Joroisissa sijaitsevan Hotelli Joronjäljen edustalla olevalla parkkipaikalla on räjähtänyt pakettiauto.
Ei siitä, mutta uutinen poiki pari mielenkiintoista sivu-uutista.
1.
Hotelli Joronjäljessä peräti 12 vuotta asunut Kevin Claveau kertoo, että hän oli huoneessaan lauantaina puolen päivän aikaan.
– Kuulin valtavan räjähdyksen ja luulin, että jossain lähellä ammutaan tai vähintään lentokone on syöksynyt maahan, Claveau kuvailee ääntä.
Hän soitti ensin hotellin omistajalle, mutta ei saanut omistajaa langanpäähän. Hän otti Catty-kissan mukaan kantokoppaan ja lähti ulos.
- Kuka asuu hotellissa 12 vuotta ja kuinka paljon se on tullut maksamaan? ? ?
2.
Hotellissa asuva virolainen Eno Koitve kertoo räjähdyksen aiheuttaman pamahduksen olleen todella kovaääninen. Hän kertoo, että hän ja kymmenkunta kollegaansa asuu hotellissa ja käy töissä pääkaupunkiseudulla.
- Asutaan Joroisissa hotellissa, mutta käydään porukalla töissä pääkaupunkiseudulla.
Molemmissa on kyllä tavan tallaajalle aika paljon kysymyksiä.
Toivottavasti asiasta tehdään lisäjuttu.
Pakettiauto räjähti Hotelli Joronjäljen edustalla.
10
1088
Vastaukset 10
- Anonyymi
Nostaavat sosiaalietuuksia väärillä nimillä kuten afrikan sakki
- Anonyymi
Täysihoitolatyyppisesti taitaa pitkälti toimia koko 'hotelli'. Liekö tuolla enää muita töissäkään kuin Isäntä Ite. Onhan siitä ollut niin telkkari-kuin lehtijuttujakin pitkin vuosikymmeniä, että myytykin olisi, jos joku olisi ostanut.
- Anonyymi
Tänään sanottiin radiossa hotellin omistajan sanoneen, että rakennus vaurioitui räjähdyksessä perustuksistaan ja rungostaan niin, että kaikki huoneetkin on remontoitava. Tokkopa. Viisaampaa olisi ottaa vakuutusrahat ja jäädä eläkkeelle, kun ikääkin taitaa jo sen verran olla.
- Anonyymi
Toivottavasti ei saa euroakaan vakuutuksesta. On yrittänyt myydä ”hotellia” 100000 eurolla- ei mitään
kiinnostusta kenelläkään, asettanut vakuutuksen omavastuuksi 100000€. Ehdotan siis, että omistaja tuomitaan maksamaan vakuutusyhtiöille joitakin kymmeniä tuhansia korvauksena aiheuttamastaan työmäärästä.
- Anonyymi
jos idän haja asutus alueella oma koti talo palaa niin onko oikein että vakuutus korvaus on 13 euroa mikä on sen talon markkina arvo
- Anonyymi
Eiköhän vakuutusyhtiö ole arvon aika hyvin arvioinut.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eiköhän vakuutusyhtiö ole arvon aika hyvin arvioinut.
Mikähän vakuutusyhtiö kun Auvo
ei saa korvauksia vaikka on
MAKSANUT vakuutuksia yrityksestään.
Herätys Joroinen 😍
Räjähdys vaurioitti hotellikiinteistöä pahoin, mutta osa on edelleen kunnossa.
Huomenna lauantaina Puurtinen järjestää hotellin baarissa 90-luvun teemabileet, joiden hän toivoo kiinnostavan ihmisiä.
– Yritän nollata tilanteen. Joulumieltä ei ole kyllä yhtään.
Löytyykö kylältä apuja yrittäjälle 🤓
- Anonyymi
Oliko siinä autossa liikaa metaania?
- Anonyymi00009
Toi hotelli olisi pitänyt 20v sitten laitaa käyttökieltoon homeen takia. Yritetty myydä kuka home hotellin ostaisi??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1161376
- 45921
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50746Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r133704- 70666
- 67626
- 53607
- 55565
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.101507Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20490- 34477
Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e98470Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32468Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?115463- 5458
Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453- 49447
- 51445
- 52413
- 42410