Omena päivässä pitää lääkärin loitolla

Kannattaa kokeilla ja syödä omena kerran päivässä . Ei ainakaan pahenna terveyttä muutkaan hedelmät.
3260
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vaan kun minulle ei sovi omenat, päärynät, luumut, persikat ja nektariinit, vesimeloni, eikä muutkaan kivelliset hedelmät.

Äänestä
  • Sama minulla, pakko jättää hedelmät kauppaan.

    Äänestä

Omenat on vähän mauttomia, mieluummin muita hedelmiä. Nyt oon avokado - kaudella ja appelsiinit on makoisia, osa nektariineista. Mitähän muita kausi hedelmii ois =)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kannattaa kokeilla ja syödä omena kerran päivässä . Ei ainakaan pahenna terveyttä muutkaan hedelmät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu