloin inssiksi opiskella, vaan päädytään
      Maailman menoa
      73
      4428
    7. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      67
      4298
    8. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      87
      4121
    9. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      51
      3761
    10. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      21
      3698
    Aihe