https://youtu.be/Jj8MGpTqnl4?si=wZYzMJ3QYaMMpFtb
Voiko tavaralle ahneenmpaa ihmistä olla edes olemassa?
Toivottavasti tänä jouluna seuraajat muistavat osallistua jo hyvissä ajoin kuluttaja poikansa kulutusjuhliin.
Voiko tavaralle ahneenmpaa ihmistä olla edes olemassa?
Toivottavasti tänä jouluna seuraajat muistavat osallistua jo hyvissä ajoin kuluttaja poikansa kulutusjuhliin.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Aloittajalla flippaa, kukaan ei välitä kun vinkuu vain. Mee urpo valittaa Herleville tuhlailusta.
Oikein!!
Onko synnyinpesänsä muokkaaja koskaan kysynyt miten Otto haluaa elää?
Kaiken "tuunaa" vain omien mielihalujensa ja makujensa mukaiseksi teollisuusruuasta lähtien.
Tulee mieleen käen poikanen.
Ilmeisesti vanhukset ovat lapsentasolla eivätkä osaa mitään koska poistettiin.
Kovaapa on kollisut kun poisti raukka kaikki itseään koskettavat viestit :_))))
Kyllä narsku on aina nasku kun ei äly riitä.
Katsojan ruutukin täyttyy ääriään myöten minä minää.
Onko ihmisen elämäntehtävä tarpeettoman roinan ja krääsän kerääminen ympärilleen?
Luopumisen tuska tarkoittaa vaikeutta päästää irti asioista, kuten tavaroista, suhteista tai ajatuksista, jotka tuottavat henkistä tai fyysistä kärsimystä. Se on tunne, joka voi liittyä esimerkiksi tavaroiden säilyttämiseen "varmuuden vuoksi" tai menneisyyden tunteisiin joista on vaikea luopua.
Mitäs teillä onkaan muuta kuin kelalluukku, ei siinä tavaraa tarvita kun pihalle potkitaan.
"Aloittajalla flippaa, kukaan ei välitä kun vinkuu vain. Mee urpo valittaa Herleville tuhlailusta."
Ketä Herleviä tyhmä tarkoitat?
En tiedä kuin kokin.
Kieltää uskonsa mutta kuitenkin heittäytyy jouluna peräkamarin sänkyyn makaamaan ja odottaa palvojiltaan kultaa ja mirhamia.
Kakki kelpaa ainokaiselle pojalle paitsi punakaalit, niitä älköön hänelle lähetettäkö
Hauskoja nämä kateellisten valitukset 😂
Kateellisia ei suinkaan vaan ihan terveellä järjellä varustettu jotka huomioivat tälläisen ihan juurikin omaan pienisieluisten ja turhuuksien joukkoon
Nää vinkujien kommentit on ihan parhautta, miten pohjalla ne voikaan olla :))
Peter Pan siellä rellestää. Tavaraa kertyy pihaan ja pirtiin, kun luonne ailahtelee. Kaikkea pitää olla kun poika kyllästyy äkkiä, joten se mikä on tänään jees, on huomenna jo unohdettu.
Ja se on sinun asiasi tai jotenkin kuuluu sinulle? HOMMAA URPO ELÄMÄ.
Näitä romu-ukkoja on joka kylällä,kun ei ole mitään järkevää tekemistä niin aletaan romu-ukoksi,ja vieläpä maksetaan niistä ravaroista. Hupinsa kelläkin,niin pitkään se on ok kun ne romut pysyy omalla tontilla ja vähän näkymättömissä naapureilta.
"Näitä romu-ukkoja on joka kylällä,kun ei ole mitään järkevää tekemistä niin aletaan romu-ukoksi,ja vieläpä maksetaan niistä tavaroista. Hupinsa kelläkin,niin pitkään se on ok kun ne romut pysyy omalla tontilla ja vähän näkymättömissä naapureilta."
Juuri noin, jos ihminen alkaa naapureiden ikkunoiden alle dinosauruksiaan pystyttelemään ja rojujaan kasaamaan niin sellaista ei tarvitse kenenkään hyväksyä.
Viekööt rojunsa alueille joissa kaikki ovat roinan kerääjiä.
Eipäs noilla juililla ole naapureita lähimailla.
Vajaalla ei ole niin sehän se kadettaa.
https://youtu.be/1VBw6UapR1A?si=cTEitdiBTcrada3z
https://youtu.be/l1By_vgohII?si=6X0Ao7uxCjDMsJfg
https://youtu.be/NuqzzxUZzhA?si=Omb-Hmry62UZJ_hQ
Näkymät sinun ikkunasta?
Millonka telkussa ensi-ilta.
"Millonka telkussa ensi-ilta."
Eikö Youtubessa tule jatkuvana virtana ensi-aamuja, ensi-päiviä ja ensi-iltoja?
Mikään ei muutu koska tv-sarjojen tekijät eivät kysy vaan myötäilevät massoja tienatakseen rahaa.
Muutenkin suomalainen maaseutu näivettyy kun ihmiset ikääntyvät eikä ole rahaa korjata ja kunnostaa ränsistyviä rakennuksia.
Joku metsämökkiin muuttava huhhendaali ei maaseutua pelasta, eivätkä "tubettavat konemiehet"
So what? Niinhän se on ollut kautta-aikojen. Seuraava nälänhätä ja jo kelpaa asua.
Tarpeeksi ajoissa kun pitää joulunaikaa esillä voi auttaa tasaisen tavara ja rojuvirran saannin. Ei tule yhessä rysäyksessä kaikki syliin.
Seuraajat mehtä manille laittaneet vaikka mitä vaatepuolta. Ja saanu firmoilta. Villapaitaa ja ties mitä, mut käyttääkö? Ei. Runtussa jossain komerossa koiperhosia oottaen. Kun ei näy olevan mitään tolkkua vaatteiden viikkaamisessa tms. Myttyyn vuan.
Ja se on miten ihmeessä sun ongelma? Tekeekö mieli sinne akaks viikkaamaan?
"Eipäs noilla juililla ole naapureita lähimailla."
Ei ole naapureita näkemässä ja siinä syy roinan esittelemiseen internetin sontaluukuissa.