päinvastoin kuin persujen ns. "tutkimukset" ja ns. "laskelmat". Persujen uutisethan ovat aina tarkoitushakuisesti vääristeltyjä.
Uuden puolueettoman tutkimuksen tutkijat ovat eläkkeellä oleva Tilastokeskuksen entinen kehittämispäällikkö Pekka Myrskylä ja Diakonia-ammattikorkeakoulun tutkija Sakari Kainulainen.
Raportin julkaisi tiistaina Diakonia-ammattikorkeakoulu. Myyttejä murtava raportti on ensimmäinen kattava tilastollinen tarkastelu maahanmuuttajien vaikutuksesta julkistalouteen ja työmarkkinoihin koko väestön tasolla. Se tekee tyhjäksi
persujen "valetutkimukset", joissa otetaan huomioon vain menot, ei koskaan
maahanmuuttaajien valtiolle maksamia veroja.
Vieraskielisten osuus verokertymästä on merkittävä ja tulonsiirtoihin verrattuna
PLUSSALLA.
https://www.ku.fi/artikkeli/5230844-maahanmuuttajat-maksavat-enemman-veroja-kuin-saavat-tulonsiirtoja-kertoo-kattava-tutkimus
Maahanmuuttajat maksavat enemmän veroja kuin saavat tulonsiirtoja, kertoo tutkimus
10
73
Vastaukset
- AnonyymiUUSI
KansanUutiset on samaa sarjaa kun hamasin uutistoimisto.
SDP on kaatopaikka kamaa.- AnonyymiUUSI
Tutkimus ei ole Kansan Uutisten tekemä. Tutkimuksesta ei tietenkään kerrota
vale- ja vääristelymedia PersuPravdassa. joka levittää vihapuhetta
ahkerista maahanmuuttajista säilyttääkseen edes rippeet rasistien kannatuksestaan.
Rasisti lyö kirveellä jalkaansa ja uskoo PS:ään
Muut petetyt jo jättivät PS:n. PS:n kannatus romahti. Se on nyt vähemmistö-pienpuolue,
joka häviää poliittiselta kartalta.
- AnonyymiUUSI
Rasisteilta meni pohja mölinälleen.
- AnonyymiUUSI
Ei rasisti lue muuta kuin persujen valemediaa. Ei tämä tieto tavoita rasistin aivokuoppaa.
- AnonyymiUUSI
Tutkimus tekee tyhjäksi persujen tarkoitushakuiset "valetutkimukset", joissa otetaan huomioon vain menot, ei koskaan maahanmuuttajien valtiolle maksamia veroja.
- AnonyymiUUSI
Pöljä Persu. Suoraan pölhölästä. Jakaa rahaa, jotta saa kantaa siitä veroa ,jep jep... Suomen ekonomistit varmaan kiittää ja taputtaa .Toihan on iha hallituksen talous linjoissa . Kokoomus ku synnyttää työpaikkoja viemällä työttömiltä toimeentulon ja tuomalla työvoimaa ulkomailta edistää työvoiman saantia kun maassa on puolimiljoonaa työtöntä vailla toimeentulo mahdollisuutta. Onko se vielä joku ihme että kaikki menee perseelleen.
- AnonyymiUUSI
Missä perähikiä ladosta noi lausunno antajat on oppinsa hakeneet?
- AnonyymiUUSI
Jos 2015 maahantulleista mamuista on työssä 43% ei ole oletettavaa että maksavat veroja niin paljon että 57%tuet katetaan
- AnonyymiUUSI
Persujen tietolähde on disinformaatio keskus Suomen uutiset. Siellä väännetään ja käännetään asioita niin pitkään, että kaikki pikku persut röhkivät onnesta. Ja faktasta ei tarvitse välittää tippaakaan.
- AnonyymiUUSI
Haittamaahanmuutto jonka punikitviheriät meille aiheuttaneet maksaa veronmaksajille yli 6miljardia vuodessa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja13714378Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va325981SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1565567Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3094389HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.484174"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1083692Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant163642Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan273591Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan642672Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.951482