Muslimi myöntää, että pedofilia on ok ja se kuuluu islaminuskontoon.
Tätä ei tarvita Suomeen. Niin paljon on jo ongelmia kaikissa maissa, joissa on sinisilmäisesti taputeltu näitä päähän ja painettu rikokset, alaikäisten raiskaukset, villasella.
Pitää uskaltaa sanoa, että tämä uskonto ei sovi Suomeen.
Kaikki uskonnot on tyhmiä, yliluonnollisine satuineen, mutta islam on sairas.
https://www.facebook.com/share/r/1Bmm81J4NU/?mibextid=wwXIfr
Islaminuskonto on länsimaihin sopimaton
21
487
Vastaukset
- Anonyymi
Tunkeutumalla tuhoamiset on näitten periaateita.
- Anonyymi
Kristinuskon mukaanhan suurimmassa osassa maata mennään.
Jollain on eriävä vuosilukunsa.
https://www.facebook.com/share/r/1FeRHaiAfr/?mibextid=wwXIfr - Anonyymi
Aloituksesta
( Pitää uskaltaa sanoa, että tämä uskonto ei sovi Suomeen.
Kaikki uskonnot on tyhmiä, yliluonnollisine satuineen, )
Mutta elämähän on LYHYT KUIN TÄHDEN LENTO ja näinollen täysin LUOJAN LUOMUSTA AJASTA AIKAAN - Anonyymi
Kristinuskoakaan ei hyväksytä suuressa osassa maailmaa. Kuitenkin se on perusta monille asioille kaikkialla maailmassa. Islam ja koraani tuo EVANKELIUMIN, TOTUUDEN, VAROITUKSEN, RATKAISUN JA YMMÄRRYKSEN, mutta juuri tuossa ymmärryksessä mennään usein liian pitkälle.
Jeesus Siirakin kirjan perusteella voidaan päätellä että VIISAUS on hallitsijoille tärkein ominaisuus. Sen sijaan ymmärrys kaikkia asioita ja ryhmiä ja syntisyyttä ja pahoja tekoja kohtaan johtaa jopa helvettiin. Islamissa on 73 lahkoa, joista vain yksi pelastuu ja tuo pelastuva lahko on enemmistön kantaa noudattava.
Katolinen kirkko ankaralla kädellä tuhosi kaikki vieraat opit ja yritykset pienten ryhmien, heimojen ja kansojen omiin käsityksiin uskosta. He toimivat viisaasti. Mutta islam hyväksyi jokaiselle heimolle ja pienelle ryhmälle ymmärtäen aivan omat käsitykset islamista. Tämä on poliittisesti ja hallitsemisen kannalta ongelmallista.
Islam uskontona enemmistön noudattamassa muodossa on varmasti kohtuullinen, mutta islam ei sovellu kansojen hallitsemiseen ymmärryksen painottamisesta johtuen. Tosin on myönnettävät että Ranskan vallankumous otti islamin ymmärtäväisyyttä huomioon hyvin paljon ja nykyisin länsimaissa on kova kamppailu: PITÄÄKÖ JATKAA ISLAMIN JA RANSKAN VALLANKUMOUKSEN YMMÄRRYKSEN LINJOILLA VAI TULEEKO KOVENTAA VIISAASTI OPPIA JA KANSALAISTEN KONTROLLIA KIINAN TAVOIN.
Ilmestys kertoo, että Islam on ymmärryksensä kanssa Euroopassa petojen ohjaava uskonto jonkin aikaa, mutta ajautuu sotaan JUMALAN SANAA vastaan ja ilmeisesti häviää tuon sodan. Jumalan sana painottaa viisautta ja pyhyyttä.
Kuinka hyvää onkaan islam painotteinen hallinto ollut pedoille Ranskan vallankumouksesta alkaen!!!! Vapaus, veljeys ja tasa-arvo sekä ymmärrys ovat kukoistaneet. Muutos on kuitenkin oven takana ja 2100 jKr viimeistään tulee vastavallankumous, jonka jälkiseurauksena Yhdysvallat ja Pohjois-Eurooppa menettävät otteen maailmaan. JUMALA TAHTOO PALAUTTAA VIISAUDEN JA PYHYYDEN VOIMAAN.- Anonyymi
Kiven kierto on justiisa sama kiertää tai ei ja miten päin sitä kiertää ...
- Anonyymi
Päivän sana
Keskiviikko 5.11.2025
Tulee aika, jolloin ihmiset eivät siedä kuulla tervettä oppia vaan haalivat itselleen halunsa mukaisia opettajia kuullakseen sitä mitä kulloinkin mieli tekee.
2. Tim. 4:3
Islam on juuri mielen halujen mukaista valtaustekniikkaa ja sumutusta kaikki
- Anonyymi
Päivän Sana
05.11.25
Totisesti, totisesti: joka pitää kiinni minun sanastani, ei milloinkaan näe kuolemaa. Joh. 8:51
Tuolla hakemalla tulee elvä elämä eteen vertauksin kuvattuna.
--- >>>Joh. 8:51 - Anonyymi
Sillee. Rauhaisaa on puhe uskonnon puolesta. 🤔
https://www.facebook.com/share/r/1RYQmGF3rq/?mibextid=wwXIfr - Anonyymi
Päivän Sana
08.11.25
Tämän nähdessään fariseukset sanoivat Jeesuksen opetuslapsille: ”Kuinka teidän opettajanne syö yhdessä publikaanien ja muiden syntisten kanssa!” Jeesus kuuli sen ja sanoi: ”Eivät terveet tarvitse parantajaa, vaan sairaat. Menkää ja tutkikaa, mitä tämä tarkoittaa: ’Armahtavaisuutta minä tahdon, en uhrimenoja.’ En minä ole tullut kutsumaan hurskaita, vaan syntisiä.”
Matt. 9:11–13
Totuudelle elämä perustuu - Anonyymi
Päivän sana
Lauantai 15.11.2025
Jumala osoittaa rakkautensa meitä kohtaan siinä, että Kristus kuoli meidän puolestamme, kun vielä olimme syntisiä.
Room. 5:8
Mitäs islami tääläh tekee ?
Koska se on länsimaihin sopimaton ja vailla Kristuksen antamaa suojaa.- Anonyymi
YLe -
Huumekauppiaat ja terroristit värväävät turhautuneita musliminuoria Brysselissä
Eurooppaa kymmenen vuotta sitten ravistelleiden terrori-iskujen tekijöitä löytyi Brysselin Molenbeekista. Kävimme katsomassa, millainen on pahan maineen saanut seutu nykyisin.
https://yle.fi/a/74-20193727
Miksi järetyyden annetaan seilata seassamme tuho seurauksin.
- Anonyymi
Päivän Sana
Sunnuntai
16.11.25
Mutta kun kaikki nukkuivat, hänen vihamiehensä tuli, kylvi vehnän sekaan rikkaviljaa ja meni pois.
Matt. 13:25
...................
Tämä aika on nyt käsillä miten rikkaruohoa kylvetään elävän elämän tuhoksi
- mutta mutta Totisesti, totisesti: joka pitää kiinni minun sanastani, ei milloinkaan näe kuolemaa. Joh. 8:51
Tuolla hakemalla tulee elvä elämä eteen vertauksin kuvattuna.
--- >>>Joh. 8:51
Muuten miksi kuoleman hakuisuus on joillekkin niin tärkeätä ? - Anonyymi
KOKO Euroopa herää tähän tuhoisuuteen mihin pyrkivät elämämme laittamaan
- Anonyymi
No ei kuulu. En tiedä mistä tällänen ajatus kumpuaa mutta ei.
- Anonyymi
Mbs on kumman kalpea aina vieraillessaan toisissa maissa.
- Anonyymi
Ei se sovellu muslimimaihinkaan, koska niin monet haluavat tulla aavikolta esim Suomeen.
- Anonyymi
Ilmaisuuden ominaisuutta osaavat käyttää hyväkseen röyhkeyksin ja tuhoisuutta tuovat lahjana pahuutensa ominaisuuksin -
- Anonyymi
ne on huureja 🤣🤣🤣
- Anonyymi
ON tuhon ja valtauksen järestelmä ja on kokoaikaisessa vallanjanossaan täysin toista mitä meinaavat.
- Anonyymi
Jean Sibelius: Finlandia-hymni
https://www.youtube.com/watch?v=cC1AWfiz8lk&pp=ygUNamVhbiBzaWJlbGl1cw==
Suomi on vapaa maa elää,
- mutta tuliat meinaat suomen juonia lenkiinsä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen mukaan rasismi on huumoria
Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀2716677Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis2296246Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai425652Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j1514978Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi303785Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava
Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main1953719Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome1313445Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan43133HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok333133Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa
Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja3332799