Joroisissa sijaitsevan Hotelli Joronjäljen edustalla olevalla parkkipaikalla on räjähtänyt pakettiauto.
Ei siitä, mutta uutinen poiki pari mielenkiintoista sivu-uutista.
1.
Hotelli Joronjäljessä peräti 12 vuotta asunut Kevin Claveau kertoo, että hän oli huoneessaan lauantaina puolen päivän aikaan.
– Kuulin valtavan räjähdyksen ja luulin, että jossain lähellä ammutaan tai vähintään lentokone on syöksynyt maahan, Claveau kuvailee ääntä.
Hän soitti ensin hotellin omistajalle, mutta ei saanut omistajaa langanpäähän. Hän otti Catty-kissan mukaan kantokoppaan ja lähti ulos.
- Kuka asuu hotellissa 12 vuotta ja kuinka paljon se on tullut maksamaan? ? ?
2.
Hotellissa asuva virolainen Eno Koitve kertoo räjähdyksen aiheuttaman pamahduksen olleen todella kovaääninen. Hän kertoo, että hän ja kymmenkunta kollegaansa asuu hotellissa ja käy töissä pääkaupunkiseudulla.
- Asutaan Joroisissa hotellissa, mutta käydään porukalla töissä pääkaupunkiseudulla.
Molemmissa on kyllä tavan tallaajalle aika paljon kysymyksiä.
Toivottavasti asiasta tehdään lisäjuttu.
Pakettiauto räjähti Hotelli Joronjäljen edustalla.
9
769
Vastaukset
- Anonyymi
Nostaavat sosiaalietuuksia väärillä nimillä kuten afrikan sakki
- Anonyymi
Täysihoitolatyyppisesti taitaa pitkälti toimia koko 'hotelli'. Liekö tuolla enää muita töissäkään kuin Isäntä Ite. Onhan siitä ollut niin telkkari-kuin lehtijuttujakin pitkin vuosikymmeniä, että myytykin olisi, jos joku olisi ostanut.
- Anonyymi
Tänään sanottiin radiossa hotellin omistajan sanoneen, että rakennus vaurioitui räjähdyksessä perustuksistaan ja rungostaan niin, että kaikki huoneetkin on remontoitava. Tokkopa. Viisaampaa olisi ottaa vakuutusrahat ja jäädä eläkkeelle, kun ikääkin taitaa jo sen verran olla.
- Anonyymi
Toivottavasti ei saa euroakaan vakuutuksesta. On yrittänyt myydä ”hotellia” 100000 eurolla- ei mitään
kiinnostusta kenelläkään, asettanut vakuutuksen omavastuuksi 100000€. Ehdotan siis, että omistaja tuomitaan maksamaan vakuutusyhtiöille joitakin kymmeniä tuhansia korvauksena aiheuttamastaan työmäärästä.
- Anonyymi
jos idän haja asutus alueella oma koti talo palaa niin onko oikein että vakuutus korvaus on 13 euroa mikä on sen talon markkina arvo
- Anonyymi
Eiköhän vakuutusyhtiö ole arvon aika hyvin arvioinut.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eiköhän vakuutusyhtiö ole arvon aika hyvin arvioinut.
Mikähän vakuutusyhtiö kun Auvo
ei saa korvauksia vaikka on
MAKSANUT vakuutuksia yrityksestään.
Herätys Joroinen 😍
Räjähdys vaurioitti hotellikiinteistöä pahoin, mutta osa on edelleen kunnossa.
Huomenna lauantaina Puurtinen järjestää hotellin baarissa 90-luvun teemabileet, joiden hän toivoo kiinnostavan ihmisiä.
– Yritän nollata tilanteen. Joulumieltä ei ole kyllä yhtään.
Löytyykö kylältä apuja yrittäjälle 🤓
- Anonyymi
Oliko siinä autossa liikaa metaania?
- Anonyymi00009
Toi hotelli olisi pitänyt 20v sitten laitaa käyttökieltoon homeen takia. Yritetty myydä kuka home hotellin ostaisi??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1327193KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4206934Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei693523Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521353117Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1092674Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään442251- 1261916
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231783Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821447- 741327