Jotenkin huvittavaa

Anonyymi-ap

Ja toisaalta vähän säälittääkin, kun lukee somekirjoituksia ja mielipiteitä, joissa lippiksiin ja flanellipaitoihin sonnustautuneet kaljamahaiset duunarimiehet myötäilevät ja hurraavat hallituksen talouspolitiikalle ja lähettävät sydän emojeita Purralle.

4

75

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joskus tuntuu,että niitä oikeita duunareita ei ole.Sellasia töitä paiskivia ja hyvän itsetunnon omaavia,jotka olivat ylpeitä itsestään ja työstään ja arvostivat toista jos se oli sen arvoinen eivätkä kumartaneet krakaa ja pukua ja "fiinimpää miestä".Nyt pokkuroivat persuja ja miehet ovat kuin hiiriä.Herrojen tähtipölyn odottavat tarttuvan.Palvovat jotain Purraa ja melkein niiata niksauttavat.

      • Anonyymi

        Minä olen sellainen. Vuosia ihan tavallista työtä tehnyt, enkä ole koskaan pitänyt perpansseista. Ovat olleet alusta asti luihuja oman edun tavoittelijoita ja ryssämielisiä.


    • Anonyymi

      villapaitajournalisti ?

    • Anonyymi

      Odottakaahan kun selviää tuon potkulain vaikutukset! Suomalaiset duunarit vaihdetaan yrityksissä matalapalkkaisiin maahanmuuttajiin, jotta omistajien voitot kasvavat.
      Se on sitä persujen mielistä väestön vaihtoa!
      Tuota vöestönvaihtoa varten ammattiyhdistysliike ajettu ahtaalle.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      175
      5625
    2. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      103
      5574
    3. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      180
      4548
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      51
      4013
    5. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      61
      3890
    6. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      30
      3548
    7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      127
      1254
    8. Jotenkin tämä

      tilanne taas eskaloitui ja saat mut roikkumaan täällä palstalla. Turhaan. Ei nämä tekstit sua koskaan tavoita. 😭
      Ikävä
      33
      940
    9. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      17
      918
    10. Kivitippu Forenomille

      Ei tiedä itkeäkö vai nauraa kun taas joukolla vakuutetaan kansainvälisten turistien ryntäystä kivitippuun, ja vielä rake
      Lappajärvi
      102
      898
    Aihe