Vasemmisto sekoittaa , ei rakenna

Anonyymi-ap

Tässä kun katsellut opposition touhuja, niin oppositio on vain arvostellut, mutta ei ole tuonut mitään toteutettavissa olevia hyviä ratkaisuja mihinkään. Aikaa on käytetty muiden syyttelyyn, Hamas terrorismin tukemiseen Israel vastaisuudella. Vasemmisto on ikään kuin suomalaisten köyhien, työläisten puolella, mutta puheet ja teot eivät ole enää samat. Oma isoäitini oli vasemmistossa aikoinaan, silloin pyrittiin parantamaan oloja, tasa arvoa. Isoäitini oli kristitty ja vasemmistolainen. Nyt vasemmisto ilkeilee kristityille, pyrkii parantamaan maailmalta tulleiden rikollisten asemaa, vie naisten tasa arvoa alaspäin islam ihannoimisellaan, kun haluaa näiden äänet.

10

144

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      - SDP ja LaitaVasemmisto ja MYRKYN-Vihreät ja VasemmistoKEPU -

      - - Ovat Vain " ikuisia-Jokapaikan-Jarruja "

      - - Siis - Ei mitää annettavaa -vain SuuVaahossa -HUUTAVAT- omaa Tyhmyyttä

      • Anonyymi

        Sulla ne jutut vaan paranee ja paranee. Mutta koita keksiä jotain uutta.


    • Anonyymi

      Ei tuo oikeistokaan ole mitään hyvää aikaan. Hallitus hajalle nyt jäänyt jo hyvinvointialueiden palkkoja maksamatta. PERKELEEN ROSVOT.

    • Anonyymi

      Se on Purran ja Orpon mantraa. Ehdotukset painetaan maan rakoon, ettei vaan paljastu, että niissä voisi olla järkeäkin. Voisi paljastua, että nykyiset toimenpiteet ovat aivan takapuolesta.

    • Anonyymi

      Se oli yllätys, että vasemmistoliitto haluaa poistaa perintöveron kokonaan. Osa herännyt ja kääntymässä sosialimista oikealle tielle

    • Anonyymi

      vasemmisto,vihreet,sdp,kokoomus ovat alunperin kommunistipuolueita..
      ennenvanhaa kommarit aivopesi noi tollot, nyt niiden jälkeläset seuraa skommarien jalanjäljissä ja terroristit aivopesee tän uuden sukupolven.
      Näi sais palauttaa takas moskovaan, alkaen orpo,stubi,virta,anderson,fatima,natsimar ja kumppanit.

      • Anonyymi

        Menehän takaisin kouluun.


    • Anonyymi

      Kiitos keskusteluun osallistujille. Vasemmistolaisuus toki lähtenyt Neuvostoliitosta, mutta näyttää kuitenkin että jokaisessa maassa hiukan omat vivahteet. Suomessa haluttu ottaa siitä juuri kansan ja työläisten hyvinvointia edistävät ajatukset. Ja suomalaisella rehellisyydellä. Alkuunhan ei tiedetty mitä naapurissa todella tapahtui ja luultiin, että siellä myös oltiin rehellisiä jne.Mutta joo, ajat ovat muuttuneet ja puolueiden ihmiset myös.

    • Anonyymi

      Ei orpopurra ymmärrä neuvoja, pääasia on että varakkaat saavat verohelpotuksia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      49
      956
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      15
      848
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      501
      788
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      46
      717
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      42
      654
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      599
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      596
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      169
      536
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      530
    10. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      56
      487
    Aihe