Muslimi myöntää, että pedofilia on ok ja se kuuluu islaminuskontoon.
Tätä ei tarvita Suomeen. Niin paljon on jo ongelmia kaikissa maissa, joissa on sinisilmäisesti taputeltu näitä päähän ja painettu rikokset, alaikäisten raiskaukset, villasella.
Pitää uskaltaa sanoa, että tämä uskonto ei sovi Suomeen.
Kaikki uskonnot on tyhmiä, yliluonnollisine satuineen, mutta islam on sairas.
https://www.facebook.com/share/r/1Bmm81J4NU/?mibextid=wwXIfr
Islaminuskonto on länsimaihin sopimaton
22
775
Vastaukset
- Anonyymi
Tunkeutumalla tuhoamiset on näitten periaateita.
- Anonyymi
Kristinuskon mukaanhan suurimmassa osassa maata mennään.
Jollain on eriävä vuosilukunsa.
https://www.facebook.com/share/r/1FeRHaiAfr/?mibextid=wwXIfr - Anonyymi
Aloituksesta
( Pitää uskaltaa sanoa, että tämä uskonto ei sovi Suomeen.
Kaikki uskonnot on tyhmiä, yliluonnollisine satuineen, )
Mutta elämähän on LYHYT KUIN TÄHDEN LENTO ja näinollen täysin LUOJAN LUOMUSTA AJASTA AIKAAN - Anonyymi
Kristinuskoakaan ei hyväksytä suuressa osassa maailmaa. Kuitenkin se on perusta monille asioille kaikkialla maailmassa. Islam ja koraani tuo EVANKELIUMIN, TOTUUDEN, VAROITUKSEN, RATKAISUN JA YMMÄRRYKSEN, mutta juuri tuossa ymmärryksessä mennään usein liian pitkälle.
Jeesus Siirakin kirjan perusteella voidaan päätellä että VIISAUS on hallitsijoille tärkein ominaisuus. Sen sijaan ymmärrys kaikkia asioita ja ryhmiä ja syntisyyttä ja pahoja tekoja kohtaan johtaa jopa helvettiin. Islamissa on 73 lahkoa, joista vain yksi pelastuu ja tuo pelastuva lahko on enemmistön kantaa noudattava.
Katolinen kirkko ankaralla kädellä tuhosi kaikki vieraat opit ja yritykset pienten ryhmien, heimojen ja kansojen omiin käsityksiin uskosta. He toimivat viisaasti. Mutta islam hyväksyi jokaiselle heimolle ja pienelle ryhmälle ymmärtäen aivan omat käsitykset islamista. Tämä on poliittisesti ja hallitsemisen kannalta ongelmallista.
Islam uskontona enemmistön noudattamassa muodossa on varmasti kohtuullinen, mutta islam ei sovellu kansojen hallitsemiseen ymmärryksen painottamisesta johtuen. Tosin on myönnettävät että Ranskan vallankumous otti islamin ymmärtäväisyyttä huomioon hyvin paljon ja nykyisin länsimaissa on kova kamppailu: PITÄÄKÖ JATKAA ISLAMIN JA RANSKAN VALLANKUMOUKSEN YMMÄRRYKSEN LINJOILLA VAI TULEEKO KOVENTAA VIISAASTI OPPIA JA KANSALAISTEN KONTROLLIA KIINAN TAVOIN.
Ilmestys kertoo, että Islam on ymmärryksensä kanssa Euroopassa petojen ohjaava uskonto jonkin aikaa, mutta ajautuu sotaan JUMALAN SANAA vastaan ja ilmeisesti häviää tuon sodan. Jumalan sana painottaa viisautta ja pyhyyttä.
Kuinka hyvää onkaan islam painotteinen hallinto ollut pedoille Ranskan vallankumouksesta alkaen!!!! Vapaus, veljeys ja tasa-arvo sekä ymmärrys ovat kukoistaneet. Muutos on kuitenkin oven takana ja 2100 jKr viimeistään tulee vastavallankumous, jonka jälkiseurauksena Yhdysvallat ja Pohjois-Eurooppa menettävät otteen maailmaan. JUMALA TAHTOO PALAUTTAA VIISAUDEN JA PYHYYDEN VOIMAAN.- Anonyymi
Kiven kierto on justiisa sama kiertää tai ei ja miten päin sitä kiertää ...
- Anonyymi
Päivän sana
Keskiviikko 5.11.2025
Tulee aika, jolloin ihmiset eivät siedä kuulla tervettä oppia vaan haalivat itselleen halunsa mukaisia opettajia kuullakseen sitä mitä kulloinkin mieli tekee.
2. Tim. 4:3
Islam on juuri mielen halujen mukaista valtaustekniikkaa ja sumutusta kaikki
- Anonyymi
Päivän Sana
05.11.25
Totisesti, totisesti: joka pitää kiinni minun sanastani, ei milloinkaan näe kuolemaa. Joh. 8:51
Tuolla hakemalla tulee elvä elämä eteen vertauksin kuvattuna.
--- >>>Joh. 8:51 - Anonyymi
Sillee. Rauhaisaa on puhe uskonnon puolesta. 🤔
https://www.facebook.com/share/r/1RYQmGF3rq/?mibextid=wwXIfr - Anonyymi
Päivän Sana
08.11.25
Tämän nähdessään fariseukset sanoivat Jeesuksen opetuslapsille: ”Kuinka teidän opettajanne syö yhdessä publikaanien ja muiden syntisten kanssa!” Jeesus kuuli sen ja sanoi: ”Eivät terveet tarvitse parantajaa, vaan sairaat. Menkää ja tutkikaa, mitä tämä tarkoittaa: ’Armahtavaisuutta minä tahdon, en uhrimenoja.’ En minä ole tullut kutsumaan hurskaita, vaan syntisiä.”
Matt. 9:11–13
Totuudelle elämä perustuu - Anonyymi
Päivän sana
Lauantai 15.11.2025
Jumala osoittaa rakkautensa meitä kohtaan siinä, että Kristus kuoli meidän puolestamme, kun vielä olimme syntisiä.
Room. 5:8
Mitäs islami tääläh tekee ?
Koska se on länsimaihin sopimaton ja vailla Kristuksen antamaa suojaa.- Anonyymi
YLe -
Huumekauppiaat ja terroristit värväävät turhautuneita musliminuoria Brysselissä
Eurooppaa kymmenen vuotta sitten ravistelleiden terrori-iskujen tekijöitä löytyi Brysselin Molenbeekista. Kävimme katsomassa, millainen on pahan maineen saanut seutu nykyisin.
https://yle.fi/a/74-20193727
Miksi järetyyden annetaan seilata seassamme tuho seurauksin.
- Anonyymi
Päivän Sana
Sunnuntai
16.11.25
Mutta kun kaikki nukkuivat, hänen vihamiehensä tuli, kylvi vehnän sekaan rikkaviljaa ja meni pois.
Matt. 13:25
...................
Tämä aika on nyt käsillä miten rikkaruohoa kylvetään elävän elämän tuhoksi
- mutta mutta Totisesti, totisesti: joka pitää kiinni minun sanastani, ei milloinkaan näe kuolemaa. Joh. 8:51
Tuolla hakemalla tulee elvä elämä eteen vertauksin kuvattuna.
--- >>>Joh. 8:51
Muuten miksi kuoleman hakuisuus on joillekkin niin tärkeätä ? - Anonyymi
KOKO Euroopa herää tähän tuhoisuuteen mihin pyrkivät elämämme laittamaan
- Anonyymi
No ei kuulu. En tiedä mistä tällänen ajatus kumpuaa mutta ei.
- Anonyymi
Mbs on kumman kalpea aina vieraillessaan toisissa maissa.
- Anonyymi
Ei se sovellu muslimimaihinkaan, koska niin monet haluavat tulla aavikolta esim Suomeen.
- Anonyymi
Ilmaisuuden ominaisuutta osaavat käyttää hyväkseen röyhkeyksin ja tuhoisuutta tuovat lahjana pahuutensa ominaisuuksin -
- Anonyymi
ne on huureja 🤣🤣🤣
- Anonyymi
ON tuhon ja valtauksen järestelmä ja on kokoaikaisessa vallanjanossaan täysin toista mitä meinaavat.
- Anonyymi
Jean Sibelius: Finlandia-hymni
https://www.youtube.com/watch?v=cC1AWfiz8lk&pp=ygUNamVhbiBzaWJlbGl1cw==
Suomi on vapaa maa elää,
- mutta tuliat meinaat suomen juonia lenkiinsä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2743415Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1041720Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is2121333- 731323
- 621174
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra1991097Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:521039- 63991
Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea
Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei18863- 42847