Jyväskylä on Rasistinen

Anonyymi-ap

Kuinka vaikea on ymmärtää että niin metsä vastaa kuin sinne huudetaan. Olen nähnyt ja kuullut kun nuoria ulkomaalaisia opiskelijoita ja pieniä lapsia kutsutaan N sanalla, tietysti kiekku kasvaa tämän myötä.

Antakaa rakkautta ja ymmärrystä.

42

487

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kertoo itse rasisti

    • Anonyymi

      Otahan suvakki lääkkeesi, mikä teitä vaivaa ?

    • Anonyymi

      Pitäisi aloittaa vähennystoimenpiteet koko Suomessa.

      • Anonyymi

        Aloitetaan vaikka sinusta


    • Anonyymi

      Pamppua tarvitaan aloittajalle, ennen matuja kaupungissa pamputtivat suomalaisia, nyt se olisi rasismia jos johonkin puuttuisivat

    • Anonyymi

      Palautetaan sinne mistä suvut ovat alunperin lähtöisin.

      • Jaa Laukaaseen vai?🤔


    • Anonyymi

      Apina pitää ajaa puuhun jolloin se ei ole maassa haitaksi!

      • Mummos on apina. 🐒


    • Anonyymi

      Ei Jyväskylä ole yhtään rasistisempi, Suomalaiset ovat vain liian hyväuskoisia hyysääjiä.

    • Niiloksi sanovat hävitöntä kerrassaan! 😡✊️

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Minä luin tuon sinun laittamasi artikkelin, niin minä olen vähän hämmentynyt mitä sillä on tekemistä tämän ketjun kanssa. Tässä ketjussa puhutaan rasismista, eikä tuossa artikkelissasi ole mitään keskustelua rasismista, se on vain tarina rikosesta, joka tapahtui. Jos tuon rikoksen tekijä olisi oikeasti sanonut, että hän teki tekonsa rasismin takia, niin sitten se tietenkin liittyisi tähän keskusteluun, mutta näin ei ollut.

        En siis oikein ymmärrä mikä sinun tavoitteesi oli, kun linkkasit tuon artikkelin. Oliko sinun tavoitteesi oikeasti, että kaikki, jotka tuon luki sanoo "Vau, mä luulin, että rasismi on väärin, mutta nyt, kun mä luin tuon artikkelin, jossa tummaihoinen tyyppi teki jotain rikollista, niin mä tajusin, että rasismi on oikeasti oikeutettua!"? Jos oli, niin sinulta kyllä puuttuu pari aivosolua. Minä voisin ihan hyvin laittaa vastauksena artikkelin rikoksesta, jonka teki valkoihoinen tyyppi, niin sinun logiikkasi perusteella se sitten tarkoittaisi sitä, että rasismi valkoihoisia vastaan on oikeutettua.

        Ja minä en edes maininnut sitä, kuinka ketjun luoja puhui rasismista, mitä viattomat lapsetkin joutuvat kokemaan, ja kun sinä linkkasit tuon artikkelin, niin sinä väistöämättä implikoit, että viattomiin lapsiin kohdistuva rasismi on myös oikeutettua, jos joku aikuinen tekee jotain laitonta. Minun ei täytyisi selittää, miksi tällainen ajattelutapa on idioottimaista.


      • Anonyymi

        moni puutteessa elävä naisoletettu saattaisi tykätäkin


    • Anonyymi

      Suomessa on aika vaikeaa löytää kaupunki, joka ei ole rasistinen. Se vain on näin, kun suomalaiset on aika vanhanaikaisia ja jäljessä näkemysten ja tieteen asioissa. Jos esimerkkejä haluaa, niin minulle on tullut vastaan suomalaisia, jotka esim. ovat siinä luulossa, että autismi tarkoittaa sitä, että ei pärjää elämässä. Älytttömän moni suomalainen ei myöskään vieläkään tajua biologisen sukupuolen ja sukupuoli-identiteetin eroa, vaikka siihen riittäisi vain yksi googletus asian selventämiseen.

    • Anonyymi

      Jos niitä vedettäisiin kuonoon aina nähdessä loppuisi raiskailut ja ryöstelyt.

    • Anonyymi

      Thaikut tarjoamassa halpaa vinoviivan, miksei kelpaa näille,kun pitää raiskata?

      • Anonyymi

        Suomalainen gulli on arvossaan Thaimaassa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Suomalainen gulli on arvossaan Thaimaassa.

        pikkupili siinä kertoo itsestään kun puutteessa on


    • Anonyymi

      Heti kun niitä asuntoja annetaan myös muille kuin moniosaaja kunniakansalaisille

      • Anonyymi

        Katteeks käy vaikka rannilan pellit.


      • Anonyymi

        Jääkö joutaa kaatopaikalle!


      • Anonyymi

        Kateus on Suvimäelle huomattavaa


    • Anonyymi

      Olen ylpeä rasistisista juuristani ja jatkan sukumme rasistisia aatteita koko elämäni. Kukaan tai mikään ei voi sitä estää

    • Anonyymi

      Harmillista, miten moni Suomalainen risteytyy nykyään ja lopputuloksena "mutantteja" . Huomaa hyvin varsinkin paikallisbussilinjalla S5.

    • Anonyymi

      Kannattaa sinunkin lisääntyä niin pääset bussilla ilmaiseksi lastenvaunujen kanssa Kelan toimistoon!

    • Anonyymi

      Rasismi on yksi isänmaallisuuden kantavia elementtejä.

    • Anonyymi

      Taas samat Iranilaiset ukot loisimassa Seppälän Prismassa... oleskeluluvalla oleiltu jo vuosia.

      • Anonyymi

        kuuluvat nekin nykyisin s-omistajiin kuten sinäkin


    • Anonyymi

      Oleskeluluvalla voi olla Suomessa jopa kymmeniä vuosia. Ei heidän tarvitse edes hakea kansalaisuutta,kun ovat oikeutettuja Kelan tukiin siltikin. Purra pistäpäs vauhtia Kela tukien kansallistamiselle.

      • Anonyymi

        eivät saa niin pitkäksi aikaa oleskelulupaa ellei heillä ole työpaikkaa, opiskelupaikkaa tai eivät ole sotapakolaisia


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        eivät saa niin pitkäksi aikaa oleskelulupaa ellei heillä ole työpaikkaa, opiskelupaikkaa tai eivät ole sotapakolaisia

        Myöskin mahdollisesti kotimaassaan vainon kohteeksi joutuvalle voidaan myöntää periaatteessa jatkuva oleskelulupa. Milan Jaff kin kertoo joutuvansa mahdollisesti Irakissa vainon kohteeksi, jos hänet palautetaan sinne. Eivät tarvitse mitään työ tai opiskelupaikkaa saadakseen turvapaikan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        eivät saa niin pitkäksi aikaa oleskelulupaa ellei heillä ole työpaikkaa, opiskelupaikkaa tai eivät ole sotapakolaisia

        No, jos on aikaa maleksia päivät kauppakeskuksissa ei työ tai opiskelupaikkaa vaadita.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        eivät saa niin pitkäksi aikaa oleskelulupaa ellei heillä ole työpaikkaa, opiskelupaikkaa tai eivät ole sotapakolaisia

        Eikö vuosia sotapakolaisena Suomessa oleville voisi jo vaatia jotain työtoimintaa Kelan elätystä vastaan!?


    • Anonyymi

      Ilman muuta kantasuomalaisten vika, ja kotoutumisrahaakin maksetaan ihan liian vähän.

    • Anonyymi

      Rasismi on epäkypsää ja takapajuista. Avarra mielesi

    • Anonyymi

      Terve rasismi on yksi itsenäisen valtion peruskivistä.

    • Anonyymi

      Ihan maahantulijoiden oman käytöksen vika, jos Suomalaisilla herännyt "tietty asenne" heitä kohtaan. Jatkuvasti raiskauksia, rikollisuutta ja kaikkea muuta epämääräistä. Jos Suomalainen käyttäytyisi heidän maassaan vastaavasti olisi hän luultavasti äkkiä päätä lyhyempi...

      • Anonyymi

        Joulunavauksissa voisi polttaa koraaneja nuotioissa.


    • Anonyymi

      Työllisyys palvelut ja kaupunki edistää tasa-arvoa ja tasapuolista käytöstä.
      Mm. Rasistiset työntekijät irtisanotaan ja ulkomaalaisia palkataan ennätysmäärä virkoihin.
      Hyvä esimerkki on IHJ, jossa suurin osa on ulkomaalaistaustaisia työntekijöitä. Lisäksi työllisyys palvelut palkkaa ensisijaisesti ulkomaalaistaustaisia työsuhteisiin ja näin on linjattu johdossa.
      Rasistit ulos, tätä mieltä on mm. Ari, Hanna ja Timo sekä Arja.

    • Anonyymi

      Rasisti tuo suvakillekin leivän pöytään! (vanha perussuomalainen sananlasku)

    Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?

      Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä
      Arvot ja etiikka
      56
      11840
    2. Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa

      Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san
      Maailman menoa
      45
      4825
    3. Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman

      nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie
      Maailman menoa
      286
      2966
    4. Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?

      Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin
      Maailman menoa
      175
      2798
    5. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäkö. Asiattomatkin kommentit saa laittaa. -🏚️
      Ikävä
      128
      1917
    6. Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?

      Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo
      Tv-sarjat
      20
      1265
    7. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      9
      1118
    8. 40 vuotta töitä paiskinut ja 3 vuotta työttömänä mamuna Suomessa, sama eläke

      Jokin mättää. Eläkettä ei pidä maksaa lainkaan mamuille jos työhistoriaa ei ole vähintään 10 vuotta takana.
      Maailman menoa
      213
      1029
    9. Kirjoita

      … jotakin minkä vain kaivattusi tietää
      Ikävä
      86
      981
    10. En luota sinuun

      en edelleenkään yhtään tiedä oletko lintu vai kala vai kalavale. Ja ilmeisesti haluat pitää sen niin, syitä voi vain arv
      Ikävä
      69
      875
    Aihe